„Wyfrunięci” w 4DX i ScreenX i „Psy” Pasikowskiego ponownie w kinach

Autor: Cinema City Redaktor: Motyl

Dodane: 05-01-2024 20:39 ()


Nowy rok rozpoczyna się w Cinema City ogromem propozycji. „Wyfrunięci”, „Akademia Pana Kleksa” i przedpremierowe pokazy „Wyspa Puffinów” w ofercie rodzinnej, a dla dorosłych widzów sportowa komedia „Pierwszy gol” oraz powracające po latach do kin „Psy” Pasikowskiego. Dodatkowo cała seria wydarzeń specjalnych w dniach od 5 do 11 stycznia oraz wielki konkurs „Wyfrunięci” z nagrodą w postaci wyjazdu dla całej rodziny do Dublina!

Wydarzenia tylko w Cinema City od 5 do 11 stycznia

Melomani już 9 stycznia zobaczą kolejną z cyklu oper – „Carmen”, nagraną podczas festiwalu w Arena di Verona. 11 stycznia posiadacze Unlimited będą mieli okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie filmu „Biedne Istoty”, o kobiecie przywróconej do życia przez ekscentrycznego naukowca. Tego samego dnia w kinach zostanie pokazana transmisja gali premierowej „Fuks 2” wraz z premierowym pokazem filmu, wystawa interaktywna „Pocałunek Klimta” oraz przedpremierowe pokazy w IMAX filmu „Pszczelarz” z Jasonem Stathamem w roli głównej. Od 5 do 7 grudnia ponownie zobaczymy bollywoodzkie produkcje „Salaar” oraz „Dunka”.

Wyfrunięci w 4DX i ScreenX oraz konkurs familijny

Film to pełna przygód opowieść o rodzinie kaczek, która udaje się w wielką podroż po świecie. Dlaczego? Kacza rodzina Mallardów popadła w rutynę. Tata jest zadowolony ze spokojnego życia w stawie w Nowej Anglii, ale mama odczuwa zew przygody i chce pokazać swoim kaczątkom - nastoletniemu synowi Daxowi i córce Gwen - resztę świata. Kiedy na ich stawie pojawia się migrująca rodzina kaczek z ekscytującymi opowieściami o odległych miejscach, kacza mama przekonuje rodzinę do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę. Filmowi towarzyszy konkurs, w którym nagrodą jest wielka wyprawa! Każdy może wygrać 3-dniową, pełną przygód rodzinną wyprawę do Dublina. Wystarczy pomiędzy do 21.01.2024 r. kupić bilet na film „Wyfrunięci” i wypełnić formularz na stronie https://konkurs.cinema-city.pl/ .

Najnowsza „Akademia Pana Kleksa” jest uwspółcześnioną wersją legendarnej opowieści, znanej kilku pokoleniom tak z bajki Brzechwy jak i ekranizacji z lat 80. Reżyser Maciej Kawulski wprowadza nową postać - pozornie zwykłą dziewczynkę Adę Niezgódkę, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. W filmie zobaczymy Tomasza Kota, Antoninę Litwiniak i Piotra Fronczewskiego.

Pierwszy Gol” – filmowa opowieść o tym, co można zrobić z drużyną piłkarską, która zasłynęła największą porażką przygrywając 31:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku. Reżyser Taika Waititi pokazuje historię reprezentacji Samoa Amerykańskiego, która w konsekwencji takiego wyniku zatrudnia trenera ostatniej szansy, Thomasa Rongena, mając nadzieję, że ten odwróci jej los.

„Psy” Władysława Pasikowskiego, legendarny film z 1992 roku, powraca do kin. Od 5 stycznia widzowie, dla których może to być pierwsza okazja zobaczenia tego arcymęskiego kina z początków polskiej transformacji ustrojowej, będą mogli na dużym ekranie w Cinema City zobaczyć niezapomniane role Bogusława Lindy, Marka Kondrata, Cezarego Pazury, Janusza Gajosa czy Zbigniewa Zapasiewicza.

Przedpremierowe pokazy w Cinema City:

Wyczekiwany i doceniony przez krytyków filmowych „Kos”, film o Kościuszce w formule kina akcji pokazany zostanie 6 i 7 stycznia, „Fuks 2” od 5 do 7 stycznia, „Wyspa Puffinów” oraz „Piep*zyć Mickiewicza” z Dawidem Ogrodnikiem zobaczymy przedpremierowo już od 5 do 11 stycznia.  

Szczegółowy repertuar na www.cinema-city.pl


comments powered by Disqus