„Piep*zyć Mickiewicza”: sylwestrowe spotkanie z najgorszą klasą w całej Polsce!

Autor: Forum Film Poland Redaktor: Motyl

Dodane: 29-12-2023 23:26 ()


Film „Piep*zyć Mickiewicza”, z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej, na ekrany kin trafi 12 stycznia, ale już w Sylwestra i Nowy Rok będzie go można obejrzeć na pokazach specjalnych w sieciach Cinema City i Multikino.

Podopiecznymi polonisty Jana Sienkiewicza (Ogrodnik) zostają uczniowie klasy uważanej za najgorszą w szkole… a może i w całej Polsce? To m.in. Dante (Hugo Tarres), Cegła (Igor Pawłowski), Mietek (Krystian Embradora), Nel (Wiktoria Koprowska), Anita (Ada Grodzka), Roxy (Aleksandra Izydorczyk) i Bolo (Artur Gwizdak). – W opinii mojego bohatera są interesującymi ludźmi, którzy mają swoje charaktery i coś do powiedzenia – mówił Ogrodnik w jednym z wywiadów. Hugo Tarres, który wcielił się w „buntownika nie bez powodu”, czyli Dantego, zdradził, że młodzi aktorzy postarali się być jak najbardziej wiarygodni w odtwarzaniu rzeczywistości szkolnej. Jego oraz innych uczniów „piekielnej” klasy przedstawia klip, który swą premierę ma właśnie dzisiaj!

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

„Piep*zyć Mickiewicza” w kinach od 12 stycznia!


comments powered by Disqus