Platige Image twórcą trailera do gry „Exoborne” od Sharkmob

Autor: Platige Image Redaktor: Motyl

Dodane: 16-12-2023 18:29 ()


Platige Image, wiodące studio produkcyjne i postprodukcyjne specjalizujące się w grafice komputerowej, przygotowało zwiastun nadchodzącej gry „Exoborne” na PC i konsole. Polska firma była odpowiedzialna za kreację dynamicznego zwiastuna, który został zaprezentowany w Los Angeles podczas gali The Game Awards 2023.

Exoborne to nadchodząca taktyczna strzelanka wydobywcza z otwartym światem opracowana przez Sharkmob i wydana przez Level Infinite.

Zespół Platige Image rozpoczął pracę nad trailerem na bardzo wczesnym etapie produkcji gry. – To, że mogliśmy brać udział w projekcie od samego początku było fascynujące, ale również pełne wyzwań z uwagi na tempo pracy. Nasze wysiłki zaowocowały dynamicznym, 90-sekundowym zwiastunem full-CGI, pełnym zwrotów akcji i zaskakujących ujęć" – mówi Bartłomiej Kik, reżyser oraz autor scenariusza trailera.

–  Przygotowany przez nas trailer pełen jest spektakularnych efektów. Fani gier, ale też grafiki z pewnością zwrócą uwagę na widowiskową scenę rozbicia się autobusu oraz animację mechanizmów egzoszkieletów. Duże wrażenie robi też scena, w której oglądający wraz z bohaterem zostaje „wciągnięty” do wnętrza szalejącego tornada. Warto dodać, że w nagraniach do tego fragmentu wzięli udział polscy kaskaderzy, których nakręcono w naszym studiu motion capture  – mówi Konrad Kiełczykowski, CG Supervisor.

Ze strony Platige za realizację projektu odpowiadali: Aleksandra Solarz – Producer, Bartłomiej Kik - Director, Konrad Kiełczykowski – CG Supervisor. Udźwiękowienie produkcji wykonało Soundly by Platige.

Platige Image to renomowane studio zajmujące się produkcją i postprodukcją, specjalizujące się w dziedzinie grafiki komputerowej, animacji 3D oraz efektów wizualnych, z zastosowaniem ich w filmie, rozrywce i reklamie. Firma ta jest znana z tworzenia game trailerów, prezentowanych na prestiżowych konferencjach światowych, takich jak  Gamescom czy The Game Awards. 


comments powered by Disqus