„Siła naszych marzeń” na platformach streamingowych od 15 grudnia!

Autor: BestFilm Redaktor: Motyl

Dodane: 12-12-2023 21:51 ()


Już 15 grudnia, na platformach streamingowych pojawi się „Siła naszych marzeń” - wzruszająca i podnosząca na duchu historia rodziny, którą trzyma razem siła jej marzeń. Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Rakuten TV, Polsat Box Go, Playnow.pl, Player, Cineman, TVP VOD, Mojeekino, E-Kino Pod Baranami i Orange.Zoe urodziła się i dorastała w otoczeniu koni w stajni wyścigowej swoich rodziców. To jest jej miejsce na ziemi. Teraz marzy, aby pewnego dnia stać się dżokejem, tak jak jej ojciec. Kiedy w stajni rodzi się nowy źrebak Burza, Zoe jako pierwsza dostrzega w nim potencjał na mistrza, na którego jej rodzice czekali i pracowali przez całe życie. Ich wspólne marzenia zostają zniszczone w czasie jednej burzliwej nocy, kiedy spłoszona klacz przypadkowo rani Zoe.

Pogrożona w rozpaczy dziewczyna całkowicie się załamuje. Nie może pogodzić się z niesprawiedliwym losem. Rodzice ze wszystkich sił starają się wspierać Zoe. Dzięki ich wytrwałości i zaskakującej pomocy stajennego Seby, który ma niezwykły dar komunikowania się z końmi, Zoe postanawia pokonać przeciwności losu i odzyskać to, co wydawało się stracone.

Film powstał na podstawie książki Chrisa Donnera pod tym samym tytułem. Polskie wydanie w przekładzie Izabeli Durasiewicz ukazało się nakładem Wydawnictwo Replika.Reżyser filmu, Christian Duguay od początku współpracował z autorem książki, któremu bardzo podobał się scenariusz filmu i zgodził się zostać jego konsultantem. Książka pomogła twórcom stworzyć świat i przekazać pasję głównej bohaterki. Jak mówi reżyser: „Najważniejsze było dla mnie ukazanie, że w świecie przedstawionym istnieje absolutny szacunek do zwierząt. Widzimy, że kontakt między człowiekiem a koniem może być korzystny dla obu stron. Ma właściwości uspokajające i duchowy wymiar”.


comments powered by Disqus