„Obsesja” - skandalicznie dobry thriller z Natalie Portman i Julianne Moore

Autor: M2 Films Redaktor: Motyl

Dodane: 03-12-2023 23:41 ()


„Obsesja” („May December”): mistrzowski thriller psychologiczno-erotyczny z Natalie Portman i Julianne Moore już 5 stycznia w kinach!

W Nowy Rok wchodzimy skandalicznie dobrze - już 5 stycznia swoją premierę będzie miała „Obsesja”, okrzyknięta przez krytyków jedną z najważniejszych produkcji roku, w której w głównych rolach zobaczycie Natalie Portman oraz Julianne Moore.

„Obsesja” to fascynujący thriller psychologiczno-erotyczny z brawurową rolą Natalie Portman, która prezentuje studium szaleństwa na miarę jej aktorskiego popisu w „Czarnym Łabędziu”.

Okrzyknięta najlepszym filmem 2023 roku według Vanity Fair, „Obsesja” to także mistrzowsko zrealizowana intryga, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje. Bohaterowie, dla których prawda jest tylko grą pozorów, prowadzą między sobą pełną napięcia, uwodzicielską rozgrywkę: kto jest tu obserwowanym, a kto tak naprawdę obserwatorem? To historia, od której nie da się oderwać wzroku - nie tylko za sprawą gwiazdorskiej obsady.

W rolach głównych – laureatki Oscara®: Natalie Portman i Julianne Moore, które po raz kolejny typowane są do nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej 2024 w kategoriach Najlepsza aktorka pierwszoplanowa i drugoplanowa. Obok dwóch weteranek Hollywood w filmie pojawia się Charles Melton, który za przełomową rolę w „Obsesji” zdobywa kolejne branżowe nagrody, a najważniejsi krytycy już teraz przewidują jego nominację do Oscara w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy.

Opis filmu

Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.


comments powered by Disqus