Największe zło w uniwersum Obecności powraca!

Autor: Galapagos Films Redaktor: Motyl

Dodane: 03-12-2023 13:18 ()


Zło rozprzestrzenia się po świecie! W drugiej części światowego przeboju, siostra Irene jeszcze raz staje twarzą w twarz z Valak – demoniczną zakonnicą. Zakonnica 2 już od 1 grudnia na Blu-ray™ i DVD!

Rok 1956, Francja. Cztery lata po wydarzeniach dziejących się w klasztorze w Rumunii, w Kościele znowu zaczyna dochodzić do niewyjaśnionych zdarzeń. Siostra Irene zostaje wysłana aby zbadać przyczynę śmierci pewnego księdza. Kiedy okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek, władze kościelne zaczynają obawiać się, że zło rozprzestrzenia się po świecie. Irene musi raz jeszcze stanąć oko w oko z potężną, mroczną siłą, znaną jako Valak.

Kontynuacja hitu z 2018 roku to zarazem najmroczniejszy film w popularnym uniwersum Obecności. Za reżyserię filmu odpowiada Michael Chaves, który wcześniej nakręcił między innymi Obecność 3: Na rozkaz diabła. Wciągająca i mrożąca krew w żyłach historia napisana przez duet scenarzystów: Akela Cooper i Ian Goldberg, wraz z mrocznymi zdjęciami, za które odpowiada Tristan Nyby, tworzą niesamowity, przerażający nastrój.

Powrót siostry Irene to także powrót grającej ją Taissa Farmigi. Aktorka, którą dobrze pamiętamy z poprzedniej odsłony, powraca w popisowej kreacji, pisząc kolejny rozdział w jednej z najsłynniejszych i najstraszniejszych serii we współczesnym kinie.

Zakonnica 2 zadebiutowała w polskich kinach 8 września, a już 5 grudnia ukaże się na Blu‑ray™ i DVD.

dodatki specjalne w wydaniu blu-ray™:

  • Zakonnica II: Demon w raju
  • Artystyczne koszmary

Galeria


comments powered by Disqus