Platige Image z kolejną prestiżową nagrodą za G’day the Short Film

Autor: Platige Image Redaktor: Motyl

Dodane: 13-11-2023 22:55 ()


Zrealizowana przez Platige Image dla Tourism Australia animacja została doceniona przez jury 13. edycji konkursu The Lovie Awards. Złoto w kategorii Film & Video: Animation to nie jedyna nagroda, jaką za przygotowanie spotów zachęcających do odwiedzenia Australii otrzymało polskie studio. Tylko w październiku br. realizacja została doceniona na Shots Awards Asia Pacific oraz przez członków Klubu Twórców Reklamy, którzy przyznali jej aż 4 statuetki.

Nagrodzony film powstał na zlecenie Australijskiej Izby Turystyki, przygotowała go agencja M&C Saatchi/Sydeny i studio produkcyjne FINCH, a reżyserował Michael Grecey.

Otrzymanie kolejnej już nagrody za projekt Tourism Australia, to nie tylko uznanie dla naszej ciężkiej pracy, ale też dowód, że nasze realizacje są na najwyższym światowym poziomie. Cieszymy się ogromnie, że stworzona w naszym studiu kangurzyca Ruby podbiła nie tylko serca internautów na całym świecie, ale też zyskała uznanie wśród ludzi z branży – mówi Karol Żbikowski, CEO Platige Image.  

Spoty zachęcające do odwiedzenia Australii, w samej sieci, widziało już ponad 100 mln osób. W ramach projektu powstała także wersja reklamy na nośniki 3D DOOH, którą pokazywano m.in. w tak prestiżowych lokacjach jak: Godzilla w Nowym Jorku, Moxy w Los Angeles oraz K-Pop w Seulu.

The Lovie Awards to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Europie przyznawanych w uznaniu za wkład w rozwój kultury, technologii oraz biznesu w domenie internetowej. Wyróżnienia złote, srebrne i brązowe przyznawane są od 2010 r. przez grono blisko 4 000 ekspertów wchodzących w skład IADAS (International Academy of Digital Arts and Sciences) – to samo, które przyznaje Webby Awards

Platige Image to polskie studio z 25-letnim doświadczeniem, które od ponad roku posiada swoje przedstawicielstwo w Los Angeles, specjalizuje się w produkcji filmów, projektowaniu grafiki komputerowej, tworzeniu animacji 3D oraz cyfrowych efektach specjalnych. Firma może pochwalić się imponującym dorobkiem, prace związane z przygotowanie VFX-ów do takich produkcji, jak Wiedźmin, Cień i Kość czy Zmasakrowani, realizowanych dla platformy Netflix.


comments powered by Disqus