Zobacz gry studentów oraz licealistów stworzone podczas game jamu Warszawskiej Szkoły Filmowej!

Autor: Michał Jachimek Redaktor: Motyl

Dodane: 06-11-2023 22:46 ()


Czy można stworzyć grę w 36 godzin? Śmiałkowie z Warszawskiej Szkoły Filmowej i Liceum Kreacji Gier Wideo są gotowi podjąć to wyzwanie. Już w ten weekend (10-12 listopada) odbędzie się tam „WSF Game Jam 2023” – maraton tworzenia gier wideo. Efekty zmagań młodych talentów będą mogli zobaczyć wszyscy zainteresowani w niedzielę 12 listopada o 10:00 podczas otwartych pokazów w żoliborskim Kinie Elektronik.

WSF Game Jam 2023 – organizowany przez Warszawską Szkołę Filmową maraton tworzenia gier – wyrasta z bogatych tradycji edukacyjnych uczelni, która pod swoimi skrzydłami od lat prowadzi zarówno kierunek studiów „Tworzenie Gier Wideo, jak i Liceum Kreacji Gier Wideo. Konkurs sprawdzi umiejętności uczniów oraz studentów placówki. Śmiałkowie staną w szranki w piątek wieczorem, a ich zmagania potrwają aż do niedzielnego poranka. Wtedy też wszyscy zainteresowani będą mieli okazję obejrzeć efekty pracy młodych twórców podczas otwartych prezentacji w Kinie Elektronik.

Game jam jest szczególnie wartościową formą praktyczniej edukacji, a my stawiamy na praktykę. I dzięki naszym programom nasi podopieczni są w stanie podjąć się stworzenia gier wideo w zaledwie 36 godzin – mówi Ewa Maria Szczepanowska, Prorektorka ds. Komunikacji i nowych mediów oraz koordynatorka edukacji z zakresu gamedev Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Zaprojektowane przez uczestników gry oceniać będą eksperci związani z największymi studiami produkcyjnymi polskiej branży gamedev: Maciej Miąsik, weteran gamedevu, członek zarządu Movie Games S.A; Daniel Sadowski, producent, designer i scenarzysta z Rebel Wolves; wybitna designerka Marta Fijak; twórca gier oraz przedsiębiorca Robert Ogłodziński; Jędrzej Juszczak, pracujący przy m.in. „Cyberpunk 2077”, a także Alek Sajnach z Flying Wild Hog i Jakub Bukała, założyciel studia Serious Sim.

Dla uczestników udział w wydarzeniu może okazać się pierwszym krokiem na drodze do wielkiej kariery. Na niedzielnej prezentacji konkursowych projektów nie zabraknie branżowych mediów, przedstawicieli największych polskich producentów gier, oraz łowców talentów z sektora gamedev.

Najzdolniejsi studenci oraz absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej mogą również liczyć na wsparcie działającego przy uczelni Studia Produkcji Gier. Pierwsza gra studia – Best Month Ever! – została wydana przez Klabater i dostępna jest globalnie na PC (Steam, GOG) oraz konsolach (PlayStation, Xbox, Switch). Produkcja, entuzjastycznie przyjęta na rynku zarówno przez krytyków, jak i graczy, uhonorowana została m.in. prestiżową nagrodą Pixel Awards Europe 2022 w kategorii Best story. Start na rynku pracy w sektorze multimedialnym ułatwia studentom także podjęta przez uczelnię współpraca z Platige Image. Dzięki wymianie know-how w zakresie edukacji oraz najnowszych technologii, studenci mają okazję pracować z najlepszymi specjalistami branży oraz rozwijać swoje umiejętności z zakresu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych w profesjonalnych studiach spółki.


comments powered by Disqus