Horror. Groza. Mrok: Najlepsze gry planszowe!

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 26-10-2023 22:46 ()


Krótsze dni, jesienna pogoda i zbliżające się Halloween sprzyjają straaaaszliwym rozgrywkom! Jakie tytuły polecamy na klimatyczny wieczór? Zerknij na tę polecajkę.

 

Stranger Things

 
 
 
 

 

 

 

W Stranger Things: Po Drugiej Stronie gracze wchodzą w rolę dzieciaków z Hawkins, by powstrzymać funkcjonariuszy złowrogiej agencji i potwory przybyłe z Drugiej Strony. Przed wami 2 sezony pełne elementów, postaci i wyzwań rodem z serialu.

 
 
 
 

???? Dead by Daylight

 
 
 
 

 

 

 

Oparta na bestsellerowej grze komputerowej Dead by Daylight stawia drużynę czterech Ocalałych do walki z jednym nadnaturalnym mordercą. W tej emocjonującej grze w kotka i myszkę krew leje się strumieniami, a dla słów “litość” i “miłosierdzie” zatrzaśnięto drzwi. Z hukiem!

 

 

 

 
 
 
 

???? Cthulhu: Death May Die

 
 
 
 

 

 

 

Cthulhu: Death May Die to kultowa, kooperacyjna gra planszowa, przenosząca graczy do siejącego grozą świata mitów Lovecrafta. Wcielając się w Badaczy, staniemy do walki z Wielkimi Przedwiecznymi i fanatycznie im oddanymi Kultystami.

 
 
 
 

???? Listy z Zaświatów

 
 
 
 

 

W Listach... drużyny mediów ścigają się, by odkryć sekretne hasło podpowiadane przez ich towarzysza – ducha. Na zmianę zadają duchowi pytania z puli dostępnych kart niewidocznej dla przeciwnej drużyny. Ale jest haczyk! Duchy zapisują tylko kilka pierwszych liter odpowiedzi – tylko tyle, by podpowiedzieć swoim, ale nie zdradzić zbyt wiele przeciwnikom.

 
 
 
 

???? Słowołaki

 
 
 
 

 

 

 

Słowołaki to szybka gra imprezowa z ukrytymi rolami dla 4-10 graczy. W tej emocjonującej rozgrywce inspirowanej Mafią wcielicie się w różne role – Wieśniaków, Wilkołaków, Burmistrza i Jasnowidza.

 
 
 
 

???? Zombicide ed. 2

 
 
 
 

 

 

 

Tytuł kultowej serii o zabijaniu nieumarłych kreatur! Tym razem 1-6 graczy wcieli się w Ocalałych, zagra 25 niepowtarzalnych scenariuszy ze wspólnym wątkiem, a przy masakrowaniu 4 różnych Abominacji oprócz spluw i siekier użyje samochodów i punktów Adrenaliny!

 
 
 
 

???? Zombicide: Zielona Horda

 
 
 
 

 

 

 

Zombicide: Zielona Horda to samodzielna gra kooperacyjna dla nawet 6 graczy. W rozgrywce stworzycie wspaniałą drużynę i staniecie do walki z hordami zainfekowanych Orków! Zombie są kontrolowane przez mechanikę gry, wykorzystującą proste zasady i talię kart.

 
 
 
 

???? Zombicide: Żywi lub Nieumarli

 
 
 
 

 

 

Gra przenosi akcję niszczenia zombie do zupełnie nowej epoki i miejsca, w sam środek mitycznego Dzikiego Zachodu. Pojawiają się nowe typy Ocalałych - każdy z własnymi, unikalnymi zasadami. Nowe mechaniki i elementy takie jak Balkony i Pociąg przetestują umiejętności graczy na nowe sposoby.


comments powered by Disqus