Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę… „Noc Dziękczynienia” w kinach w listopadzie!

Autor: Forum Film Poland Redaktor: Motyl

Dodane: 14-10-2023 23:16 ()


Szykuje się prawdziwa uczta dla fanów horrorów! 24 listopada w kinach pojawi się „Noc Dziękczynienia”. Reżyserem filmu jest specjalista od krwawego kina grozy Eli Roth („Śmiertelna gorączka”, „Hostel”, „Życzenie śmierci”), autor jednej z części antologii „Grindhouse”: fałszywego zwiastuna nieistniejącego filmu. Antologia była hołdem dla taniego kina przemocy i sensacji, stworzonym w 2007 roku przez Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza. Roth tak wspominał genezę swego pomysłu: – Mieliśmy w głowach cały film: dzieciak, który zakochał się w indyku, a potem jego ojciec go zabił, następnie dzieciak zabił swoją rodzinę, poszedł do szpitala psychiatrycznego, wrócił i zemścił się na mieście.

Roth od dawna już chciał nakręcić pełnometrażowy film na kanwie tamtego zwiastuna sprzed lat. Wreszcie w lutym tego roku ogłoszono, że film powstanie, a główną rolę zagra w nim Addison Rae (ur. 2000), jedna z najbardziej popularnych amerykańskich influencerek, która od początku kariery zgromadziła na TikToku 88 milionów obserwujących, na Instagramie 40 milionów, a na YouTube 4,5 miliona subskrybentów. Wystąpiła w komedii romantycznej „Cały on” (2021), nagrała też przebojowy popowy singiel „Obsessed” (2021) i dobrze przyjętą EP-kę „AR” (2023). W filmie zobaczymy także znanego m.in. z serialu „Chirurdzy” Patricka Dempseya oraz Ginę Gershon („Showgirls”). Za muzykę odpowiada Brandon Roberts, kompozytor z dużym doświadczeniem w gatunku horroru.

Mieszkańcy miasta Plymouth, kolebki Święta Dziękczynienia, porzucają tradycyjne, rodzinne zgromadzenia, by celebrować kolejne święto – konsumpcyjny Black Friday. Żądza posiadania doprowadza do tragicznych w skutkach zamieszek, które stają się viralowym hitem w sieci.

Rok później tajemniczy seryjny zabójca, znany jako John Carver, w akcie zemsty postanawia wybić mieszkańców Plymouth jednego po drugim, zgodnie z niepojętym, złowrogim planem. Czy uda się ująć zagadkowego sprawcę, czy też starannie dobierane ofiary pełnić będą rolę gości przy jego wynaturzonym, dziękczynnym stole?

„Noc Dziękczynienia” w kinach od 24 listopada!


comments powered by Disqus