„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” od 5 grudnia na Blu-ray i DVD

Autor: Galapagos Films Redaktor: Motyl

Dodane: 09-10-2023 23:22 ()


Indiana Jones i artefakt przeznaczenia studia Lucasfilm zadebiutuje na płytach Blu-ray™ i DVD oraz w specjalnym wydaniu Blu-ray™ Steelbook 5 grudnia!

Wydania Blu-ray™ zawierają bogate materiały dodatkowe, w tym: liczne reportaże oraz wersję filmu tylko z muzyką (score-only).

Finałowy rozdział sagi o przygodach jednego z największych bohaterów kina to film napisany i wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara® Jamesa Mangolda (Logan, Spacer po linie). W Indiana Jones i artefakt przeznaczenia Harrison Ford jeszcze raz powraca do swojej kultowej roli legendarnego archeologa, aby wziąć udział w "szalonej przygodzie" (Maureen Lenker, Entertainment Weekly) pełnej "ekscytującej akcji, nietuzinkowych żartów i fantastycznych zwrotów akcji" (Germain Lussier, IO9).

Wydania Blu-ray™ pełne są niesamowitych dodatków specjalnych - zawierają cykl reportaży „za kulisami powstawania filmu”, podzielony na pięć rozdziałów. Twórcy opowiadają o epickiej przygodzie, prezentują nowe postacie, popisy kaskaderskie, muzykę, lokacje, scenografię i efekty wizualne, a jednocześnie czule żegnają się z jednym z największych bohaterów kina. Dla fanów muzyki laureata Oscara® Johna Williamsa dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia ekskluzywnej wersji filmu "score-only", która pozwala widzom zachwycić się ikoniczną muzyką kompozytora.

 

Dodatkowo, specjalnie dla kolekcjonerów dostępna będzie limitowana wersja Blu-ray™ Steelbook.

 

Opis filmu

Harrison Ford powraca do roli legendarnego archeologa w tej długo wyczekiwanej finałowej odsłonie kultowej serii - wielkiej, filmowej podróży. U boku Forda występują Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), Antonio Banderas (Kot w butach: Ostatnie życzenie), John Rhys-Davies (Poszukiwacze zaginionej Arki), Shaunette Renée Wilson (Czarna Pantera), Thomas Kretschmann (Okręt), Toby Jones (Szpieg), Boyd Holbrook (Logan), Olivier Richters (Czarna Wdowa), Mads Mikkelsen (Doktor Strange) oraz debiutujący na dużym ekranie Ethann Isidore. Wyreżyserowany przez Jamesa Mangolda (Logan, Spacer po linie) i napisany przez Jeza Butterwortha i Johna-Henry'ego Butterwortha oraz Davida Koeppa i Jamesa Mangolda, oparty na postaciach stworzonych przez George'a Lucasa i Philipa Kaufmana. Film powstał za sprawą producentów Kathleen Kennedy, Franka Marshalla i Simona Emanuela, a Steven Spielberg i George Lucas pełnili role producentów wykonawczych. John Williams, który skomponował muzykę do każdej z przygód Indy'ego od czasu oryginalnych Poszukiwaczy zaginionej arki w 1981 roku, powrócił by raz jeszcze przygotować ścieżkę dźwiękową.

Dodatki specjalne

Za kulisami filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

1.               Rozdział 1 - Prolog - Harrison Ford powraca do akcji jako Indiana Jones! Podróż do 1944 roku. Ten reportaż przedstawia twórców, postacie, sceny kaskaderskie, lokacje i niesamowite efekty wizualne, które składają się na ekscytujący początek Artefaktu przeznaczenia!

 

2.               Rozdział 2  -  Nowy Jork - Zanurz się w przygodzie, gdy James Mangold prezentuje odtworzony Manhattan z 1969 roku w pościgu podczas Księżycowej Parady. W reportażu poznajemy Helenę (Phoebe Waller-Bridge), w czasie gdy John Williams przedstawia swój nowy muzyczny temat dla tej fascynującej postaci.

 

3.               Rozdział 3 - Maroko - Człowiek w kapeluszu powraca! Reportaż ukazuje Maroko, podczas efektownych scen pościgu za tuk-tukiem i hotelowej bijatyki. Poznaj Teddy'ego (Ethann Isidore), nowego sojusznika Indy'ego w polowaniu na Artefakt!

 

4.               Rozdział 4 - Sycylia -  Renaldo (Antonio Banderas) prowadzi bohaterów w niebezpiecznym podwodnym poszukiwaniu skarbów! Spotkaj się z Harrisonem Fordem i Phoebe Waller-Bridge na Sycylii i zbadaj jaskinie, pułapki i robale w grobowcu Archimedesa!

 

5.               Rozdział 5 - Finał - Ten reportaż bierze pod lupę punkt kulminacyjny serii Indiana Jones. Obsada i twórcy: James Mangold, Kathleen Kennedy, Frank Marshall, John Williams, Steven Spielberg i Harrison Ford żegnają jednego z największych bohaterów wszech czasów.

 

Wersja filmu tylko z muzyką (score-only version)

Specjalna wersja filmu pozwalająca w pełni zachwycić się wyjątkową ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Johna Williamsa.

 

 

Obsada

Harrison Ford jako Indiana Jones

Phoebe Waller-Bridge jako Helena Shaw

Antonio Banderas jako Renaldo

John Rhys-Davies jako Sallah

Shaunette Renée Wilson jako Mason

Thomas Kretschmann jako Colonel Weber

Toby Jones jako Basil Shaw

Boyd Holbrook jako Klaber

Olivier Richters jako Hauke

Ethann Isidore jako Teddy Kumar

Mads Mikkelsen jako Dr. Jürgen Voller

 

Reżyseria

James Mangold

 

Scenariusz

Jez Butterworth & John-Henry Butterworth and David Koepp and James Mangold

 

Producenci

Kathleen Kennedy, Frank Marshall, Simon Emanuel

 

Producenci wykonawczy

Steven Spielberg, George Lucas

 

Muzyka

John Williams

Galeria


comments powered by Disqus