Tribe: Primitive Builder wkrótce na PC. Polacy zapraszają na rajską wyspę

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 06-10-2023 22:30 ()


Już 12 października br. na PC zadebiutuje Tribe: Primitive Builder, stworzona na silniku Unreal Engine 5.1 gra z otwartym światem, która łączy m.in. elementy budowania, zarządzania, eksploracji i survivalu. W Tribe: Primitive Builder na graczy czekają liczne wyzwania oraz świat przesiąknięty pierwotnym mistycyzmem. Wstępnie zapowiedziano też wydanie gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Za stworzenie Tribe: Primitive Builder odpowiadają polskie studia Space Boat Studios, Polyslash S.A. i Baked Games S.A. Wydawcą gry na PC jest PlayWay S.A.

Tribe: Primitive Builder to tytuł z otwartym światem nastawiony na jednoosobową rozgrywkę, w którym połączono ze sobą różne gatunki – to głównie gra typu builder, która koncentruje się na konstruowaniu i zarządzaniu wioską, ale jednocześnie nie brakuje tu mechanik związanych np. z eksploracją, survivalem, polowaniem czy craftingiem.

Gracz wciela się w budowniczego, który trafia na Wyspę Wygnańców, gdzie żyją różne plemiona i gdzie zlokalizowany jest budzący grozę wulkan. Jak wskazują twórcy gry, główny wątek fabularny opiera się na intrygujących wizjach i jest osadzony w realiach pierwotnego mistycyzmu.

W Tribe: Primitive Builder proponujemy wejście w nieznany świat. Wyspa ma rajski charakter, ale nie jest pozbawiona ekscytujących tajemnic. Głównym motywem jest tworzenie i rozwój osad, które mogą stać się nowymi, wykreowanymi w oparciu o kreatywność graczy, cywilizacjami w skali mikro. Jeśli np. dobrze zaplanujesz i rozdzielisz prace wśród członów plemienia, to twoja wioska stanie się w pewnym momencie właściwie samowystarczalna, a potem być może będziesz mógł połączyć ją więziami z kolejnymi plemionami. Dajemy przy tym graczom dużą swobodę działania. Równie dobrze można bardziej skoncentrować się na zdobywaniu zasobów, polowaniach czy po prostu odkrywaniu tajemnic, które wyspa skrywa w swoich dzikich zakamarkach” – mówi CEO Polyslash S.A., Mateusz Cholewa.

Na Wyspie Wygnańców znajdują się 4 zróżnicowane regiony-biomy, a w każdym z nich żyje odmienne plemię. Gracz dostaje do swojej dyspozycji różne narzędzia (m.in. nóż, włócznia, siekiera i kilof). W rozbudowie osad można korzystać  w sumie z 17 różnych typów budynków oraz 8 całkowicie unikalnych struktur i budowli. Postępy w grze są z kolei powiązane z odprawianiem specjalnych rytuałów, których jest łącznie aż 28.

Tribe: Primitive Builder to unikalny miks różnych gatunków, który osadziliśmy w fascynującym świecie. Odpowiednie wykorzystanie możliwości Unreal Engine 5.1 pozwoliło nam w lepszy sposób przedstawić rajski charakter wyspy i jej dziką różnorodność. Atmosferę nowego świata czekającego na odkrycie potęguje dodatkowo oryginalna ścieżka dźwiękowa, która nawiązuje do dawnych kultur i płynnie dopasowuje się do bieżących wydarzeń w grze” – dodaje Mateusz Cholewa.

Jak zaznaczają twórcy gry, ukończenie głównego wątku fabularnego zajmuje średnio ok. 30-35 godzin. Poznanie wszystkich tajemnic wyspy i maksymalny rozwój plemion wymaga z kolei nawet ponad 100 godzin gry.

Tribe: Primitive Builder – główne cechy:

  • otwarty świat w pierwotnych realiach;
  • budowanie i zarządzanie;
  • 4 zróżnicowane plemiona;
  • survival i crafting;
  • nawet ponad 100 godzin zabawy;
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa;
  • Unreal Engine 5.1.

Datę premiery gry na PC (Steam) ustalono na 12 października 2023 r. Wstępnie zapowiedziano też wersje na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, ale przewidywane daty wydania gry na konsolach nie zostały jeszcze ogłoszone.

 

Tribe: Primitive Builder – Steam Release Trailer:

Tribe: Primitive Builder (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1059900/Tribe_Primitive_Builder/

 

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Tribe: Primitive Builder

gatunek: builder, survival, zarządzanie, crafting, przygodowe, strategiczne, symulacje, relaksujące, rekreacyjne

producent: Space Boat Studios, Polyslash S.A., Baked Games S.A.

wydawca: PlayWay S.A.

język: polski, angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski brazylijski, włoski, chiński tradycyjny, chiński uproszczony, czeski, duński, fiński, hiszpański latynoamerykański, holenderski, japoński, koreański, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki, turecki

liczba graczy: 1

data premiery: 12.10.2023 r. (PC Steam), TBA (PlayStation 5, Xbox Series X|S)

 

Minimalne wymagania techniczne (PC Steam):

system operacyjny: Windows 10 64-bit lub nowszy

procesor: Intel Core i5-6400 / AMD Ryzen 5 1500X

pamięć: 8 GB RAM

karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 4GB VRAM lub równoważna

DirectX: wersja 11

miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX


comments powered by Disqus