„Sen o okapi” - ekranizacja bestsellerowej powieści Mariany Leky od 6 października na VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 26-09-2023 22:30 ()


Gdy Selmie śni się okapi, ktoś w wiosce umiera. Nie wiadomo tylko kto, a żyć jakoś trzeba. Prezentujemy zwiastun i plakat filmu „SEN O OKAPI” – ekranizacji bestsellerowej powieści Mariany Leky. Poruszająca opowieść o przyjaźni, stracie i miłości, która rozgrzeje serce każdego widza od 6 października na VOD.

Selmie śni się okapi, a to oznacza tylko jedno: wkrótce ktoś umrze. Kto? Tego nie wiadomo, ale warto zrobić wszystko, żeby śmierci uniknąć. Każdy z mieszkańców miasteczka Westerwald ma na to swój sposób. Tak zaczyna się poruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni, stracie i miłości, która rozbawi i rozgrzeje serce każdego widza. Łącząc ciepły humor, baśniowość i realizm magiczny, „Sen o okapi” przywodzi na myśl najlepsze dokonania Wesa Andersona („Asteroid City”, „Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom”) czy Jean-Pierre’a Jeuneta („Amelia”). Ekranizacja bestsellerowej i przetłumaczonej na 22 języki powieści Mariany Leky pod tym samym tytułem, która w samych Niemczech sprzedała się w rekordowym nakładzie ponad 800 tysięcy egzemplarzy.

Pewnego pięknego, wiosennego dnia, życiem miasteczka pełnego ekscentrycznych mieszkańców wstrząsa wieść, że Selma śniła o okapi. Za każdym razem, gdy śni jej się to niepodobne do niczego, rzadkie zwierzę, ktoś umiera. Wnuczka Selmy, 11-letnia Luiza, i jej przyjaciel Martin są świadkami zmian, które za sprawą proroczego obrazu następują wśród osobliwej społeczności, gdyż wiadomość ta budzi powszechny popłoch i zamieszanie. Gdy senna przepowiednia staje się prawdą, to właśnie świat nastolatki wywraca się do góry nogami. Dziesięć lat później, w życiu dorosłej Luizy, pojawia się niespodziewany gość, który pomaga jej na nowo odkryć potężną i życiodajną moc miłości.

Od 6 października film będzie można obejrzeć na platformach: Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, TVP VOD, Inea, TOYA.

„Sen o okapi” – oficjalny polski plakat:

 

Premiera VOD: 6 października 2023

Gatunek: dramat

Produkcja: Niemcy 2022

Reżyseria: Aron Lehmann

Obsada: Luna Wedler, Sophia Vogel, Rosalie Thomass, Katja Studt,

Corinna Harfouch, Karl Markovics, Hansi Jochmann

 


comments powered by Disqus