„Siła naszych marzeń” - książka w sprzedaży! Film w kinach od 8 września

Autor: BestFilm Redaktor: Motyl

Dodane: 22-08-2023 23:10 ()


8 września do kin wejdzie „Siła naszych marzeń” - chwytający za serce film o osiąganiu niemożliwego. Film powstał na podstawie książki Chrisa Donnera pod tym samym tytułem. Polskie wydanie w przekładzie Izabeli Durasiewicz przygotowało Wydawnictwo Replika.

Zoe urodziła się i dorastała w otoczeniu koni w stajni wyścigowej swoich rodziców. To jest jej miejsce na ziemi. Teraz marzy, aby pewnego dnia stać się dżokejem, tak jak jej ojciec. Kiedy w stajni rodzi się nowy źrebak Burza, Zoe jako pierwsza dostrzega w nim potencjał na mistrza, na którego jej rodzice czekali i pracowali przez całe życie. Ich wspólne marzenia zostają zniszczone w czasie jednej burzliwej nocy, kiedy spłoszona klacz przypadkowo rani Zoe.

Pogrożona w rozpaczy dziewczyna całkowicie się załamuje. Nie może pogodzić się z niesprawiedliwym losem. Rodzice ze wszystkich sił starają się wspierać Zoe. Dzięki ich wytrwałości i zaskakującej pomocy stajennego Seby, który ma niezwykły dar komunikowania się z końmi, Zoe postanawia pokonać przeciwności losu i odzyskać to, co wydawało się stracone.

Wzruszająca i podnosząca na duchu historia rodziny, którą trzyma razem siła jej marzeń.

Reżyser filmu, Christian Duguay od początku współpracował z autorem książki, któremu bardzo podobał się scenariusz filmu i zgodził się zostać jego konsultantem. Książka pomogła twórcom stworzyć świat i przekazać pasję głównej bohaterki. Jak mówi reżyser: „Najważniejsze było dla mnie ukazanie, że w świecie przedstawionym istnieje absolutny szacunek do zwierząt. Widzimy, że kontakt między człowiekiem a koniem może być korzystny dla obu stron. Ma właściwości uspokajające i duchowy wymiar.”


comments powered by Disqus