Jakie są najpopularniejsze filmy na świecie?

Autor: Krzysztof Malinowski Redaktor: Motyl

Dodane: 22-08-2023 20:50 ()


Kino popularne zna wiele nietuzinkowych produkcji wywołujących dużo emocji. Filmy te podbiły serca widzów na całym świecie, na długo pozostając w pamięci. Jakie są najpopularniejszego produkcje na świecie? Poznaj kilka z najwybitniejszych dzieł kinematografii, do których z całą pewnością warto wracać.

Film Wilk z Wall Street

Najpopularniejsze filmy na świecie można zaliczyć do klasyki kina. Te dzieła kinematografii przyniosły ich twórcom ogromny zysk, ciesząc się zainteresowaniem widzów nawet po wielu latach od premiery. Wilk z Wall Street to jeden z najpopularniejszych filmów w historii kina. Przedstawia on historię młodego brokera Jordana Belforta, który w mgnieniu oka osiągnął sukces w świecie amerykańskich finansów. Błyskawiczne pomnażanie fortuny przez Belforta sprawiło, że wkrótce zaczął on wydawać pieniądze na różne rzeczy stwarzające ułudę życia w luksusie bez ponoszenia żadnych konsekwencji. Nieustanne pragnienie pomnażania fortuny nie powstrzymało go także przed naginaniem prawa, korupcją i malwersacjami podatkowymi, w których osiągnął poziom mistrzowski. Film Wilk z Wall Street jest dostępny na player.pl, gdzie można zobaczyć tę pasjonującą produkcję o człowieku sukcesu, którego całkowicie pochłonęła żądza bogactwa.

Popularny film Efekt motyla

Kolejną produkcją, która zyskała popularność na całym świecie, jest thriller psychologiczny Efekt motyla. Głównym bohaterem tego filmu jest Evan Treborn prowadzący niezbyt udane życie. Pewnego dnia odkrywa on, że dzięki wspomnieniom może zmienić swoją przeszłość. Mężczyzna jednak nie przewidział, jak taka ingerencja wpłynie na teraźniejszość i losy najbliższych mu osób. Niestety konsekwencje jego działań związane z próbą naprawienia przeszłości okazują się opłakane. Kluczem do rozwiązania okazuje się być rozwikłanie zagadki z dzieciństwa głównego bohatera. Trzymający w napięciu film Efekt motyla pokazuje, jak z pozoru mało znaczące kwestie, mogą kształtować przyszłe zdarzenia.

Forrest Gump

Z całą pewnością film Forrest Gump to jedna z najznamienitszych produkcji kinowych znana na całym świecie. Film opowiada historię chłopca, który mimo ograniczeń intelektualnych zdobył ogromną fortunę i stał się zasłużonym bohaterem wojny w Wietnamie. Losy Forresta Gumpa są chyba znane niemal każdemu, a słynna kwestia z tego filmu “Biegnij Forest, biegnij” zyskała miano kultowej. Tytułowy Forrest Gump może stanowić uosobienie wszystkich ludzi, który dzięki wytrwałości i uporowi, sukcesywnie osiągają swoje cele i realizują największe marzenia. Zdecydowanie warto zobaczyć tę produkcję chociaż raz w życiu.

To zaledwie parę propozycji najpopularniejszych filmów na świecie, których fabuła nie tylko wciąga i wzbudza emocje, ale również na długo pozostaje w pamięci. Znasz jeszcze inne produkcje, które śmiało można zaliczyć do kategorii najpopularniejszych filmów na świecie? Daj znać w komentarzu pod artykułem.


comments powered by Disqus