„Prawdziwe życie aniołów” już na platformach VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 17-08-2023 21:56 ()


Zobacz przejmujący film inspirowany życiem Krzysztofa Globisza „Prawdziwe życie aniołów” już na platformach VOD.

„Prawdziwe życie aniołów” to film fabularny inspirowany życiem Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Jego osobisty udział w filmie jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym - prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, wciela się w główną rolę. W „Prawdziwym życiu aniołów” wystąpili także m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna. Od dziś film można obejrzeć na platformach VOD.

Znany i ceniony aktor Adam (Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie - mowę.  Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka - żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę.  Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

Film można obejrzeć online na platformach:

Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Inea, TOYA, Katoflix, MOJEeKINO.pl, E-kino pod Baranami.

Premiera VOD: 18 sierpnia 2023

Obsada: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela, Anna Tomaszewska, Michał Majnicz, Olga Więcek, Juliusz Chrząstowski ze specjalnym udziałem Anny Dymnej

Scenariusz i reżyseria: Artur W. Baron

Zdjęcia: Adam Sikora

Montaż: Aleksandra Idzikowska

Scenografia: Justyna Łagowska, Natalia Horak

Kostiumy: Julia Jarża-Brataniec, Zofia Bebej

Muzyka: Michał Sarapata, Mateusz Sarapata

Dźwięk: Bartłomiej Bogacki, Michał Fojcik

Producent kreatywny: Witold Bereś

Dystrybucja: KINO ŚWIAT

Producentka: Aneta Zagórska

Produkcja: Film Kraków Spółka z o. o.


comments powered by Disqus