„Opiekun” z Rafałem Zawieruchą od 11 sierpnia na VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 08-08-2023 11:58 ()


Inspirująca i poruszająca opowieść o borykającym się z kryzysem małżeńskim dziennikarzu, który dostaje polecenie, aby opowiedzieć współczesne historie ludzi, w których życie cudownie wkroczył św. Józef. „Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. W rolach głównych występują: Karolina Chapko („Ultraviolet”, „Yuma”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu… w Hollywood”, „Gorzko, gorzko”) i Radosław Pazura („Sęp”, „Weekend”). Za reżyserię odpowiada Dariusz Regucki („Bóg w Krakowie”, „Karolina”). 11 sierpnia film będzie można obejrzeć online na platformach VOD.

Opis fabuły:

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef? 

Kulisy powstania filmu:

„Opiekun” jest projektem medialnym finansowanym przez społeczność darczyńców Stowarzyszenia Rafael. Ponad 5000 osób z Polski i zagranicy wsparło finansowo produkcję po to, by opowieść o wstawiennictwie św. Józefa dotarła daleko poza granice kraju. Wspólną ideą towarzyszącą zbiórce środków jest wizja tworzenia filmów, które pogłębiają wiarę. Film „Opiekun” jest piątym filmem Stowarzyszenia Rafael wyprodukowanym w tym modelu.

Radosław Pazura (filmowy Marcin Waleski) o filmie:

„Opiekun” jest o tym, że istnieje jakaś siła ponad to, co jesteśmy w stanie udźwignąć i która jest w stanie nam pomóc z tego wyjść i to pokonać. To jest film o tym mega Opiekunie, który interweniuje w naszym życiu, bo wie, że sami sobie nie poradzimy. W życiu pojawiają się przecież problemy takiego kalibru, o jakim opowiadamy w filmie i przerastają najsilniejszych. Są sprawy, z którymi nie można samemu się uporać, ale z pomocą z nieba się daje. To jest przesłanie filmu.

Gdzie można obejrzeć film?

Od 11 sierpnia film będzie dostępny online na platformach:

Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Orange, PLAY NOW, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, INEA, TOYA, Katoflix.

Premiera VOD: 11 sierpnia 2023

Gatunek: dramat
Produkcja: Polska 2023

Reżyseria: Dariusz Regucki ("Bóg w Krakowie", "Karolina")

Obsada: Karolina Chapko („Ultraviolet”, „Yuma”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu… w Hollywood”, „Gorzko, gorzko”),

Radosław Pazura („Sęp”, „Weekend”), Maja Berełkowska („Parada serc”, „Karol – człowiek, który został Papieżem”),

Oliwier KaftanowiczMaciej Grzybowski („Supernova”, „Kamienie na szaniec”)


comments powered by Disqus