„Konsekracja” od dziś na platformach VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 14-07-2023 12:55 ()


Jena Malone i Danny Huston w pełnym suspensu sakralnym horrorze o tajemniczych morderstwach w szkockim klasztorze.

Tajemnicze morderstwa, zmowa milczenia i sekrety sióstr z mrocznego zgromadzenia. Wszystko to w „Konsekracji”, uwodzącym atmosferą i suspensem horrorze sakralnym z nominowaną do Nagrody Saturna aktorką Jeną Malone (seria „Igrzyska śmierci”). Jak zaręcza serwis Movieweb.com – ten przerażający film to – „seans obowiązkowy dla każdego miłośnika kina grozy”.

Specjalistka od chorób oczu – Grace (Jena Malone) przybywa do odległego klasztoru w Szkocji, aby zbadać sprawę rzekomego samobójstwa jej młodszego brata księdza. Nie ufając raportom Kościoła, kobieta prowadzi własne śledztwo, próbując ustalić, co wydarzyło się naprawdę. Pomaga jej w tym watykański duchowny, ojciec Romero. Podczas przeszukiwania mrocznych zakątków klasztoru, dzikich klifów i smaganych wiatrem okolicznych plaż, Grace odkrywa nie tylko ślady morderstwa i świętokradztwa, ale też niepokojącą prawdę o własnej przeszłości, która wydobywa na wierzch dawno zapomnianą traumę.

Film można obejrzeć na platformach:

Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Inea, TOYA.

 

Premiera VOD: 14 lipca 2023

Gatunek: horror, thriller

Reżyseria: Chris Smith („Piąty wymiar”, „Czarna śmierć”)

Scenariusz: Chris SmithLaurie Cook („Piąty wymiar”)

Obsada: Jena Malone („Neon Demon”, seria „Igrzyska śmierci”), Danny Huston („21 gramów”, „X-Men Geneza: Wolverine”), Janet Suzman („Mikołaj i Aleksandra”, „The Crown”), Ian Pirie („Czarnobyl”, „Mroczny Rycerz”)


comments powered by Disqus