Lipcowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: KŚK Redaktor: Motyl

Dodane: 09-07-2023 16:00 ()


Zapraszamy do zapoznania się z lipcowymi nowościami komiksowymi Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które ukażą się w sprzedaży 12 i 26 lipca 2023 roku. 

 

Premiera 12 lipca 2023 r.

 

Plansze Europy. Młodość Blueberry’ego, tom 5

Scenariusz: François Corteggiani

Rysunki: Michel Blanc-Dumont

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: twarda

Objętość: 204 strony

Format: 216x285

Cena: 119,99 

ISBN: 978-83-281-4919-9

Język oryginału: francuski    

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał/western

 

Piąty tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera cztery epizody: „1276 dusz”, „Odkupienie”, „Gettysburg” i „Konwój wyklętych”.

Mike ma już dość szpiegowskich misji. Próbuje zapomnieć o niedawnych smutnych wydarzeniach, jednak wywiad Unii nie zamierza wypuścić z rąk tak dobrego agenta. Blueberry musi odnaleźć dziewczynę porwaną przez szalonego pastora, który w imię osobistej zemsty chce doprowadzić do klęski Północy. Później młody porucznik wspomina swój udział w słynnej bitwie pod Gettysburgiem. W końcu znajdzie się w osadzie, do której nie dotarła wojna...

Cykl stworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier („Buck Danny”, „Jim Cutlass”) oraz rysownik Jean Giraud, znany także jako Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Epizody zawarte w tym albumie zbiorczym są autorstwa dwóch francuskich weteranów komiksu: scenarzysty François Corteggianiego („Pif i Herkules”, „Smith & Wesson”, „Marine: dziewczynka piratka”) i rysownika Michela Blanca-Dumonta („Jonathan Cartland”, „Colby”).

 

Skorpion, tom 2

Scenariusz: Stephen Desberg

Rysunki: Enrico Marini

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 148 stron

Format: 216x285

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-5308-0

Język oryginału: francuski    

Seria: Skorpion

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

Kontynuacja bestsellerowej serii przygodowej, która dwukrotnie była nominowana do nagrody festiwalu w Angoulême. Drugi album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Demon w Watykanie”, „Święta Dolina” i „Skarb Świątyni”.

Druga połowa XVIII wieku, Rzym. Kochany przez lud papież został zamordowany, a do zajęcia jego miejsca szykuje się pozbawiony skrupułów kardynał Trebaldi. Wyzwanie kardynałowi rzuca awanturnik Skorpion. Doskonale znając się na odnajdywaniu cennych przedmiotów w pradawnych ruinach, podejmuje się misji odszukania krzyża świętego Piotra, dzięki któremu chce pokrzyżować Trebaldiemu szyki. Droga Skorpiona i jego przyjaciół wiedzie na pełen odwiecznych sekretów Wschód. Czy bohaterowie odnajdą relikwię, której kiedyś mieli strzec tajemniczy templariusze?

Serię o Skorpionie wymyślił belgijski scenarzysta Stephen Desberg, współtwórca takich opowieści jak „Billy The Cat”, „IR$” czy „Golden Dogs”. Rysownikiem większości tomów cyklu jest włoski grafik Enrico Marini, znany polskim czytelnikom z „Cygana”, „Drapieżców”, „Noir burlesque”, „Orłów Rzymu” i „Gwiazdy pustyni” – scenariusz do tej ostatniej historii napisał Stephen Desberg.

 

Niewidzialni, tom 3

Scenariusz: Grant Morrison

Rysunki: Paul Jimenez, John Stokes, Michael Lark i inni

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 336 stron

Format: 170x260

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-5596-1

Język oryginału: angielski

Seria: Niewidzialni

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Trzeci album zbiorczy legendarnej serii Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego.

Niewidzialni to anarchistyczne grupy walczące z odrażającymi siłami rządzącymi światem. Ich celem jest pokonanie istot kierujących z cienia rządami i korporacjami. Ale czy misja Niewidzialnych ma szanse powodzenia w starciu z tak potężnymi przybyszami z innego wymiaru? King Mob i jego przyjaciele krok po kroku odkrywają tajemnice mrocznych władców i nie spoczną, póki nie uwolnią od nich naszej rzeczywistości

Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Za rysunki odpowiada wielu wybitnych grafików amerykańskiego rynku komiksowego.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii „The Invisibles”, vol. 2, #1–13. Komiks dla dorosłych.

 

Sandman. Panie łaskawe, tom 9

Scenariusz: Neil Gaiman

Rysunki: Marc Hempel, Richard Case, D'Israeli i inni

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 352 strony

Format: 170x260

Cena: 109,99

ISBN: 978-83-281-5723-1

Język oryginału: angielski

Seria: Sandman         

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Kolejny, dziewiąty już tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. Panie Łaskawe mają wiele imion: Erynie, Eumenidy, Furie. Są uosobieniem zemsty, nieprzejednanym i niepowstrzymanym. Nie spoczną, dopóki zbrodnie, za które chcą ukarać, nie zostaną zmyte krwią. To do nich zwraca się Lyta Hall, gdy ginie jej synek Daniel. Ich celem staje się wówczas Sen z Nieskończonych. Ale za smutkiem i nieustępliwą wściekłością matki kryją się mroczniejsze siły, a to, co wprawią w ruch, będzie wymagało poświęcenia większego niż wszystko, czego dotychczas doświadczyło Śnienie.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Marc Hempel („Lucyfer”, „Niewidzialni”) czy Dean Ormston („Sędzia Dredd”, „Lucyfer”).

 

Dungeons & Dragons. Cienie wampira, tom 2

Scenariusz: Jim Zub

Rysunki: Nelson Dániel

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 136 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5756-9

Język oryginału: angielski

Seria: Dungeons & Dragons

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Kolejny album z serii Dungeons & Dragons – kontynuacja przygód bohaterów „Legend Wrót Baldura”. Wskrzeszony Ukochany Łowca Minsc i jego komiczny chomik Boo oraz pozostali członkowie drużyny podejmują się ochrony świątyni Kelemvora, boga zmarłych. Jednak to wydawałoby łatwe się zadanie szybko okazuje się niebezpieczne. Obrońcy, wraz z kleryczką Nerys, zostają przez tajemnicze siły przeniesieni siły do świata Ravenloft, zwanego Półplanem Grozy, gdzie muszą stawić czoło nieumarłym potworom i ich okrutnemu władcy hrabiemu Strahdowi von Zarovichowi.

„Cienie wampira” trzeci album z serii Dungeons & Dragons autorstwa kanadyjskiego scenarzysty i rysownika Jima Zuba („Batman: Urban Legends”, „Uncanny Avengers”). Opowiedziana w nim historia nawiązuje do serii gry D&D Baldur's Gate, uzupełniając ją i rozwijając. Rysunki do tego tomu wykonał pochodzący z Chile artysta Nelson Dániel („Sędzia Dredd”).

 

Gwiezdny Zamek.

Międzyplanetarna wystawa z 1875 roku, tom 6

Scenariusz: Alex Alice

Rysunki: Alex Alice

Przekład: Paweł Łapiński

Oprawa: twarda

Objętość: 62 strony

Format: 216x285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5499-5

Język oryginału: francuski

Seria: Gwiezdny Zamek

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

W XIX wieku nieustraszeni zdobywcy bez końca poszerzają granice nieznanego. Żądni nowych odkryć, kierują spojrzenia w stronę gwiazd... Jest rok 1875. Podbój kosmosu trwa!

To kolejny album niezwykłej opowieści autorstwa Alexa Alice’a, twórcy „Trzeciego Testamentu”, który jest przepięknie namalowany akwarelą. Akcja w dużej części rozgrywa się w odległym kosmosie, a autor dzięki niezmierzonej wyobraźni i bajkowym rysunkom przenosi nas do czasów odkrywania nowych lądów i fantastycznego świata z książek Juliusza Verne’a.

 

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 15

Scenariusz: Jim Davis

Rysunki: Jim Davis

Przekład: Piotr W. Cholewa

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 200x223

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-5751-4

Język oryginału: angielski

Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

To już piętnasty album z przygodami najsłynniejszego wielbiciela lazanii! Dzięki temu tomowi przygód Tłustego Kota poznacie sztukę dobrej zabawy we wszystkich jej przejawach. Futrzasty Picasso używa Odiego jako płótna, wyraża siebie w tańcu interpretacyjnym i demonstruje chytrą kreatywność w kuchni. Ten pomysłowy i wiecznie żarłoczny kot nawet beknięcie podnosi do rangi sztuki. A zatem podziwiajcie go, wielbiciele Garfielda!

 Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, ponieważ nigdy dosyć zabawy.

 

Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość

pożyczania swoich rzeczy, tom 12

Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford

Rysunki: Antonello Dalena

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 40 stron

Format: 170x208

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5783-5

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy i świat emocji

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Dwunasty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.

Pewnego dnia Pracuś oznajmia, że nikomu więcej nie pożyczy swoich narzędzi. Pozostałe Smerfy są oburzone, bo przez to trudniej wykonywać im różne prace, chociażby przy budowie mostu. Czy Pracuś dobrze postępuje? A może za jego decyzją kryje się jakiś ważny powód? Dzięki temu komiksowi odkryjesz radość z pożyczania.

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

 

 

Premiera 26 lipca 2023 r.

 

Świat Akwilonu. Orki i gobliny – Turuk, tom 1

Scenariusz: Jean-Luc Istin

Rysunki: Diogo Saito

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6664-6

Język oryginału: francuski

Seria: Świat Akwilonu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

„Orki i gobliny” to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” i „Magowie”, jest umieszczona w krainie Arranii.

Ork Turuk budzi się w środku ludzkiego miasta, ale dokoła nie widzi żywej duszy. Co gorsza nie pamięta, jak się tam znalazł... Szybko się okazuje, że to dopiero początek jego kłopotów. Na szczęście Turuk nie zapomniał, jak się walczy o życie, bo bez tej umiejętności bardzo szybko straciłby głowę w przerażającym mieście potworów!

„Świat Akwilonu” wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.

W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

 

Świat Akwilonu.

Elfy – Biały Elf o czarnym sercu, tom 3

Scenariusz: Olivier Peru

Rysunki: Stéphane Bileau

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6653-0

Język oryginału: francuski

Seria: Świat Akwilonu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Trzeci tom serii poświęconej pradawnym elfom z Akwilonu – świata magii, potworów i demonów. Tropiciele z plemienia Białych Elfów od stu lat podążają śladem białego smoka. Przemierzają terytoria ludzi i orków, będąc świadkami, jak niegdyś pełne cudów Ziemie Arrana coraz bardziej pogrążają się w barbarzyństwie. Dlaczego dwóm elfom tak bardzo zależy na schwytaniu istoty pamiętającej epokę stworzenia świata?

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem tego uniwersum: scenarzysta Olivier Peru (serie fantasy „Mjöllnir” i „Shaman”, cykl ezoteryczny „In Nomine”) oraz rysownik Stéphane Bileau znany w Polsce z opowieści fantasy w realiach arturiańskich „W poszukiwaniu Graala”. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

 

Star Trek. Miasto na skraju wieczności

Scenariusz: Scott Tipton, David Tipton

Rysunki: J.K. Woodward

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6153-5

Język oryginału: angielski

Seria: Star Trek

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Kolejna komiksowa gratka dla fanów serialu Star Trek! Tym razem przedstawiamy opowieść opartą na oryginalnym scenariuszu Harlana Ellisona do 28 odcinka pierwszej serii serialu „Star Trek”. „Miasto na skraju wieczności” to ilustrowana, wierna adaptacja znanej, uhonorowanej przez Amerykańską Gildię Scenarzystów nagrodą dla najlepszego scenariusza sztuki telewizyjnej do serialu „Star Trek” pod tym samym tytułem. Na potrzeby serialu scenariusz ten został znacznie zmodyfikowany, jednak oryginalna wersja uznawana jest za arcydzieło fikcji spekulatywnej i doskonałe przedstawienie ludzkości ze wszystkimi zaletami i wadami. Komiksową adaptację tej opowieści przygotowali znani z poprzednich albumów serii „Star Trek” scenarzyści Scott i David Tiptonowie oraz ilustrator J.K. Woodward.

Album zawiera zeszyty „Star Trek: Harlan Ellison’s The City on the Edge of Forever The Original Teleplay” #1–5, a także wstęp i posłowie Harlana Ellisona.

 

Czarny Młot. Odrodzenie, część druga, tom 6

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Malachi Ward, Matthew Sheean, Rich Tommaso

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka       

Objętość: 112 stron

Format: 170x260

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5474-2

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Druga część opowieści o superbohaterce Lucy Weber, zwanej Czarnym Młotem, a noszącej to miano w spadku po ojcu, największym herosie w dziejach Spiral City.

Wielowymiarowy koszmar sieje spustoszenie. Aby położyć kres temu szaleństwu, Czarny Młot łączy siły ze Skulldiggerem. Czy pomoc superbohatera, który do tej pory zajmował się zwykłymi bandytami, okaże się przydatna w obliczu tak ogromnego zagrożenia? Do akcji włączy się też genialny naukowiec badający Parastrefę. Ponownie pojawi się też Pułkownik Weird, ale po tym mającym w głowie jeden wielki chaos podróżniku kosmicznym nie wiadomo, czego się spodziewać...

Autorem scenariusza serii jest gwiazda amerykańskiego komiksu Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Animal Man”, „Łasuch”), a rysunki stworzyli Malachi Ward i Matthew Sheean (którzy wcześniej wspólnie narysowali komiksy „Ancestor” i „Expansion”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii

Black Hammer: Reborn #5–8 wydawnictwa Dark Horse Comics.

Uniwersum DC.

Batman: Detective Comics - Stan strachu, tom 2

Scenariusz: Marico Tamaki

Rysunki: Dan Mora

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 296 stron

Format: 167x255

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6501-4

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom serii „Detective Comics” ukazującej się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC.  Gotham pogrąża się w Stanie strachu! Wendeta Wortha przeciwko Bruce’owi Wayne’owi uwalnia zło, którego ani on, ani złoczyńcy z ławy przysięgłych nie mogą kontrolować! Bezpieczeństwo mieszkańców Gotham wisi na włosku, gdy Batman traci nad sobą kontrolę. Czy Huntress będzie musiała interweniować, zanim Mroczny Rycerz przysporzy złej sławy zamaskowanym obrońcom prawa?

Gdy na ulicach miasta dochodzi do niespotykanych dotąd zjawisk, a na życie nowego burmistrza czyhają zamachowcy, sytuację opanować może tylko jeden bohater – ten, którego burmistrz Nakano zobowiązał się wygnać z Gotham: Batman! Czy dwóch wrogów odłoży na bok dzielące ich różnice i uratuje miasto, zanim będzie za późno?

Mimo że budynek Azylu Arkham został zniszczony, strach przed instytucją pozostał – a teraz ponownie się wzmaga, ponieważ w centrum miasta rośnie nowy budynek – Wieża Arkham. Skoro sam Mroczny Rycerz się boi, czy jest jeszcze nadzieja dla mieszkańców Gotham?

Kontynuacja cenionej przez krytyków serii autorstwa Mariko Tamaki („Wonder Woman”, „Harley Quinn: Piękna katastrofa”), z efektownymi grafikami Dana Mory („Raz i na zawsze”, „Klaus”, „The Terrifics”), Viktora Bogdanovica („Batman: Arkham Knight”, „Deadshot”) i Davida Laphama („Baśnie”, „Stray Bullets”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1040–1046, „Detective Comics Annual” 2021 oraz „Batman Secret Files: Huntress” #1!

 

Conan – Wojna węży

Scenariusz: Jim Zub

Rysunki: Scot Eaton, Stephen Segovia, Luca Pizzari, Ig Guara

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6719-3

Język oryginału: angielski

Seria: Conan

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

James Allison wkrótce umrze, ale nie będzie to jego pierwsza śmierć. Dzięki zdolności reinkarnacji ma szansę skontaktować się z czworgiem śmiałków, którzy jako jedyni mogą udaremnić mroczny plan pradawnego wężowego bóstwa: Conanem Barbarzyńcą, Solomonem Kane’em, Mroczną Agnes i… superbohaterem znanym jako Moon Knight. Temu ostatniemu towarzyszy jednak bóg księżyca, Khonshu, który ma własne zamiary… Czy pomoże pokonać straszliwego Żmija? Czy raczej stanie po jego stronie? Oto wyjątkowy komiksowy event łączący światy stworzone przez Roberta E. Howarda z uniwersum Marvela!

Scenariusze do tego tomu napisał Jim Zub, a rysunki stworzyli Scot Eaton, Ig Guara, Luca Pizzari i Stephen Segovia.

Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan: Serpent War” (2019) #1–4 i „Supernatural Thrillers” (1972) #3.

Batman Epidemia

Scenariusz: Alan Grant, Doug Moench, Dennis O’Neil

Rysunki: Kelley Jones, Vince Giarrano, Barry Kitson

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 552 strony

Format: 170x260

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-6507-6

Język oryginału: angielski

Seria: Batman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

„Batman – Epidemia” to kolejny po „Batman – Knigtfall” crossover ukazujący się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem. Akcja skupia się na wybuchu śmiertelnej choroby w Gotham oraz prób jej opanowania przez Batmana i jego sprzymierzeńców. Konsekwencje tych wydarzeń będziemy mogli poznać w kolejnych albumach: „Batman – Dziedzictwo” i „Batman – Kataklizm”. Ich fabuła doprowadzi zaś do wielkiego wydarzenia, które rozegra się na łamach głośnej serii z końca lat 90. – „Batman – Ziemia niczyja”.

Śmiercionośny wirus zaraża nieświadomych zagrożenia mieszkańców Gotham. Ofiary czują straszliwy ból, ich oczy krwawią, a po dwóch dniach od infekcji umierają. Batman, Robin i Nightwing muszą opanować chaos i znaleźć odpowiednie lekarstwo. A pomogą im w tym niespodziewani sojusznicy: Azrael, Huntress, Catwoman i Poison Ivy.

Czy Mroczny Rycerz i jego drużyna powstrzyma niewidzialnego wroga? I co się stanie, gdy jedna z zamaskowanych postaci zostanie zarażona?

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Alan Grant, Doug Moench czy Dennis O’Neil. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Kelley Jones, Vince Giarrano i Barry Kitson.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Azrael” #13-16, „Batman” #529-532, „Batman Chronicles” #4, „Batman: Shadow Of The Bat” #48-52, „Catwoman” #31-32, „Detective Comics” #695-696 i „Robin” #27-30.

 

Batman: Rycerze Gotham - Pozłacane miasto

Scenariusz: Evan Narcisse

Rysunki: Abel

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 156 stron

Format: 167x255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-6520-5

Język oryginału: angielski

Seria: Batman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Tajemniczy wirus zagraża Gotham, zmieniając mieszkańców we wściekłych szaleńców o żółtych ślepiach, którzy rabują sklepy i napadają na ludzi. Batman i Rycerze Gotham usiłują opanować osobliwą epidemię, a także odkryć jej przyczynę. Lecz ta nietypowa choroba już kiedyś nawiedziła miasto.

Cofniemy się w przeszłość, aby poznać tajemniczą postać zwaną Runaway, która dawno temu chroniła miasto i usiłowała rozwikłać zagadkę tajemniczej choroby.

Ta ekscytująca i przerażająca opowieść rozgrywa się we współczesnym Gotham, a także w 1847 roku i prowadzi do wydarzeń z popularnej gry wideo „Rycerze Gotham”. Wydanie zawiera zdrapkę z bonusowym kodem na sześć ekskluzywnych cyfrowych przedmiotów w grze „Rycerze Gotham".

Opowieść o przeszłości i teraźniejszości Pozłacanego Miasta napisał Evan Narcisse („Black Panther: Wakanda Atlas”), a zilustrował Abel („Rogue Sun”).

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman: Gotham Knights – Gilded City” #1–6.

 

Marvel Classic. Daredevil. Mark Waid, tom 3

Scenariusz: Mark Waid

Rysunki: Michael Allred, Marco Checchetto,

Khoi Pham, Greg Rucka, Chris Samnee

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 384 strony

Format: 170x260

Cena: 169,99

ISBN: 978-83-281-5364-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Matt Murdock ma jak zwykle pod górkę. Ponieważ jego kancelaria ma kłopoty, adwokat musi współpracować ze swoją byłą dziewczyną Kirsten McDuffy. To jednak nic w porównaniu z druzgoczącą diagnozą, jaką Foggy Nelson usłyszy od lekarzy. Do drzwi Matta zapuka również dawno niewidziany kolega z dzieciństwa i… pewien kosmita, którego tropem podąża Silver Surfer.

Daredevilowi przyjdzie też zmierzyć się z przeciwnikiem, który – podobnie jak on – ma wyostrzone zmysły. Czy Nieustraszonemu uda się go wyprowadzić w pole? Tymczasem tajemniczy Synowie Węża postanawiają zamienić Nowy Jork w strefę walki. Zaczęli od opanowania wymiaru sprawiedliwości – ale jak daleko będą skłonni się posunąć?

Album zawiera zeszytej serii „Daredevil” #22–36 oraz „Indestructible Hulk” #9–10 zebrane w tomie „Daredevil by Mark Waid” vol. 3. Scenariusz napisał Mark Waid, a rysunki stworzyli Jason Copland, Javier Rodríguez, Chris Samnee i Matteo Scalera.

 

Marvel Classic. Amazing Spider-Man Epic Collection:

Plaga pająkobójców

Scenariusz: David Michelinie, Eric Fein, Steven Grant, Jack Harris 

Rysunki: Mark Bagley, Aaron Lopresti, Jeff Johnson, Tom Lyle 

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 420 stron

Format: 170x260

Cena: 179,99

ISBN: 978-83-281-6432-1

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Cieszące się uznaniem czytelników i krytyków klasyczne albumy Marvel Comics autorstwa mistrzów komiksu takich jak: Steve Ditko, David Michelinie, Charles Vess, Erik Larsen czy Mark Bagley. Za każdym razem, gdy Spider-Man pojawia się publicznie, napadają go mechaniczni zabójcy. Kto odpowiada za te ataki? Czy Pajączek zdoła odkryć prawdę, kiedy na jego drodze staną Electro i Skorpion? I jaki układ zawarła Felicia Hardy, do niedawna Czarna Kotka, z Tinkererem? Tymczasem rodziców Petera Parkera, którzy powrócili po latach, obserwuje tajemniczy mężczyzna. Ale to nie wszystko… Venom jest sądzony za swoje zbrodnie. Czy przejrzy na oczy i zmieni się po walce ze Spider-Manem? Dodatkowo w tomie: Styx i Stone, a także starcie Pajączka i Doktora Strange’a z demonami w Wymiarze Śmierci!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „The Amazing Spider-Man" #368–377, „The Amazing Spider-Man Annual" #27, „Spider-Man Special Edition: The Trial of Venom" oraz w powieści graficznej „Spider-Man/Dr. Strange: The Way to Dusty Death", a następnie zebrane w „The Amazing Spider-Man Epic Collection: Invasion of the Spider-Slayers".

 

Marvel Fresh. Empireum – X-Men

Scenariusz: Jonathan Hickman, Tini Howard,

Gerry Duggan, Benjamin Percy, Leah Williams,

Vita Ayala, Zeb Wells, Ed Brisson

Rysunki: Matteo Buffagni, Lucas Werneck,

Andrea Broccardo, Jorge Molina

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format:

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6114-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Roślinne stwory z kosmosu, zwane Cotati, najeżdżają Ziemię akurat w chwili, w której za sprawą pewnej czarodziejki z grobów na Genoshy powstają miliony nieumarłych mutantów… a to dopiero początek tej szalonej opowieści! Niedługo potem na wyspie ląduje drużyna wyznaczona przez X-Men i całkiem dosłownie rozpętuje tam piekło. Kto wyjdzie zwycięsko z tego przedziwnego starcia roślin, zombie, mutantów i demonów?

Scenariusz tego komiksu napisali Jonathan Hickman, Tini Howard, Gerry Duggan, Benjamin Percy, Leah Williams, Vita Ayala, Zeb Wells i Ed Brisson. Za rysunki odpowiadają Matteo Buffagni, Lucas Werneck, Andrea Broccardo oraz Jorge Molina.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Empyre: X-Men” #1–4.

 

 

Star Wars. Wielka Republika.

Na skraju równowagi, tom 2

Scenariusz: Shima Shinya i Daniel José Older

Rysunki: Mizuki Sakakibara

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 146 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-6424-6

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars. Wielka Republika

Kategoria: manga

Tematyka: science fiction

 

Drugi tom mangi z uniwersum „Gwiezdnych Wojen". Trwają czasy Wielkiej Republiki, która rozrasta się w najlepsze o nowe układy gwiezdne. Sławni Jedi, jako cieszący się szacunkiem strażnicy pokoju, chronią Republikę i otaczają swoim blaskiem tych, którzy badają najdalsze zakątki galaktyki. Kiedy padawan Keerin Fionn i rycerka Jedi Lily Tora-Asi dowiadują się, że stoczona niedawno bitwa z Drengirami nie była odosobnionym incydentem, tylko częścią skoordynowanego ataku, zorganizowanego przez Nihilów, są zdeterminowani, żeby bronić swojego nowego domu. Podczas gdy mistrz Arkoff przebywa poza planetą i pomaga w prowadzonym śledztwie mistrzowi Stellanowi Giosowi, Lily pozostaje na Banchii z zadaniem odbudowy planety i przywrócenia nadziei mieszkańcom. Lily przysięga, że świątynia nie znajdzie się ponownie w niebezpieczeństwie, ale gdy na planecie zjawia się niespodziewany gość, młoda Jedi musi bronić Banchii, Keerina i młodzików przed zagrożeniem ze strony Nihilów… którzy są bliżej, niż wszyscy przypuszczali!

 

Star Wars. Łowcy nagród. Szkarłatne rządy, tom 4

Scenariusz: Ethan Sacks

Rysunki: Ramón F. Bachs, Paolo Villanelli

Przekład: Katarzyna Nowakowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5547-3

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars. Łowcy nagród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Tom 4 serii wydawanej w USA od 2020 roku, opowiadającej o najgroźniejszych najemnikach i draniach odległej galaktyki. T’onga zebrała najwspanialszą bandę łowców nagród w galaktyce. Bossk, Zuckuss i Tasu Leech mają wyruszyć na specjalną misję! Czy T’onga opłakująca stratę starego przyjaciela będzie w stanie powstrzymać bandę przed pozabijaniem się nawzajem i zrobić z niej prawdziwą drużynę? Oby tak się stało, ponieważ organizacja Szkarłatny Świt prowadzi galaktykę do wojny totalnej, więc kończy się czas na uratowanie młodej dziewczyny, która jako jedyna może powstrzymać konflikt między syndykatami. Tymczasem tajemniczy łowca nagród chce zabić wysokiego rangą oficera imperialnego w brawurowym ataku na uzbrojony okręt. Ale czy to właściwy cel?

 

Star Wars. Doktor Aphra. Szkarłatne rządy, tom 4

Scenariusz: Alyssa Wong

Rysunki: Minkyu Jung

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5687-6

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars. Doktor Aphra

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Tom 4 z cyklu „Doktor Aphra", wydawanego przez Marvel Comics od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Doktor Aphra i Sana Starros uciekły z „Vermilliona”, ale nie sposób umknąć przed Szkarłatnym Świtem, który ma szpiegów wszędzie! Podczas gdy Domina Tagge zmaga się z kretami w obrębie swojej korporacji, a Aphra – z obrażeniami, które zadał jej potężny artefakt, obie zawierają ostatni układ... Ale komu Aphra może w pełni zaufać? Później nasz śmiały duet natrafia na dziwny rytuał... i jeszcze dziwniejszego wroga! Życie bohaterek z pewnością nie może się tak skończyć – z ręki kogoś, kto naśladuje pradawną sektę – prawda? Poszukiwanie Wiecznej Iskry prowadzi w niespodziewane miejsce – tam, gdzie dla doktor Aphry wszystko się zaczęło.

 

Adaptacje literatury. Robinson Crusoe

Scenariusz: Christophe Lemoine

Rysunki: Jean-Marie Woehrel

Przekład: Jan Kos

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6158-0

Język oryginału: francuski

Seria: Adaptacje literatury

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Kolejna komiksowa adaptacja arcydzieła światowej literatury! Siedemnastoletni Anglik Robinson Crusoe, wbrew danej ojcu przysiędze, ucieka z domu i zaciąga się na statek, gnany pragnieniem podróżowania i poznawania świata. Po licznych przygodach i próbach ustatkowania się wyrusza na kolejną morską wyprawę, do Afryki. Jednak jego statek rozbija się w czasie sztormu, a Robinson jako jedyny ocalały ląduje na bezludnej wyspie. Aby przeżyć musi zapewnić sobie dach nad głową i zdobyć pożywienie, polegając jedynie na własnej sile i umiejętnościach.

Opublikowany w 1719 roku Robinson Crusoe Daniela Defoe to jedna z najbardziej znanych powieści przygodowo-podróżniczych na świecie. Doczekała się licznych wydań i adaptacji, została też przetłumaczona na wiele języków, zaś imię głównego bohatera powieści stało się synonimem rozbitka.

 

Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja, tom 6

Scenariusz: Janusz Christa

Rysunki: Janusz Christa

Oprawa: twarda

Objętość: 264 strony

Format: 216x285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-4987-8

Język oryginału: polski

Seria: Kajko i Kokosz

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.

ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostały wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom szósty, zamykający kolekcję, zawiera cztery komiksy: „Dzień Śmiechały”, „Srebrny denar”, „W krainie borostworów” i „Mirmił w opałach”, a także dwa komiksowe kalendarze. Wstęp napisał Maciej Kur, scenarzysta nowych przygód Kajka i Kokosza. Posłowie obfituje w liczne niespodzianki z ostatniego okresu twórczości Janusza Christy, są to m.in. scenariusze, rysunki i odnalezione materiały z niezrealizowanych filmów animowanych z lat 90.

 

Nauka z komiksem. Galaktyki i planety –

Nasz dom: Układ Słoneczny, tom 2

Scenariusz: Edwige Pezzulli, Andrea Vico, Tea Orsi

Rysunki: Gianfranco Florio, Alberto Zanon, Danilo Loizedda

Przekład: Maria Białek

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6406-2

Język oryginału: angielski

Seria: Nauka z komiksem

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: popularno-naukowy

 

Tom drugi „Galaktyk i planet" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Nad San Fransokio znowu zbierają się czarne chmury. Wielka Szóstka musi wkroczyć do akcji i ocalić świat przed kosmicznym zagrożeniem. Przeżyj razem z superbohaterami tę niesamowitą przygodę. Poznaj tajemnice galaktyk i planet, dowiedz się, jak powstaje zorza polarna i dlaczego kometa ma warkocze.

 

Nauka z komiksem. Era dinozaurów –

Czas gigantów, czyli dinozaury jury, tom 2

Scenariusz: Stefano Broccoli, Jacopo Olivieri

Rysunki: Sara Storino, Letizia Algeri, Andrea Greppi,

Benedetta Barone, Marco Forcelloni, Marco Colletti,

Massimo Asaro

Przekład: Maria Białek

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6404-8

Język oryginału: angielski

Seria: Nauka z komiksem

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: popularno-naukowy

 

Tom drugi „Ery dinozaurów" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Ostatnie dinozaury zniknęły z powierzchni Ziemi 66 milionów lat temu… Ale Rex nie zamierza się z tym pogodzić! Wspólnie z Trixie i Sztućkiem prowadzi śledztwo, żeby odkryć źródło pochodzenia swoich krewniaków oraz przyczyny ich wyginięcia. Razem z dzielnymi zabawkami poznaj tajemnice gigantycznych drapieżników, pierwszych ptaków i wodnych gadów!

 

Sami. Wymiar czwarty i pół, tom 6

Scenariusz: Fabien Vehlmann

Rysunki: Bruno Gazzotti

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6175-7

Język oryginału: francuski

Seria: Sami

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy/horror

 

Kolejny tom niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Po odkryciu, że znajdują się w Świecie Otchłani, bohaterowie pomału przypominają sobie, jak zmarli. Dodatkowo powrót Saula i pozostałych członków Klanu Rekina powoduje nowe zadrażnienia i rywalizację między dwiema grupami. Nadal też nie wiadomo, co oznacza pojawienie się czarnego monolitu. W obliczu przerażającego zagrożenia bohaterowie ponownie zostają całkiem SAMI...

Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Festiwalu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.

Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).


comments powered by Disqus