Czas na Brain Show! Polska gra quizowo-imprezowa wkrótce na PC i Nintendo Switch

Autor: Simplicity Games Redaktor: Motyl

Dodane: 02-06-2023 20:59 ()


Już 7 czerwca br. na PC i Nintendo Switch zadebiutuje Brain Show, nowa gra quizowo-imprezowa, w którą jednocześnie grać może od 2 do 8 osób. Tytuł oferuje kilkanaście zróżnicowanych trybów gry oraz ponad 5000 pytań w 41 kategoriach tematycznych. Jak wskazują twórcy, Brain Show to gra w lekkiej formule teleturniejowej, będąca swego rodzaju duchowym następcą tytułów w stylu Wiedza to Potęga oraz Buzz!

Producentem i wydawcą Brain Show jest polskie niezależne studio Simplicity Games, znane do tej pory głównie z gier na urządzenia mobilne i Nintendo Switch (m.in. Czółko, Volleyball Challenge i Ski Jump Challenge).

Brain Show to nowa gra quizowa, której formuła nawiązuje do klasycznych teleturniejów, gdzie kluczowa jest wiedza uczestników, a czasem także refleks i trochę szczęścia. Jak zaznaczają twórcy, to propozycja zarówno na urozmaicenie imprez, jak i różne spotkania w gronie znajomych i rodziny.

„Nasza nowa gra może być postrzegana jako duchowy następca gier w stylu Wiedza to Potęga, Buzz! czy Big Brain Academy, ale i różnych teleturniejów, w tym również tych z całkiem szalonymi zasadami. Przygotowaliśmy łącznie aż 13 różnych trybów gry, a każdy z nich ma w sobie coś unikalnego. Rozgrywka opiera się oczywiście na rywalizacji, dzięki czemu zapewnia duże emocje i dobrą zabawę, a tak już przy okazji można też poszerzyć swoją wiedzę na różne tematy” – mówi CEO Simplicity Games, Tomasz Dyrak.

W Brain Show na graczy czeka aż 5000 pytań pogrupowanych w 41 kategoriach tematycznych. Pytania dotyczą przeróżnych sfer życia, w tym np. filmów, gier, muzyki, motoryzacji, bajek, internetu, polityki, informatyki, zwierząt, literatury, kulinariów i wielu innych.

Tytuł oferuje mocno zróżnicowane tryby gry – np. Wyścig z czasem premiuje największą liczbą punktów gracza, który najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi, a z kolei Wysokie stawki opierają się na stawianiu przez graczy swoich punktów, przy czym poprawna odpowiedź dodaje tyle punktów, a zła odbiera analogiczną liczbę punktów. Wśród innych kategorii znajdują się m.in. Odkurzacz, Dynamit, Pół na pół, Na wysokości oraz Wybraniec.

Jak podkreśla Simplicity Games, tytuł stworzono z myślą o lokalnej grze wieloosobowej – równocześnie od 2 do nawet 8 osób. W wersji na platformie Steam Brain Show pozwala też na korzystanie z funkcji Remote Play Together, dzięki której wystarczy, że tylko jeden gracz posiada grę i ją uruchomi, a zaproszeni znajomi mogą dołączyć przez internet i bawić się razem z nim.

W dniu premiery gra będzie dostępna w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) z pełnym lektorem w danym języku. Dla każdej wersji twórcy przygotowali też pytania odnoszące się bezpośrednio do kwestii lokalnych i specyficznych dla danej strefy językowej.

Brain Show – główne cechy:

  • quizowo-imprezowa gra teleturniejowa;
  • od 2 do 8 graczy jednocześnie;
  • 13 zróżnicowanych trybów-konkursów;
  • lekka i humorystyczna konwencja;
  • ponad 5000 pytań w 41 kategoriach tematycznych;
  • proste i przystępne sterowanie;
  • dwie wersje językowe (polski i angielski).

Datę premiery Brain Show na PC (Steam) i Nintendo Switch ustalono na 7 czerwca 2023 r.

 

Brain Show – Oficjalny Zwiastun Premierowy:

Brain Show – Official Launch Trailer:

Brain Show (Steam):

https://store.steampowered.com/app/2235150/Brain_Show/

Brain Show (Nintendo eShop):

https://www.nintendo.com/store/products/brain-show-switch/

 

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Brain Show

gatunek: quiz, rekreacyjne, imprezowe, rodzinne

producent: Simplicity Games

wydawca: Simplicity Games

język: polski, angielski

data premiery: 07.06.2023 r. (PC Steam, Nintendo Switch)

 

Minimalne wymagania techniczne (PC Steam):

system operacyjny: Windows 10

procesor: Intel Core i5-3320M @ 2.60 GHz / AMD Ryzen 3 3200u

pamięć: 4 GB RAM

karta graficzna: AMD Radeon HD 5000+

miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni


comments powered by Disqus