Gaming Przez Wielkie „G”: Razer Blade 16 I Blade 18 w nowej odsłonie Mercury

Autor: Kool Things Redaktor: Motyl

Dodane: 24-05-2023 20:42 ()


Nowe połączenie wyświetlacza Dual-Mode Mini LED i karty graficznej NVIDIA GeForce® RTX™ 4080 w wersji Blade 16.

Od czasu premiery na targach CES na początku tego roku, Razer Blade 16 i Razer Blade 18 cieszą się niesłabnącą popularnością, zdobywając łącznie ponad 25 nagród i wyróżnień Editor’s Choice i stając się laptopami chętnie wybieranymi przez graczy i twórców treści cyfrowych. Można śmiało powiedzieć, że hasło „work smart, play hard” nabrało dzięki nim nowego znaczenia. Dzisiaj Razer z dumą prezentuje Blade 16 i Blade 18 w nowej, wyrafinowanej odsłonie kolorystycznej Mercury Edition. Konstrukcja została wykonana z anodyzowanego aluminium w wykończeniu Mercury z myślą o tych, którzy oprócz imponującej wydajności sprzętu gamingowego Razer cenią sobie także nowoczesną, wyrafinowaną estetykę.

Blade 16 Mercury to nowy poziom wydajności i mobilności. To wyjątkowe połączenie karty graficznej NVIDIA GeForce® RTX™ 4080 Laptop i innowacyjnego wyświetlacza Dual-Mode Mini LED od Razer. Ten potężny 16-calowy laptop gamingowy pozostawia konkurencję daleko w tyle pod względem mocy graficznej na cal sześcienny objętości. Panel Dual-Mode Mini LED daje użytkownikowi możliwość przełączania się między dwoma trybami rozdzielczości i częstotliwości odświeżania obrazu: UHD+ przy 120 Hz — kiedy liczą się jak najbardziej immersyjne doznania — i FHD+ przy 240 Hz — kiedy w grę wchodzi jak największa płynność grafiki.

Z kolei Blade 18 Mercury dostępny jest w opcjach z kartami graficznymi NVIDIA GeForce® RTX™ 4080 i NVIDIA GeForce® RTX™ 4090 Laptop, z których obie zapewniają maksymalny TGP na poziomie 175 W. Jako realna alternatywa dla komputera stacjonarnego, Blade 18 może pochwalić się obecnością wyświetlacza QHD+, który zapewnia pokrycie do 100% kolorów z gamy DCI-P3, a do tego oferuje możliwość zwiększenia ilości dostępnej przestrzeni dyskowej / pamięci RAM, kamerę internetową 5 MP i czytnik kart SD UHS-II.

Zaprojektowane z myślą zarówno o estetyce, jak i o niezrównanej wydajności, Blade 16 i Blade 18 to sprzęt najwyższej klasy w obydwu kategoriach, wyznaczający nowy standard dla tych, którzy oczekują tego, co najlepsze.

„Odkąd korzystam z Razera Blade 16, nie pamiętam, kiedy ostatnio siadłem do mojego komputera PC, którego składałem specjalnie pod moje potrzeby i oczekiwania”, powiedział Nicolas de Porcel, założyciel i główny inżynier masteringu w Million Dollar Snare. „Kiedy otworzyłem klapę laptopa po raz pierwszy, od razu poczułem, że mam do czynienia ze sprzętem najwyższej jakości, co w przypadku Razera nie jest żadnym zaskoczeniem. Poczułem się, jakby otwierał drzwi do luksusowego samochodu. Korzystam z oprogramowania Magix Sequoia, gdzie pracuję z plikami o wyjątkowo dużym rozmiarze, ale laptop nigdy nie zawiesił się przy np. eksporcie ścieżki dźwiękowej, co jest naprawdę imponujące jak na przenośny sprzęt o tak kompaktowej budowie. Dzięki Razer Blade mogę śmiało podróżować z całą biblioteką niezbędnych mi danych, prowadzić warsztaty, nagrywać dema na żywo, a do tego łatwo przełączać się ‘po godzinach’ do trybu gamingowego dzięki obecności karty graficznej RTX 4080. Razer Blade to więcej niż laptop. Gdybym był chirurgiem, to mógłbym powiedzieć, że to mój skalpel”.

Wszystkie laptopy gamingowe Razer Blade 16 i 18 mają certyfikat NVIDIA Studio, co stanowi potwierdzenie ich niesamowitej wydajności i wysokiej kultury pracy. Dzięki oprogramowaniu NVIDIA Omniverse — korzystającego ze sterowników NVIDIA Studio, Razer Blade jest w stanie bez problemu obsłużyć ponad 100 wymagających sprzętowo aplikacji, a obecność karty graficznej z serii RTX sprawia, że jedynym ograniczeniem w tworzeniu treści multimedialnych staje się wyłącznie wyobraźnia twórcy.

Wszystkie laptopy z serii Blade są objęte roczną gwarancją producenta i 2-letnią gwarancją na baterię. Użytkownicy zyskują również dostęp do wsparcia oferowanego przez wielokrotnie nagradzany zespół obsługi klienta Razer. Istnieje również możliwość rozszerzenia gwarancji poprzez rejestrację w programie RazerCare.

W ofercie Razer pojawią się też specjalne akcesoria do komputerów Blade — także w wersji Mercury. Będą to m.in. stacja dokująca Thunderbolt™ 4, ładowarka GaN USB-C 130 W i podstawka pod laptopa, dzięki którym korzystanie z laptopów będzie jeszcze przyjemniejsze.

Więcej informacji można znaleźć na stronach poszczególnych produktów — Razer Blade 16 Mercury Edition i Razer Blade 18 Mercury Edition.

KIEDY: Dostępny już teraz

GDZIE: Razer.com, sklepy RazerStore i autoryzowane punkty sprzedaży na całym świecie.

CENA: Razer Blade 16 Mercury Edition: sugerowana cena detaliczna producenta (MSRP): 3799,99 USD / 4399,99 EURRazer Blade 18 Mercury Edition: sugerowana cena detaliczna producenta (MSRP): od 3799,99 USD / 4399,99 EUR


comments powered by Disqus