Majowe premiery VOD od Kino Świat

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 29-04-2023 15:33 ()


Pełen emocji i czułego humoru nowy film twórcy „Carte Blanche” z Małgorzatą Gorol w roli głównej, międzykulturowa komedia romantyczna z Lily James i Emmą Thompson, obsypany nagrodami, głośny debiut Damiana Kocura o ostatnim lecie młodości oraz nostalgiczna opowieść o końcu dzieciństwa z Gaelem Garcíą Bernalem i Chiarą Mastroianni.

Przedstawiamy majowe premiery VOD dystrybutora Kino Świat.

 

ŚUBUK | 5.05

 Zwiastun:

„Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny” i nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało”, który w kinach zobaczyło łącznie prawie 1,6 miliona widzów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. „Śubuk” to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, znana m.in. z filmów „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej „Magnezja” Maćka Bochniaka. Reżyserem „Śubuka” jest Jacek Lusiński, twórca poruszającego obrazu „Carte Blanche”.

  

PLAN NA MIŁOSĆ | 12.05

 Zwiastun:

Mistrzowie komedii romantycznych z wytwórni Working Title („Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones”, „To właśnie miłość”) przedstawiają zupełnie nowe, współczesne podejście do uwielbianego gatunku, w którym angielski styl i humor łączą się z egzotyką odległego wschodu w ujmującej opowieści o miłości, która nie zna granic. „Plan na miłość” to międzykulturowa komedia romantyczna naszych czasów, która bawi i wzrusza niezależnie od tego, skąd pochodzimy i w którym miejscu na Ziemi biją nasze serca.

 

CHLEB I SÓL | 12.05

Zwiastun:

 Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości. Uhonorowany na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Nagrodą Specjalną Jury Orizzonti, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura – laureata ponad stu wyróżnień za swoje wcześniejsze filmy krótkometrażowe. „Chleb i sól” zdobył także trzy nagrody specjalne na 47. FPFF w Gdyni - Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz Don Kichota, czyli Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych a także statuetkę dla Najlepszego Reżysera na 59. Golden Orange Film Festival w Antalyi i Nagrodę Publiczności na 16. All About Freedom Festival w Gdańsku.

 

JEDYNE TAKIE LATO | 12.05

Zwiastun:

Nowy film twórców komediowych przebojów „Rozumiemy się bez słów” i „Niezatapialni”, które we Francji obejrzało łącznie ponad 11 milionów widzów. Rozgrzewająca serce, nostalgiczna opowieść o dzieciństwie, dojrzewaniu, przyjaźni i rodzinie, a także o końcu dziecięcej niewinności i zderzeniu z pełnym tajemnic światem dorosłych. Na ekranie zobaczymy między innymi: nagrodzonego na festiwalu Wenecji i nominowanego do dwóch nagród BAFTA Gaela Garcię Bernala („Mozart in the Jungle”, „Ema”, „Babel”), pięciokrotnie nominowaną do Cezara Marinę Foïs („Niezatapialni”, „Poliss”) i nagrodzoną na festiwalu w Cannes, w sekcji Un Certain Regard - Chiarę Mastroianni („Persepolis”, „Cena sławy”).

 

PAMIĘTNIK PRZELOTNEGO ROMANSU | 19.05

 Zwiastun:

Zabawna, zmysłowa i niebanalna komedia romantyczna w reżyserii Emmanuela Moureta – twórcy cenionych obrazów „Madame J” i „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli”. W rolach głównych wystąpili: laureatka dwóch Cezarów - Sandrine Kiberlain („Listopad”, „Kobiety z 6. piętra”) i Vincent Macaigne („Nasze najlepsze wesele”, „Niewinne”). Światowa premiera „Pamiętnika przelotnego romansu” odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Film pokazywany był również na festiwalach w Pusan, Londynie, São Paulo, Gijón i Edynburgu.

Więcej o premierach VOD dystrybutora Kino Świat  https://kinoswiat.pl/premiery/vod/


comments powered by Disqus