Gdy ekologia i zabawa spotykają się w grze książkowej

Autor: Muduko Redaktor: Motyl

Dodane: 20-04-2023 22:14 ()


Już 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, pytamy: jak być eko w życiu codziennym? Co zrobić, żeby do takiej postawy zachęcać dzieci? Jak w przyjazny i angażujący sposób opowiadać o tym temacie najmłodszym?

Najlepiej przez wciągającą historię i mnóstwo zabawy! W taki właśnie sposób o ekologii opowiada nasza najnowsza gra „Zielobór” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel oraz Wojciecha Wróbla.

Główną bohaterką jest Jeż Jagoda, mieszkająca ze swoimi rodzicami w Zieloborze – mieście, które kiedyś było zielone i pełne magii, ale dzisiaj nikt już o tym nie pamięta… Każdego dnia, ze swojego okna na dziesiątym piętrze, widzi, jak miasto z dnia na dzień staje się coraz bardziej szare. To przez dym z fabryk, który osiada na wszystkim. Boi się, że któregoś dnia Zielobór zniknie pod kolejną warstwą gęstego smogu… Niestety, ale brzmi znajomo, prawda?

Jednak życie Jagody i los miasta zmienią się lada chwila! W jaki sposób? „Zielobór” to gra książkowa, w której czytelnicy sami tworzą przygodę, podejmuje decyzje, a przez to wpływają na fabułę. Mamy wiele zakończeń – i nie każde jest dobre! Ponadto, opowieść dzięki historii i zagadkom w ciekawy sposób przybliża zagadnienia związane z ekologią. Pokazuje, że każde, nawet najmniejsze zmiany w codziennych nawykach mogą sprawić, że pomożemy sobie i naturze.

Ekologia jest jedną z podstawowych wartości, zawartych w misji naszego Wydawnictwa. W centrum naszych działań jest człowiek, jego emocje i środowisko, w którym żyje. Chcemy, by nasze produkty dawały radość, a także inspirowały do działania i dalszych poszukiwań. Jednocześnie dbamy, aby były przyjazne środowisku. Więcej o naszej misji tutaj.


comments powered by Disqus