„Keen on Green” – pokaz filmów o ekologii z okazji Dnia Ziemi

Autor: Platige Image Redaktor: Motyl

Dodane: 18-04-2023 18:49 ()


Dajemy zielone światło na ekologię. Fundacja Ex Anima oraz Platige Image zapraszają na KEEN ON GREEN. Ponad godzinny blok filmów poświęconych tematyce ochrony środowiska, będzie można obejrzeć na VOD Warszawa. Okazją do przypomnienia najciekawszych polskich animacji i dokumentów, poruszających w sposób nietuzinkowy problemy związane z tematyką kondycji naszej planety jest wypadający 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Celem przeglądu jest zwrócenie uwagi na istotne problemy środowiskowe. Organizatorzy chcą także zachęcić widzów do zastanowienia się nad tym, co można zrobić, aby nie pozostać biernym wobec zmian klimatycznych. Prezentowane podczas przeglądu filmy nie tylko przykuwają uwagę nietypową narracją i formą artystyczną, ale zwracają uwagę na społeczne konsekwencje ocieplania się klimatu.

Bilety w cenie 15 zł. Z każdego biletu 5 zł zostanie przeznaczone na WWF.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/791885395344227?ref=newsfeed

Organizatorami KEEN ON GRREN są:

Fundacja Ex Anima: założona w 2020 r. jest miejscem, gdzie powstają pomysły i koncepcje działań nakierowanych na wspieranie produkcji filmów artystycznych, edukację w zakresie stylów animacji, kinematografii, nowych trendów i technologii. Cele Fundacji to m. in. promocja filmów zaangażowanych społecznie, wspieranie młodych twórców oraz edukacja poprzez przeprowadzane debaty, szkolenia czy webinary dotyczące tematów społecznych i środowiskowych. Dzięki Fundacji rozwija się Warszawski Festiwal Filmów Animowanych (Warsaw Animation Film Festival, WAFF), za pośrednictwem którego, poprzez sztukę, podnoszone są ważne tematy. Równość, różnorodność, budowanie wspólnoty opartej na szacunku i tolerancji oraz wzmacnianie postaw proekologicznych (poprzez udział w projektach współtworzonych m.in. z: Greenpeace, Zielonym Podcastem czy WWF).

Platige Image: polskie studio specjalizujące się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Tworzy je ponad 300 producentów, reżyserów, dyrektorów artystycznych, animatorów, grafików i artystów VFX, którzy realizują wysokiej klasy projekty audiowizualne. Platige działalność rozpoczęło 25 lat temu jako kilkuosobowe studio koncentrujące się na produkcji reklam i teledysków. Stopniowo powiększał się zespół i rozwijało portfolio o filmy krótkometrażowe, cinematiki, oprawy 3D do przedstawień teatralnych, efekty wizualne i projekty specjalne, m.in. z obszaru muzealnictwa. Studio współpracuje z największymi markami świata, najlepszymi wydawcami gier wideo i z nagradzanymi reżyserami, a ich produkcje i projekty wielokrotnie gościły na najważniejszych festiwalach na całym świecie zdobywając najwyższe laury jak BAFTA, Europejska Nagroda Filmowa, nagroda Goya czy SIGGRAPH Awards.


comments powered by Disqus