Poruszająca „Kobieta na dachu” Anny Jadowskiej już na VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 24-03-2023 19:56 ()


Najnowszy film Anny Jadowskiej z wybitną kreacją Doroty Pomykały, docenioną m.in. na festiwalach filmowych w Nowym Jorku i Gdyni.

Poruszająca „Kobieta na dachu” od dziś do obejrzenia na platformach VOD

Kobieta na dachu © fot. Bartosz Mrozowski, prod. Donten & Lacroix Films, Blick Productions, dystr. Kino Świat 2023

 

Oficjalny zwiastun:

„Kobieta na dachu” to poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która z bezsilności napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz na 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hanoi.

Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

Film od 24 marca można oglądać na platformach: Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Nowe Horyzonty VOD, Inea, Toya.

Partnerem dystrybucji filmu jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

 

Premiera VOD: 24 marca 2023

Gatunek: dramat

Produkcja: Polska, Francja, Szwecja 2022

Reżyseria i scenariusz: Anna Jadowska („Dzikie róże”, „Ultraviolet”, „Erotica 2022”)

Obsada: Dorota Pomykała („Sukienka”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”), Bogdan Koca („Powrót do tamtych dni”, „Rojst'97”), Adam Bobik („Minuta ciszy”, „Żeby nie było śladów”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Marta Nieradkiewicz („Wielka woda”, „Pakt”, „Głupcy”), Dobromir Dymecki („Planeta Singli”, „Znaki”, „Kamerdyner”)

 


comments powered by Disqus