Egmont poszerza portfolio komiksów na podstawie gier o albumy na licencji Ubisoft

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 15-03-2023 23:06 ()


Po doskonale przyjętych przez polskich czytelników seriach komiksowych stworzonych na podstawie gier  Cyberpunk 2077, Wiedźmin, Fortnite czy Horizon Zero Dawn, wydawnictwo Egmont poszerza portfolio o kolejne komiksy na podstawie gier. Już 22 marca ukażą się trzy albumy na licencji firmy Ubisoft: dwie serie z uniwersum legendarnej gry Assassin`s Creed oraz seria ze świata gry Far Cry.

Album „Assassin's Creed Valhalla: Pieśń chwały” to prequel nawiązujący do gry Assassin's Creed Valhalla, który przenosi czytelnika do Norwegii z czasów IX w n.e. Assassin's Creed: Miecz Shao Jun. Chiny” to pierwszy tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo Assassin’s Creed Chronicles: China, który przedstawia burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. „Far Cry: Łzy Esperanzy” to z kolei trzymająca w napięciu opowieść będąca prequelem do gry Far Cry 6. Szykuje się spora gratka dla fanów flagowych gier Ubisoftu i miłośników komiksów na podstawie gier.

W komiksie „Assassin's Creed Valhalla: Pieśń chwały” fani będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające fabułę gry Assassin's Creed Valhalla.

Norwegia, połowa IX wieku n.e. Eivor, wikińska wojowniczka, jest świadkiem zniszczenia wioski przez przybyszów z sąsiedniego królestwa. Sama przypuszcza atak, siejąc zamęt i powodując rozlew krwi... Ale czy jej zwycięstwo okaże się błogosławieństwem czy raczej klątwą? Tak czy inaczej z pewnością stanie się częścią jej legendy. Gdzie indziej, na wschodzie, inny wiking, Sigurd, także wyrusza naprzeciw swojemu przeznaczeniu, w poszukiwaniu innej zdobyczy, wykutej z tyglowej stali...

Album „Assassin's Creed Valhalla: Pieśń chwały” stworzyli scenarzysta Cavan Scott (“Star Wars”, “Doctor Who”, “Shadow Service”) i rysownik Martín Túnica (“Crossed Plus One Hundred”). Komiks zostanie wydany w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, w formacie 167x255.

Dla miłośników japońskich komiksów oraz fanów gry Assassin’s Creed Chronicles: China wydawnictwo Egmont przygotowało pasjonującą mangę Assassin's Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”.

Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Kraj cieszy się dobrobytem i dostatkiem, ale kolejny cesarz przeprowadza wielkie polityczne czystki i cesarstwo zaczyna pogrążać się w chaosie. W rodzinne strony powraca z Europy ostatnia z bractwa chińskich asasynów – młoda dziewczyna Shao Jun, której wszyscy współbracia zostali wymordowani. Jej cel może być tylko jeden: zemsta!

Autorką serii jest Minoji Kurata - japońska scenarzystka komiksowa i rysowniczka, która w swoim dorobku ma takie mangi jak „Shosei Katsuragi Shinjirou no Nichijou” (8 tomów), „Tenkyuu wa Haruka: Keigetsu Den” oraz „Kusuriya no Hitorigoto: Maomao no Koukyuu Nazotoki Techou”. Od 2019 roku jest ilustratorką serii „Assassin's Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”. Album zostanie wydany w klasycznym mangowym formacie 148x210, w miękkiej oprawie z obwolutą.

Fani strzelanek pierwszoosobowych Far Cry będą mogli sięgnąć po album Far Cry: Łzy Esperanzy”, który jest prequelem szóstej części gry.

Juan Cortez jest nałogowym partyzantem. Od lat podróżuje po krajach nękanych wojnami i po strefach konfliktu, żeby służyć doświadczeniem i umiejętnościami temu, kto zaoferuje najwyższą stawkę. Tym razem los rzucił go do Santa Costa w Ameryce Południowej. Tu rywalizują o władzę i wpływy trzy obozy: junta wojskowa, którą niedawno założył Di Stefano, partia burżuazji na czele z córką zamordowanego byłego przywódcy i grupa rewolucjonistów zamierzających bronić praw robotników i rdzennej ludności.

„Far Cry: Łzy Esperanzy” stworzyli scenarzysta Mathieu Mariolle oraz rysownicy Afif Khaled i Salahdin Basti. Album zostanie wydany w formacie 216x285 i twardej oprawie.

 

Assassin's Creed Valhalla: Pieśń chwały

Scenariusz: Cavan Scott

Rysunki: Martín Túnica

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 72 strony

Format: 167x255

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5717-0

Język oryginału: angielski

Seria: Assassin's Creed Valhalla

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

 

Assassin's Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, tom 1

Scenariusz: Minoji Kurata

Rysunki: Minoji Kurata

Przekład: Alex Hagemann

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 160 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-5719-4

Język oryginału: japoński

Seria: Assassin's Creed

Kategoria: manga

Tematyka: przygodowy

 

Far Cry: Łzy Esperanzy

Scenariusz: Mathieu Mariolle

Rysunki: Afif Khaled, Salahdin Basti

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: twarda

Objętość: 88 stron

Format: 216x285

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-5718-7

Język oryginału: francuski

Seria: Far Cry

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

Galeria


comments powered by Disqus