KLONDIKE już na VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 11-03-2023 20:53 ()


Nagrodzona na festiwalach w Berlinie i na Sundance porażająca historia młodego małżeństwa, mieszkającego na pograniczu ukraińsko-rosyjskim, na początku rosyjskiej inwazji w 2014 roku. „Klondike” to debiut filmowy Maryny Er Gorbach – ukraińskiej reżyserki, która ukończyła m.in. Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Film jest oficjalnym ukraińskim kandydatem do Oscara w 2023 roku.

Donbas, 2014 rok. Irka i Tolik mieszkają na wschodzie Ukrainy, w pobliżu granicy z Rosją. Para spodziewa się dziecka. Pewnego dnia fragment zestrzelonego przez rosyjskich separatystów samolotu burzy ścianę ich domu. Prorosyjscy znajomi oczekują od Tolika, że się do nich przyłączy, zaś prozachodni brat Irki podejrzewa, iż Tolik chce zdradzić Ukrainę. Tymczasem Irka próbuje zawrzeć pokój pomiędzy mężem, a bratem, angażując ich w naprawę zniszczonego domu.

 

Od 10 marca film można oglądać na platformach:

Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Nowe Horyzonty VOD, Inea, Toya, Katoflix.

 

Oficjalny polski zwiastun:

 

Premiera VOD: 10 marca 2023

Gatunek: dramat, wojenny

Produkcja: Turcja, Ukraina 2022

Scenariusz i reżyseria: Maryna Er Gorbach

Obsada: Oksana Cherkashyna, Sergey Shadrin, Oleg Shcherbina,

Oleg Shevchuk, Artur Aramian, Evgeniy Efremov


comments powered by Disqus