Amazon przejął hity po MGM i planuje ich reaktywację

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 04-03-2023 20:22 ()


W zeszłym roku Amazon sfinalizował przejęcie studia filmowego MGM za 8,5 miliarda dolarów, uzyskując prawo własności do tysięcy filmów i programów telewizyjnych tego studia. Co zrobić z takim obszernym materiałem? Dziennikarz Jeff Sneider w swoim podcaście ujawnił sześć franczyz MGM, którymi Amazon jest najbardziej zainteresowany. Oto ich najważniejsze priorytety: Gwiezdne wrota, Afera Thomasa Crowna, Legalna blondynka, Rocky, Poltergeist i RoboCop.

 

 

Nic dziwnego, że Amazon chce kontynuować Gwiezdne wrota, ponieważ ta seria składa się już z kilku filmów i wielu sezonów telewizyjnych. Michael B. Jordan był przez jakiś czas związany z nową wersją Afery Thomasa Crowna, a Reese Witherspoon niebawem wróci z Legalną blondynką 3, więc być może te projekty wkrótce trafią do produkcji. Chociaż Sylvester Stallone ostatnio bardzo upublicznił swoje problemy z producentem franczyzy Rocky, Irwinem Winklerem, to Creed III pokazuje, że to jeszcze nie koniec, a potencjalny spin-off o Drago jest w fazie developmentu.

Ostatni Poltergeist nie wypadł zbyt okazale, więc po co kolejny? Szkopuł w tym, że horrory robi się za niewielkie pieniądze, a jak wypalą, to przynoszą spory zysk. Problemem może być w tym przypadku zaangażowanie się w projekt Stevena Spielberga, bo jest on współautorem oryginalnego filmu.

Jeśli chodzi o RoboCopa, to kilka lat temu ogłoszono, że Neill Blomkamp wyreżyseruje bezpośrednią kontynuację oryginalnego filmu, projekt o nazwie RoboCop Returns. Blomkamp musiał opuścić stanowisko reżysera z powodu problemów z grafikiem, więc RoboCop Returns został przekazany reżyserowi Abe'owi Forsythe'owi i temat zamilkł od trzech lat. Czy więc Amazon wskrzesi RoboCopa Returns, czy też opracuje coś zupełnie nowego?


comments powered by Disqus