Marcowe nowości Timof Comics

Autor: Timof Comics Redaktor: Motyl

Dodane: 03-03-2023 22:32 ()


W marcu nakładem wydawnictwa Timof Comics ukaże się sześć tytułów. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami. 

 

Falowanie. Słabość do Tiny

Scenariusz i rysunki: Dave Cooper
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-67440-17-2
Format: 190x210
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Komiks nr 392
Wydanie: I
Data wydania: 28 marca 2023

Falowanie opisuje losy Martina, niezdarnego malarza desperacko próbującego realizować swoje artystyczne aspiracje, zamiast męczyć się w świecie sztuki komercyjnej. Zatrudnia modelkę, Tinę, by pozowała do serii obrazów, które nazywa „Erotyzmem w niewyszukaniu”. Z biegiem czasu ich znajomość zmienia się z mało znaczącej profesjonalnej relacji w pogmatwane uwikłanie seksualne. Początkowy wstręt Martina do Tiny powoli przeradza się w oczarowanie, zmuszając go do ponownej oceny własnych wyobrażeń o pięknie i seksualności. Motywy dla których Tina pracuje dla Martina również powoli wywracają się do góry nogami, co prowadzi do nieuchronnego, wybuchowego zakończenia książki. Smutne, zabawne i często nieprzyjemnie podniecające, Falowanie ukazuję te historię z kinetycznym wręcz realizmem.Iskry 3. Dzień przesilenia

Scenariusz i rysunki: Krzysztof Łuczyński
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-67440-05-9
Format: 210x297
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 393
Wydanie: I
Data wydania: 28 marca 2023

Ronan i jego drużyna jako najlepsi operatorzy w organizacji admirała van Harrowa otrzymują zadanie, które okaże się najważniejszą misją w ich wspólnej karierze.

Niepokojący klient o sekretnej tożsamości twierdzi, że zna lokalizację antycznego skarbu, który spoczywa od eonów na porośniętym dżunglą zapomnianym świecie. Za jego odzyskanie zaoferuje najemnikom niewyobrażalną fortunę. Fortunę na tyle wielką, że wizja wczesnej emerytury stanie się dla nich realna jak nigdy.

Pomimo ryzyka i wielu niewiadomych, załoga „Zmory” wzbije się do swojego najważniejszego i prawdopodobnie najniebezpieczniejszego lotu. Ich cel znajduje się na przedpolach Wielkiej Mgławicy Ravel – niemal niezbadanej, mglistej otchłani kontrolowanej przez potworną i okrutną rasę Faradan. Odcięci od wszelkiej pomocy i za linią wroga, trzej przyjaciele zmierzą się z niebezpieczną dżunglą i jej tajemnicami… stając się częścią wydarzenia, którego wagi jeszcze sobie nie uświadamiają.Leśny dziad

Scenariusz i rysunki: Luko Czakowski
Cena: 42 zł
ISBN: 978-83-67440-24-0
Format: 165x240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 394
Wydanie: I
Data wydania: 28 marca 2023

Pustelnik, święty, a może szaleniec? Człowiek z lasu to tylko zapowiedź tego, co nieuniknione. Zagrożeniem nie jest już przerwanie egzystencji, lecz jej kontynuacja. Leśny dziad to opowiastka o bohaterach, którzy spotykają się w bardzo podłych okolicznościach. W tym dziwacznym i magnetyzującym świecie znanym z serii Głowa, los każdego z nich przeplata się w nieoczywisty sposób.

Jasło

Scenariusz i rysunki: Wojciech Glanowski
Cena: 42 zł
ISBN: 978-83-67440-26-4
Format: 210x280
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 395
Wydanie: I
Data wydania: 28 marca 2023

Rzadko zadajemy sobie pytanie o naturę przemocy i pociąg ludzi do zagłady innych. To pytanie obrazowo przedstawia nam Wojciech Glanowski w komiksie Jasło.

Kanwą dla niniejszego komiksu jest doszczętne unicestwienie miasta – wydarzenie bezprecedensowe w historii II Wojny Światowej na ziemiach polskich.

W drugiej połowie 1944 roku okupacyjne niemieckie władze Jasła podjęły decyzję o wcieleniu w życie w obrębie miasta i okolic wojennej taktyki spalonej ziemi (niem. Verbrannte Erde).
We wrześniu tegoż roku w ciągu zaledwie trzech dni wysiedlono pod przymusem wszystkich mieszkańców i rozpoczęto masową grabież dóbr prywatnych i komunalnych. Na podstawie niemieckiej dokumentacji obliczono, że ze stacji Jasło w kierunku Niemiec wyjechały 1002 wagony z łupami wojennymi. Po splądrowaniu miasta przystąpiono do metodycznej, kilkumiesięcznej akcji palenia, a następnie wysadzania w powietrze wszystkich budynków. W konsekwencji z około 1500 przedwojennych budynków zagładę przetrwało zaledwie 36 domów.

Silvestre

Scenariusz i rysunki: Wagner Willian
Tłumaczenie: Jakub Jankowski i Katarzyna Sajdakowska
Cena: 79 zł
ISBN: 978-83-67440-03-5
Format: 165x190
Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Komiks nr 396
Wydanie: I
Data wydania: 28 marca 2023

W 1845 roku amerykański pisarz Henry David Thoreau postanowił przenieść się do lasu, gdzie własnymi rękami zbudował dom i meble, z zamiarem życia z absolutnym minimum cywilizacji i w pełnym kontakcie z naturą. Tym, co go pchnęło do tego działania, była potrzeba zrozumienia zmian, jakie przechodziło ówczesne społeczeństwo, a także zbadania podstawowych potrzeb życiowych człowieka.

Nie odizolował się jednak całkowicie od społeczeństwa. Przyjmował gości, tam, gdzie sam spędził dwa lata w absolutnym kontakcie z naturą i książkami, zastanawiając się nad wolnością i egzystencją, która w miastach przyspieszyła tempa, wraz z postępującą industrializacją i urbanizacją. Rezultatem tego społecznego i duchowego eksperymentu, opartego na samowystarczalności, był Walden, czyli życiu w lesie, poetycki manifest, który autor opublikował w 1854 roku.

W 2019 roku Wagner Willian, wielokrotnie nagradzany autor, opuścił dom Thoreau z nowymi przemyśleniami. Brazylijski artysta komiksowy dostarcza czytelnikom wciągające i refleksyjne dzieło sztuki.
W Silvestre śledzimy podróż starego myśliwego, podczas której krzyżują się legendy i opowieści o wymarłych bóstwach, relacje między człowiekiem i naturą oraz szacunek dla tego, co może nam dać ziemia i co sami jesteśmy w stanie jej zaoferować. Myśliwy w zaciszu swojej chaty piecze ciasto. Jego aromat przekracza pamięć, mury i las, przyciągając dzikie zwierzęta i fantastyczne stworzenia, szykując nas do wielkiej, dzikiej i rytualnej celebracji.

„Wszystko, czego nie da się udomowić i pozostanie w swym naturalnym habitacie z dala od wpływu człowieka, zostanie dzikie, czyli Silvestre” pisze Willian.

 

Mięcho 2

Scenariusz i rysunki: Rafał Jankowski
Cena: 20 zł
ISBN: 978-83-67440-23-3
Format: 170X260
Oprawa: miękka
Liczba stron: 52
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Wydanie: I
Data wydania: 1 marca 2023


Po wydarzeniach z zeszytu #1 życie Karola obraca się o 180 stopni... tak jakby. Dalej mieszka z babcią, dalej boi się wszystkiego i dalej unika otwartych konfrontacji. W sumie to jego życie nie zmienia się aż tak radykalnie. Może poza postępującą paranoją w postaci zamaskowanej istoty, która nie daje spokoju bohaterowi. Jakie będą konsekwencje jego decyzji? Czy w końcu zdecyduje się zrobić krok w stronę przybrania alter ego?

Mięcho #2 to bezpośrednia kontynuacja zeszytu pierwszego, rozwijająca wątki i zadająca kolejne pytania. To seria komiksów na pograniczu super-hero, dramatu i horroru rozgrywającego się na ulicach warszawskiego Powiśla.

 

Galeria


comments powered by Disqus