Marcowe premiery Klubu Świata Komiksu

Autor: KŚK Redaktor: Motyl

Dodane: 03-03-2023 14:51 ()


 Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży już 8 i 22 marca. Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzianymi tytułami.

 

Premiera 8 marca 2023 r.

 

Dungeons & Dragons. Legendy Wrót Baldura, tom 1

Scenariusz: Jim Zub

Rysunki: Max Dunbar

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5755-2

Język oryginału: angielski

Seria: Dungeons & Dragons

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Powieść graficzna dla miłośników kultowej gry RPG Dungeons & Dragons! Wiele pokoleń temu Wrota Baldura, bogate miasto położone na granicy Wybrzeża Mieczy i Zachodnich Ziem Centralnych, zostało uratowane przed zagładą przez Bohaterów. Obecnie grozi mu nowe niebezpieczeństwo, sprowadzone przez odrodzony Kult Smoka. W obronie Wrót Baldura staje nowe pokolenie bohaterów – elfka Delina, drobny złodziejaszek półelf Krydle, niziołka Shandie, a także wskrzeszeni Minsc i Boo. Autorem scenariusza albumu jest kanadyjski scenarzysta i rysownik Jim Zub („Batman: Urban Legends”, „Uncanny Avengers”), natomiast rysunki wykonał również pochodzący z Kanady ilustrator Max Dunbar („Batman Beyond”).

 

Dungeons & Dragons. Zaćmione życzenie

Scenariusz: B. Dave Walters

Rysunki: Tess Fowler

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5757-6

Język oryginału: angielski

Seria: Dungeons & Dragons

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Powieść graficzna nawiązująca do kultowej gry Dungeons & Dragons! Gdy Wyspom Moonshae zagrozi wojna, legendarni bohaterowie powrócą stawić czoło straszliwemu przeciwnikowi. Na tle zachodzących w Zapomnianych Krainach przemian, młoda Helene i jej przyjaciele wyrastają z nieokrzesanych żółtodziobów na potężnych wojowników. Zupełnie nowa, pełna rozmachu opowieść, którą stworzyli scenarzysta B. Dave Walters i rysowniczka Tess Fowler. Emocjonujące połączenie wielkiej historii, przygody i akcji.

 

Mistrzowie Komiksu. Pustynne Skorpiony

Scenariusz: Hugo Pratt

Rysunki: Hugo Pratt

Przekład: Andrzej Szewczyk

Oprawa: twarda

Objętość: 344 strony

Format: 216x285

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-5289-2

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

1940 rok, Afryka Wschodnia. Druga wojna światowa widziana oczami polskiego żołnierza. Porucznik Koïnsky służy w brytyjskim oddziale Long Range Desert Group, którego znakiem rozpoznawczym jest złoty skorpion. W czasie działań wojennych spotyka wojskowych o różnych charakterach i poglądach, są wśród nich: faszysta i oportunista Stella, bezkompromisowy Cush czy kapitan Palchetti – wielbiciel opery i „dyrygent” położonej na pustkowiu twierdzy. Koïnskiego czeka pełna przygód wyprawa przez jałowe wydmy afrykańskiej pustyni, gdzie opuszczone forty i porzucone oazy zamieszkują nietypowe osobowości: waleczne wojowniczki, żądni krwi beduini, romantyczni bardowie i zakochani urzędnicy – wszyscy zostali wciągnięci w konflikt, w którym nikt nie wie, po czyjej stronie powinien się opowiedzieć. W lepkim, gęstym i nieprzyjaznym klimacie Sahary bohaterowie pakują się w tarapaty albo… popadają w szaleństwo.

„Pustynne Skorpiony” to opowieść z wyraźnym wątkiem autobiograficznym. Pojawiają się w niej także postaci znane już czytelnikom kultowej serii Hugona Pratta – „Corto Maltese”.

 

Sherlock Holmes Kroniki Moriarty'ego.

Zwieńczenie, tom 2

Scenariusz: Sylvain Cordurié

Rysunki: Andrea Fattori

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5658-6

Język oryginału: francuski

Seria: Sherlock Holmes Kroniki Moriarty'ego

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Druga część wciągającej opowieści należącej do wymyślonego przez Sylvaina Corduriégo okultystycznego uniwersum Sherlocka Holmesa.

1893 rok. Po ucieczce z piekła Wielkich Przedwiecznych profesor James Moriarty postanawia ocalić nasz świat przed bogami z innego wymiaru. Wie, że w tym celu musi zniszczyć wszystkie egzemplarze „Necronomiconu”. Co odkryje na końcu krwawej i niebezpiecznej krucjaty? Może kolejny mroczny sekret, do poznawania których wydaje się stworzony? W retrospekcjach poznamy wiele faktów z dawnego życia Moriarty’ego, między innymi historię jego szkolenia w dziedzinie sztuk tajemnych.

Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego cyklu jest Włoch Andrea Fattori, który wcześniej stworzył ilustracje do opowieści „Mambo Italiano” i „Angel”.

 

DC Black Label. Batman - Wyjątkowo mroczna noc

Scenariusz: Jock

Rysunki: Jock

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 168 stron

Format: 216x276

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5769-9

Język oryginału: angielski

Seria: DC Black Label

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. To w pełni autorska opowieść o wyjątkowo mrocznej nocy w Gotham jednego z najbardziej kultowych współczesnych artystów tworzących historie o Batmanie –  Jocka („Batman, Który Się Śmieje”, „Batman: Mroczne Zwierciadło”), który jest odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jaki i rysunki w albumie.

To była misja, w jakich Batman brał udział już tysiące razy. Tego dnia z góry czuwał nad rozgrzanymi letnim żarem ulicami Gotham, podczas gdy policja eskortowała transport niebezpiecznego superłotra znanego jako EMP z tymczasowej celi do przygotowanej specjalnie dla niego komory w więzieniu Blackgate. Elektryczne moce EMP-a mogły doprowadzić do niebezpiecznego incydentu, ale służby twierdziły, że panują nad sytuacją. Jednak później wszystko wymknęło się spod kontroli.

Tej nocy w Gotham zgasną wszystkie światła. Policyjne siły zostaną rozbite, a ranny Batman będzie musiał wywalczyć drogę do Blackgate i przenieść EMP-a przez kolejne dzielnice. Życie uprzykrzą mu grasujące gangi i kilka innych niespodzianek kryjących się w mrocznych zakamarkach Gotham...

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: One Dark Knight” #1–3.

 

Sandman. Koniec Światów, tom 8

Scenariusz: Neil Gaiman

Rysunki: Michael Allred, Mark Buckingham, Tony Harris i in.

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 168 stron

Format: 170x260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-5722-4

Język oryginału: angielski

Seria: Sandman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Ósmy tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. W „Końcu Światów” wędrowcy z różnych epok, mitów i wyobraźni szukają schronienia przed furią rzeczywistości w gościnnych salach tajemniczej gospody. Przeczekując szalejącą wokół burzę, podróżnicy opowiadają o miejscach, w których byli, o rzeczach, które widzieli i o takich, o których śnili...

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Bryan Talbot („Baśnie”, „Hellblazer”), John Watkiss („Starman”, „Deadman”) czy Michael Allred („Batman Black & White”).

 

Mój pierwszy komiks 5+ Rodzina Borsuków

i Lisów przedstawia: Emocje, tom 1

Scenariusz: Brigitte Luciani

Rysunki: Eve Tharlet

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5727-9

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Zapraszamy do leśnej szkoły pana Borsuka i pani Lisicy! Dzisiaj Pani Lisica porozmawia z nami o najważniejszych emocjach, jakie pojawiają się w naszym życiu. Świetnie się składa, ponieważ zwierzątka mają na ten temat do opowiedzenia wiele ciekawych historii! W leśnej szkółce nauczycielka Matylda w sposób zabawny i przystępny opowie, jakie emocje władają nami najczęściej, a co najważniejsze – wytłumaczy, czemu służą, i podpowie, jak możemy sobie z nimi radzić. Zachęcamy do wspólnej zabawy i nauki!

 

Mój pierwszy komiks 5+

Dziobak Toto i senny szum, tom 4

Scenariusz: Eric Omond

Rysunki: Yoann

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5488-9

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Kolejna część przygód dziobaka Toto i jego przyjaciół! Piękna Kaku z rodziny kuskusów ma wielkie zmartwienie: jej przyjaciele, którzy mieszkają w ogromnym eukaliptusie, zasypiają i spadają z gałęzi, gdy tylko usłyszą dźwięki niezwykłej muzyki. Bohaterski Toto postanawia ruszyć na pomoc nieszczęsnym kuskusom… Tylko jak stłumić senny szum?

 

Lucky Luke. Miasto duchów, tom 25

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5704-0

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Legenda Dzikiego Zachodu, Lucky Luke, znów wplątuje się w nieliche kłopoty! Następny album autorstwa mistrzów komiksu: Morrisa i Goscinnego.

Samotny Kowboj spotyka dwóch podejrzanych mężczyzn. Czuje, że będą z nimi kłopoty... I rzeczywiście, kłopoty pojawiają się jeszcze tego samego dnia, gdy wędrowcy trafiają do Gold Hill, miasta duchów z czasów gorączki złota. Złoto zawsze wzbudza najgorsze instynkty, a że towarzysze Luke’a zamierzają zbić majątek w nieuczciwy sposób, zapowiada się ciekawa rozgrywka!

Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

 

Czarolina. Pan wyspy Vorn, tom 5

Scenariusz: Sylvia Douyé

Rysunki: Paola Antista

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 56 stron

Format: 216x285

Cena: 44,99

ISBN: 978-83-281-5665-4

Język oryginału: francuski

Seria: Czarolina

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Zakończenie pierwszego cyklu przygód fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie Vorn badają stwory z mitów, legend i baśni!

Uczestnicy kursu dokonują kolejnych zaskakujących odkryć związanych z zagadkami wyspy, tyle że każda rozwiązana tajemnica rodzi nowe pytania. Co się przydarzyło profesorowi Balzarowi? Kim kiedyś była Madame C? Jakie jest prawdziwe pochodzenie Czaroliny i Meroda? Kto i w jakim celu sprowadził uczniów na Vorn? Bohaterowie będą musieli wreszcie zacząć działać ramię w ramię, żeby przetrwać w tym strasznym miejscu!

Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy „Czaroliny” autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu „Le Journal de Mickey”.

 

Sami. Mroczny wir, tom 5

Scenariusz: Fabien Vehlmann

Rysunki: Bruno Gazzotti

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5745-3

Język oryginału: francuski

Seria: Sami

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy/horror

 

Piąty tom serii fantasy o kilkorgu dzieciach, które pewnego dnia obudziły się w opustoszałym mieście.  Po odejściu Dodjiego dowodzenie grupą przejął Ivan, ale nie bardzo uśmiecha mu się ta rola i proponuje, by nowego szefa wybrać przez głosowanie. Tymczasem okazuje się, że Dodji został zamordowany. Dzieci, za namową Leïli, postanawiają wejść do „czerwonej strefy”, by znaleźć zabójcę. Zamiast tego poznają prawdę o zniknięciu i dowiadują się, że jednak nie są całkiem SAMI…

Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Festiwalu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.

 

Herkules agent międzygalaktyczny. Intruz, tom 2

Scenariusz: Vincent Zabus

Rysunki: Antonello Dalena

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5759-0

Język oryginału: francuski

Seria: Herkules agent międzygalaktyczny

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Drugi tom serii fantasy o uczniach szkoły dla międzygalaktycznych agentów. Dzięki udziałowi w pokonaniu Czarnopiórego Herkules i Marlon zdali do kolejnej klasy i rozpoczęli drugi rok nauki. Jednak muszą się jeszcze wiele nauczyć! Tymczasem szkole zagraża kolejne niebezpieczeństwo. Jeden z nauczycieli zostaje ugryziony przez tajemniczego przybysza z obcej planety i ogarnia go szaleństwo. Wkrótce tajemnicza choroba przenosi się na innych nauczycieli i uczniów – szaleństwo zagraża całej szkole! Czy jednak rzeczywiście epidemia spowodowana jest przez obcych? Ocalali uczniowie, w tym Herkules i Marlon, muszą działać błyskawicznie, by uratować szkołę przed zagładą.

Autorem scenariusza tej międzygalaktycznej historii jest belgijski scenarzysta komiksowy i dramaturg Vincent Zabus („Le Monde selon François”), a zilustrował ją Antonello Dalena, znany polskim czytelnikom m.in. z serii „Ernest i Rebeka” oraz „Smerfy i świat emocji”.

 

Mali Bogowie. Biedny Herakles, tom 7

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Larbier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5748-4

Język oryginału: francuski

Seria: Mali Bogowie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Siódmy album prześmiesznych przygód zwariowanych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Dawno temu Herakles dostał listę dwunastu prac, które ma wykonać, aby zdobyć sławę. Nie jest ani silny, ani inteligentny, ale mimo to z uporem stara się dowieść, że zasługuje na miano bohatera. Czekają go pojedynki z potworami i wędrówka na kraniec świata. Czy uda mu się wypełnić chociaż jedną z prób?

Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

 

Premiera 22 marca 2023 r.

 

Assassin's Creed Valhalla: Pieśń chwały

Scenariusz: Cavan Scott

Rysunki: Martín Túnica

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 72 strony

Format: 167x255

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5717-0

Język oryginału: angielski

Seria: Assassin's Creed Valhalla

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Nieustraszeni wikingowie mierzą się ze swoim przeznaczeniem w prequelu bestsellerowej gry wideo Ubisoftu Assassin’s Creed® Valhalla.

Norwegia, połowa IX wieku n.e. Eivor, wikińska wojowniczka, jest świadkiem zniszczenia wioski przez przybyszów z sąsiedniego królestwa. Sama przypuszcza atak, siejąc zamęt i powodując rozlew krwi... Ale czy jej zwycięstwo okaże się błogosławieństwem czy raczej klątwą? Tak czy inaczej z pewnością stanie się częścią jej legendy. Gdzie indziej, na wschodzie, inny wiking, Sigurd, także wyrusza naprzeciw swojemu przeznaczeniu, w poszukiwaniu innej zdobyczy, wykutej z tyglowej stali...

 

Assassin's Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, tom 1

Scenariusz: Minoji Kurata

Rysunki: Minoji Kurata

Przekład: Alex Hagemann

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 160 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-5719-4

Język oryginału: japoński

Seria: Assassin's Creed

Kategoria: manga

Tematyka: przygodowy

Pasjonująca manga na podstawie gry wideo Assassin’s Creed Chronicles: China firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun.

Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Kraj cieszy się dobrobytem i dostatkiem, ale kolejny cesarz przeprowadza wielkie polityczne czystki i cesarstwo zaczyna pogrążać się w chaosie. W rodzinne strony powraca z Europy ostatnia z bractwa chińskich asasynów – młoda dziewczyna Shao Jun, której wszyscy współbracia zostali wymordowani. Jej cel może być tylko jeden: zemsta!

 

Far Cry: Łzy Esperanzy

Scenariusz: Mathieu Mariolle

Rysunki: Afif Khaled, Salahdin Basti

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: twarda

Objętość: 88 stron

Format: 216x285

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-5718-7

Język oryginału: francuski

Seria: Far Cry

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Trzymająca w napięciu opowieść będąca prequelem do gry FAR CRY 6. Juan Cortez jest nałogowym partyzantem. Od lat podróżuje po krajach nękanych wojnami i po strefach konfliktu, żeby służyć doświadczeniem i umiejętnościami temu, kto zaoferuje najwyższą stawkę. Tym razem los rzucił go do Santa Costa w Ameryce Południowej. Tu rywalizują o władzę i wpływy trzy obozy: junta wojskowa, którą niedawno założył Di Stefano, partia burżuazji na czele z córką zamordowanego byłego przywódcy i grupa rewolucjonistów zamierzających bronić praw robotników i rdzennej ludności.

 

Czarny Młot. Skulldigger i Kostek

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Tonči Zonjić

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 168 stron

Format: 170x260

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-6617-2

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Kolejna, tym razem bardzo mroczna i nawiązująca do stylistyki batmanowskiej, opowieść rozgrywająca się w świecie wyróżnionej Nagrodą Eisnera serii o Czarnym Młocie. W Spiral City szerzą się zbrodnia, korupcja i przemoc, na szczęście miasto nie pozostaje całkowicie bezbronne: czarne charaktery muszą się strzec niebezpiecznego mściciela – Skulldiggera. Kiedy mistrz zbrodni, Grimjim, ucieka z więzienia, nikt nie jest bezpieczny. Czy także tym razem Skulldigger i jego młody pomocnik uratują Spiral City? Może być trudno, gdy wejdzie im w drogę pewna policjantka...

Autorem scenariusza jest kanadyjski twórca Jeff Lemire („Łasuch”, „Opowieści z hrabstwa Essex”), a rysunki są dziełem chorwackiego grafika Tonciego Zonjica („The Immortal Iron Fist”, „Lobster Johnson”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach wydawnictwa Dark Horse Comics „Skulldigger and Skeleton Boy” #1–6.

 

Conan – Cienie nad Kush, tom 7

Scenariusz: Fred Van Lente

Rysunki: Brian Ching, Eduardo Francisco, Guiu Vilanova

Przekład: Dariusz Stańczyk

Oprawa: twarda

Objętość: 448 stron

Format: 170x260

Cena: 179,99

ISBN: 978-83-281-5764-4

Język oryginału: angielski

Seria: Conan

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Po śmierci pirackiej królowej Bêlit morze straciło dla Conana cały urok. Barbarzyńca zaszył się w Kush, w mieście cieni, gdzie wkrótce zostanie oskarżony o praktykowanie magii i będzie musiał walczyć o życie. Wyruszy też na niebezpieczną wyprawę po legendarny skarb, przemierzy śmiertelnie groźną pustynię, odwiedzi oazę krwi i tajemnicze miasto Xuthal… a każde z tych miejsc może przynieść mu zgubę. Czy Conan wyjdzie cało z tych przygód? Czy po śmierci ukochanej odnajdzie dla siebie nową drogę? Scenariusz tego tomu napisał Fred Van Lente („Marvel Zombies”), a rysunki stworzyli Brian Ching, Eduardo Francisco i Guiu Vilanova. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii „Conan The Avenger” #1–19.

 

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 13

Scenariusz: Brian Michael Bendis, Mark Miller,

Jonathan Hickman, Nick Spencer

Rysunki: Mark Bagley, Sara Pichelli, David Lafuente,

Leinil Yu, Stephen Segovia i inni

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 608 stron

Format: 170x260

Cena: 229,99

ISBN: 978-83-281-5720-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Ostatni tom serii Ultimate Spider-Man. Ostateczne starcie Zielonego Goblina z Pająkiem! Zielony Goblin i Złowieszcza Szóstka wyruszają do Queens, żeby zabić Spider-Mana. Przypuszczają atak w najgorszym możliwym dla Pajączka momencie, gdy ten znalazł się między młotem a kowadłem podczas starcia Ultimate Avengers oraz New Ultimates. Czy po odniesieniu poważnej rany Peter Parker narazi swoje życie, by uratować ciocię May? Jego walka z Goblinem wstrząśnie podstawami wszechświata! Iron Man, Kapitan Ameryka i Nick Fury odbiorą bolesną lekcję. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Ultimate Comics Spider-Man #15, #150–160, Ultimate Comics Avengers vs. New Ultimates #1–6 oraz Ultimate Comics Fallout #1–6 ze scenariuszem Briana Michaela Bendisa, Marka Millera, Jonathana Hickmana, Nicka Spencera i z rysunkami między innymi Sary Pichelli i Marka Bagleya.

 

Marvel Fresh. Świt X – X-Men, tom 1

Scenariusz: Jonathan Hickman

Rysunki: Leinil Francis Yu, Russell Dauterman

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 240 stron

Format: 167x255

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-5763-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom głównej serii o przygodach X-Men spod szyldu „Świt X”! Niezależne państwo na wyspie Krakoa rozkwitło, a mutanci odzyskali nadzieję na lepsze jutro. Dzięki własnej odwadze i niebywale zaawansowanej biotechnologii stali się poważnymi graczami na arenie międzynarodowej, ale im większe zyskują wpływy, tym potężniejszych mają przeciwników. Czy Cyclops, Jean Grey, Wolverine, Magneto i inni zdołają obronić swój nowy dom przed wrogami, którzy czyhają na nich na całej Ziemi… i poza nią? Scenariusz tego tomu napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Rysunki stworzyli Leinil Francis Yu („Avengers”) i Russell Dauterman („Potężna Thor”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „X-Men” #1–7 i „Giant-Size X-Men: Jean Grey & Emma Frost” #1. Uwaga: „Świt X – X-Men” to główna seria o przygodach mutantów z cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Pod szyldem „Świt X” wydawane są również historie poboczne, takie jak „Świt X – New Mutants”, które znakomicie uzupełniają fabułę serii głównej.

  

Marvel Fresh. Świt X – New Mutants

Scenariusz: Jonathan Hickman

Rysunki: Rod Reis

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5762-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Młodzi mutanci ruszają w kosmos. Chcą odszukać dawnego przyjaciela, a znajdują… same kłopoty! Z raju na wyspie Krakoa trafiają prosto do nieprzyjaznego Imperium Shi’ar, w którym trwa zaciekła rywalizacja o władzę na cesarskim dworze. Czy Magik, Sunspot, Wolfsbane i inni New Mutants wyjdą z niej cało? I jaką rolę odegrają w tej intrydze gwiezdni piraci ze Starjammers oraz ich tajemniczy ładunek? Scenariusz tego tomu napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Charakterystyczne rysunki stworzył Rod Reis („Doktor Strange”, „Tajne imperium”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „New Mutants” #1–2, #5 i #7.

Uwaga: tom „Świt X – New Mutants” należy do cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Polecamy również serię główną opowiadającą o przygodach X-Men, czyli „Świt X – X-Men”, która kontynuuje niektóre wątki z albumu „Świt X – New Mutants”.

 

Uniwersum DC.

Batman: Detective Comics - Nowe sąsiedztwo, tom 1

Scenariusz: Mariko Tamaki

Rysunki: Dan Mora

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 240 stron

Format: 167x255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-5701-9

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom docenionego przez krytyków cyklu opowieści o Batmanie „Detective Comics” ukazującego się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC.

W Gotham zachodzą poważne zmiany, a nowy burmistrz Christopher Nakano chce się pozbyć Batmana. Mroczny Rycerz opuszcza posiadłość Wayne’ów i Jaskinię Nietoperza – przenosi się do kamienicy w sercu miasta i buduje nowe mikrojaskinie w tunelach kanalizacyjnych Gotham, dzięki czemu jest bliżej ludzi, których przysiągł chronić. Spokojne miejskie życie zakłóca niespodziewane morderstwo. Tragiczne wydarzenie wbija się niczym sztylet w samo serce okolicy, którą Batman nazywa teraz swoim domem. Co gorsza – to właśnie Wayne jest głównym podejrzanym! Makabryczna śmierć Sary Worth sprawia, że jej bogaty i skłonny do przemocy ojciec nie cofnie się przed niczym. Roland Worth żąda, by Wayne zapłacił za swoje rzekome czyny, i pragnie zniszczyć Batmana, który ośmielił się stanąć mu na drodze. Wraz z nagłą falą przemocy na ulicach Gotham pojawia się nowy złoczyńca, czerpiący energię z rozlewu krwi... Nikt – nawet sam Batman – nie jest bezpieczny! Tom został stworzonych przez autorów jednej z historii zamieszczonej w albumie „Stan przyszłości: Batman” – scenarzystkę Mariko Tamaki („Supergirl: Jak być super”, „Harley Quinn: Piękna katastrofa”) oraz rysownika Dana Morę („Raz i na zawsze”, „Klaus”).  W tym tomie znajdziecie również dodatkowe prace autorstwa Viktora Bogdanovica („Action Comics”, „The Silencer”), Claytona Henry’ego („Batman/Superman”), Johna Ridleya („I Am Batman”), Dustina Nguyena („Robin & Batman”) i wielu innych! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1034–1039.

 

Uniwersum DC. Flash - Powrót Wally'ego Westa, tom 1

Scenariusz: Kevin Shinick, Jeremy Adams, Andy Lanning

Rysunki: Clayton Henry, Will Conrad, Brandon Peterson i inni

Przekład: Tomasz Kłoszewski/Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 280 stron

Format: 167x255

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5702-6

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom nowej serii „Flash” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Barry Allen i Wally West są najszybszymi ludźmi na świecie. Kiedy Wally nagle znika, a Barry zostaje pozbawiony superszybkich mocy, prowadzi to do niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni. Od każdego ruchu bohaterów zależeć będzie nie tylko życie wszystkich sprinterów, ale także milionów niewinnych ludzi! Również w tym tomie Barry Allen będzie musiał znaleźć sposób na pokonanie jednego ze swoich najgroźniejszych wrogów, który wykorzystuje jedno z naukowych odkryć Barry’ego przeciwko niemu samemu!

W tomie zebrano pełne przygód, tajemnic i humoru  historie „Sprawa pierścienia”, „W mgnieniu oka” oraz jeden z rozdziałów historii „Wieczna Zima”. Ich scenarzystami są między innymi Kevin Shinick i Jeremy Adams, a za rysunki odpowiadają: Clayton Henry, Will Conrad, Sami Basri, Marco Santucci, Brandon Peterson, David Lafuente i Kevin Maguire oraz wielu innych!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii „The Flash” #763-771 oraz „The Flash 2021 Annual” #1.

 

Czarodzieje i ich dzieje, tom 3

Scenariusz: Stefano Ambrosio, Maria Muzzolini, Matteo Venerus

Rysunki: Roberto Marini, Marco Palazzi,

Lorenzo Pastrovicchio, Alessandro Perina, Roberto Vian

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 400 stron

Format: 132x194

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-4999-1

Język oryginału: włoski

Seria: Czarodzieje i ich dzieje

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Trzeci tom serii o przygodach dzielnej drużyny Miki i Magowie. Wejdź do świata legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników, smoków... a także znakomitego humoru! Odkryj nowe przygody znanych disnejowskich bohaterów w świecie fantasy! W magicznych królestwach nastały czasy pokoju i wygląda na to, że drużyna Miki i Magowie nie będzie już miała nic do zrobienia. Ale to tylko pozory. Gdzieś na świecie ciągle pojawiają się nowe zagrożenia, czarodzieje muszą więc zachować czujność. Najpierw orkoperze zwracają się przeciwko swoim smoczym sojusznikom. Później okazuje się, że choć Fantomen został uwięziony, jego cień wciąż wisi nad królestwami. Wcześniej jednak poznajemy przygody Donalda z czasów, zanim wstąpił do drużyny i służył jeszcze na dworze swojego wujka, króla Sknerusa.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Legendary Collection Wizards of Mickey: 7. Le leggende perdute; 8. Lemuria; 9. Legacy oraz w magazynie „Topolino” nr 3124 (Mondimontagne).

 

Idefiks i Nieugięci. Rzymianie obejdą się smakiem! tom 2

Scenariusz: Hervé Benedetti, Michel Coulon,

Simon Lecocq, Nicolas Robin

Rysunki: Jean Bastide, Philippe Fenech

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 72 strony

Format: 216x216

Cena: 27,99

ISBN: 978-83-281-7001-8

Język oryginału: francuski

Seria: Idefiks i Nieugięci

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Jest 52 rok p.n.e. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy!

Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!

Nieugięci co rusz wpadają w nowe tarapaty, ściągając na swoje głowy gniew rzymskiego wodza Labienusa i jego pupilki kotki Monalizy. Lecz błyskotliwość i waleczność Idefiksa, patriotyczny zapał gołębia Astmatiksa, oddanie i wierność suczki Frygi, siła oraz wrażliwość buldoga Rygoriksa i spryt kotki Przechery sprawiają, że szczęście nie opuszcza piątki urwisów, pozwalając im wyjść cało z wszelkich kłopotów, w myśl zasady: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Zaś nadgorliwość i zacietrzewienie ich rzymskich przeciwników, zarówno ludzi, jak i zwierząt, jeszcze bardziej potęgują zabawne sytuacje.

Album został narysowany przez Jeana Bastide'a („Ptyś i Bill”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów z powodzeniem trzymających poziom swoich mistrzów: René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusze stworzyli Hervé Benedetti, Michel Coulon, Simon Lecocq i Nicolas Robin. Drugi tom zawiera trzy historie, w których gościnnie występuje pisklę orła, złodziejaszek Larwiks oraz stado walecznych gołębi: „Jajko po rzymsku”, „Afera z obróżką” oraz „Posąg Labienusa”.

 

Klasyczne baśnie Disneya. Alicja w Krainie Czarów

Scenariusz: Francois Corteggiani, Silvia Dell’Amore

Rysunki: Sara Storino, Andrea Nicolucci

Przekład: Marteusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 170x260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-4996-0

Język oryginału: angielski

Seria: Klasyczne baśnie Disneya

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści Alicja w Krainie Czarów!

Pewnego słonecznego popołudnia Alicja przysłuchuje się dość nudnej lekcji historii. Nagle, ni stąd, ni zowąd, jej oczom ukazuje się biały królik w kamizelce! W pogoni za tym osobliwie wyglądającym stworzeniem Alicja trafia do Krainy Czarów – zdumiewającego świata pełnego przedziwnych stworzeń ... i niesamowitych przygód. Komiks o potędze wyobraźni, nieposkromionej dziecięcej ciekawości i odwadze, która jest konieczna, żeby pewnie kroczyć przez świat i nie poddawać się w obliczu przeciwności.

 

Minecraft. Na pastwę mobów, tom 3

Scenariusz: Kristen Gudsnuk

Rysunki: Kristen Gudsnuk

Przekład: Anna Hikiert-Bereza

Oprawa: miękka

Objętość: 88 stron

Format: 170x260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5565-7

Język oryginału: angielski

Seria: Minecraft

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Trzecia część przygód z serii „Minecraft. Na pastwę mobów” na podstawie popularnej gry komputerowej. Trójka nastolatków, Cahira, Orion i Atria, przemierza wraz ze swoim opiekunem Senanem bezdroża Świata Podstawowego, wyludnionego i zniszczonego przez wrogie moby. Za każdym wędrowcem ciągnie się mroczna i smutna przeszłość. Bliźniaki są sierotami, których rodzice permanentnie wylogowali się ze śmiertelnego serwera. Senan to wygnaniec, bo zamiast bronić osadników ściągnął na nich zombie, a na Atrii ciąży klątwa. Teraz powinna się jej jak najszybciej pozbyć. Inaczej nikt nigdy nie będzie bezpieczny w Świecie Podstawowym. Za dziewczyną bowiem jak cień podąża okrutny mob Wither niszczący wszystko, co spotka na swojej drodze. Przyjaciele nie mają wyjścia, muszą się z nim zmierzyć. Czeka ich walka nie tylko z tą trzygłową kreaturą, ale również z demonami przeszłości, które wciąż tkwią w ich sercach. Cena, którą przyjdzie im zapłacić będzie wysoka, ale nagroda zaskoczy wszystkich…

 

Fibi i Jednorożec – Przyjaźń kulą się toczy, tom 9

Scenariusz: Dana Simpson

Rysunki: Dana Simpson

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 176 stron

Format: 148x210

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-4990-8

Język oryginału: angielski

Seria: Komiksy są super!

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Dziewiąty tom pełnej mądrego humoru opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Towarzyszymy naszym bohaterkom podczas gier i zabaw, wspólnego komponowania piosenek i rywalizacji na portale informacyjne, a także w trakcie wizyty na obozie dla jednorożców. Kumplowanie się z magicznym stworzeniem bywa trudne, jednak czy to podczas odrabiania lekcji, czy darcia kotów ze znienawidzoną koleżanką Fibi i Marigold przypominają nam, że na prawdziwych przyjaciołach można polegać!

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi i Jednorożcu, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This" i „Raine Dog”.


comments powered by Disqus