Marcowe premiery VOD od Kino Świat

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 01-03-2023 12:05 ()


Spektakularna i wyczekiwana produkcja o legendarnym okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, nagrodzona na festiwalach Sundance i w Berlinie przejmująca opowieść o życiu na pograniczu ukraińsko-rosyjskim w 2014 roku i najnowszy film Anny Jadowskiej z docenioną w Nowym Jorku i Gdyni, wybitną kreacją Doroty Pomykały

Przedstawiamy marcowe premiery VOD dystrybutora Kino Świat.

 

ORZEŁ. OSTATNI PATROL | 1.03

 Zwiastun:

Spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu. Za reżyserię odpowiada Jacek Bławut – zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „Wirtualną wojnę” oraz Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni za „Jeszcze nie wieczór”. W gwiazdorskiej obsadzie wystąpili: Mateusz Kościukiewicz, Rafał Zawierucha, Adam Woronowicz, Tomasz Ziętek, Antoni Pawlicki, Tomasz Schuchardt, Filip Pławiak, Tomasz Włosok i wielu innych.

  

KLONDIKE | 10.03

 Zwiastun:

 Nagrodzona na festiwalach w Berlinie i na Sundance porażająca historia młodego małżeństwa, mieszkającego na pograniczu ukraińsko-rosyjskim, na początku rosyjskiej inwazji w 2014 roku. „Klondike” to debiut filmowy Maryny Er Gorbach – ukraińskiej reżyserki, która ukończyła m.in. Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Film jest oficjalnym ukraińskim kandydatem do Oscara w 2023 roku.

Rozbójnik Hotzeznplotz. Tajemnica zaginionego młynka © dystr. Kino Świat 2023

 

ROZBÓJNIK HOTZEZNPLOTZ. TAJEMNICA ZAGINIONEGO MŁYNKA | 17.03

 Zwiastun:

 

Pełna humoru, magii i wartkich przygód łotrzykowska historia o dwóch chłopcach, którzy planują schwytać niesławnego rozbójnika Hotzenplotza. Ekranizacja bestsellerowej powieści Otfrieda Preusslera – jednego z najwybitniejszych niemieckich autorów literatury dla dzieci i młodzieży, którego dzieła przetłumaczono na 55 języków i wyróżniono licznymi nagrodami. Do dziś na ekrany kin przeniesiono ponad 20 jego powieści, w tym m.in. „Krabat”, który ukazał się pod tytułem „Uczeń czarnoksiężnika”. Nowy film producentów „Heidi” i „Małej czarownicy”.

 

KOBIETA NA DACHU | 24.03

 Zwiastun:

„Kobieta na dachu” to poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


comments powered by Disqus