Żabson Internaziomal – drugi album, który przekracza granice języka nie tylko polskiego!

Autor: Krzysztof Malinowski Redaktor: Motyl

Dodane: 28-02-2023 21:59 ()


Żabson należy do pokolenia raperów, którym z pewnością nie w smak oldskulowa nawijka. Widać to nie tylko w sposobie używania jednego języka, ale także w tym, że używa ich wielu. Polszczyzna jest jego poletkiem, w którym dokonuje przeróżnych eksperymentów językowych i używa do tego nie tylko samego języka polskiego. Poza tym nawijka z raperami pochodzącymi z innych krajów to już standard nie tylko na świecie, ale i w Kraju nad Wisłą, o czym Żabson doskonale wie. Dlaczego warto kupić album Internaziomal?

Żabson – międzynarodowy eksperymentator!

Kto zna kawałki Żabsona, ten wie, że raper często dokonuje nie tylko językowych eksperymentów w swoich utworach, ale także muzycznych. Musi się więc mierzyć z oskarżeniami, że wiele jego rzeczy to po prostu coś, co jest „asłuchalne” bądź zbyt nowatorskie. Trudno sklasyfikować twórczość artysty z Opoczna w taki sposób, ponieważ wymyka się ona tak prostym klasyfikacjom!

Żabson na swoim nowym krążku udowadnia to na każdym kroku. Każdy wyposażony w album Internaziomale sklep zaprasza, by chwycić właśnie ten krążek. Dlaczego? Jest kolorowy nie tylko ze względu na swoją estetykę, nie tylko przez eksperymenty, ale także dlatego, że puszcza polski rap w świat i na nowe rejony. O co chodzi?

Gdy Żabson zabiera się za kawałek, robi to z rozmysłem. To, co teraz wydaje się niektórym odbiorcom nie do przyjęcia, staje się mainstreamowe za kilka miesięcy. To, co w obecnej chwili może drażnić w twórczości Żabsona, za chwilę drażni innych twórców – “Czemu my wcześniej na to nie wpadliśmy!?”. Sama nazwa albumu również zobowiązuje – Internaziomal. Ziomal międzynarodowy, który patrzy nie tylko na swoje polskie podwórko, a obserwuje cały świat, także rapowy. Tego nie da się przecenić i nawet ktoś, kto muzyki Żabsona nie lubi, musi uznać jego aspiracje za te z kategorii wysokich lotów!

Internaziomale sklep/Internaziomale rap/Nowa jakość

Na nowej płycie Żabsona spotkasz twórców z każdego niemal zakątka świata. Nie tylko Europa tu rapuje, ale także amerykańskie przebitki. Jest więc Żabson międzykontynentalnym twórcą, któremu niestraszne oceany leżące pomiędzy twórcami linijek tekstu, które bujają w aucie albo uspokajają po ciężkim dniu czy zmuszają do myślenia.

Internacjonalizm wykracza poza kraj, łączy kraje i muzyków zewsząd. To jest między innymi jedno z przesłań muzyki Żabsona, w której przeciwnicy nie widzą nic wartościowego. Niesłusznie! Jest na pewno kontrowersyjna, jest z pewnością niestandardowa, z całkowitym przekonaniem można o niej powiedzieć, że jest niezwykła. Nikt jednak nie przejdzie obok niej obojętnie.

Nie wierzysz? Sprawdź! Kup jego krążek, odsłuchaj i poczuj, a przekonasz się, że Żabson słów na wiatr nie puszcza. A na pewno nie bez planu i przemyślenia swoich koncepcji. Przygotuj się na ucztę, pamiętaj jednak, żeby otworzyć się na nową jakość! W innym wypadku umkną ci najważniejsze elementy twórczości Żabsona, który wybija się ponad poziom z każdym rokiem!


comments powered by Disqus