„Spokojnie, to tylko życie” - 1. odcinek podcastu Podgórskiej i Niedźwieckiej już dostępny

Autor: Piotr Wojdat Redaktor: Motyl

Dodane: 27-02-2023 21:24 ()


Dr Joanna Podgórska i Marta Niedźwiecka rozpoczęły 10-odcinkowy podcast, dostępny dla użytkowników Audioteki. Autorki w wyczerpujący sposób poruszają podstawowe, życiowe tematy związane z bólem, przyjemnością, nałogami, miłością czy śmiercią. Premiera pierwszego odcinka nastąpiła w piątek, 24 lutego.

„Spokojnie, to tylko życie” to podcast poświęcony kluczowym tematom naszej egzystencji, omówionym z dwóch, uzupełniających się perspektyw. Psycholożka Marta Niedźwiecka i biolożka Joanna Podgórska na warsztat biorą szeroko pojęty dobrostan, ale też nałogi i choroby. Taka tematyka cieszy się coraz większą popularnością i jest chętnie poszukiwana przez odbiorców.

- Słuchacze coraz częściej poszukują podcastów o wyspecjalizowanej treści. Chęć pogłębiania wiedzy o człowieku, koneksjach biochemicznych oraz psychologicznych w ujęciu prawdziwego życia i doświadczania wydaje się wzrastać. Chcemy wykorzystać ten pozytywny trend i poszerzać horyzonty w ramach podcastu o egzystencji z dwóch perspektyw - komentuje Joanna Podgórska, współautorka podcastu „Spokojnie, to tylko życie”.

Scenariusze wspólnych audycji Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej są skonstruowane tak, by ułatwiać słuchaczom przyswajanie treści. Pierwszy odcinek podcastu poświęcony jest tematowi bólu i sposobów radzenia sobie z nim. W kolejnych autorki rozmawiają m.in. o ciemnych stronach przyjemności, medytacji, psychodelikach, śnieniu i teorii umysłu. Z kroplą czarnego humoru oraz zaraźliwego entuzjazmu opowiadają o różnych doświadczeniach związanych z przemijaniem, odchodzeniem i o starości, jako ważnym i cennym etapie naszego życia.

Odcinki będą pojawiały się w aplikacji Audioteki raz na dwa tygodnie. Pierwszy odcinek jest dostępny bezpłatnie pod tym linkiem, natomiast odsłuchanie kolejnych będzie możliwe w ramach subskrypcji w Audioteka Klub.

Więcej o podcaście “Spokojnie, to tylko życie” - [TUTAJ]. 


comments powered by Disqus