Zdjęcia z wystawy „Trzepaki, Reksio, Atari”

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 19-02-2023 23:02 ()


W Muzeum Nowej Huty można zwiedzić wystawę „Trzepaki, Reksio, Atari”. Tytuł wiele mówi, bo ekspozycja to sentymentalna podróż kilkadziesiąt lat wstecz. Okres zwany Polską Rzeczpospolitą Ludową na szczęście się zakończył, jednak naturalne wydaje się wracanie wspomnieniami do czasów swojej młodości i tego, co wtedy nas zajmowało i było rozrywką. Na wystawie w Muzeum Nowej Huty znajdziemy zdjęcia, zabawki, modele samolotów, plakaty filmowe, komiksy, kasety magnetofonowe, video... Można zagrać w klasy czy bierki. Dostępny jest też komputer, ale – co nie powinno dziwić – prawdziwy trzepak do dywanów. Ogólnie ujmując, to, co towarzyszyło młodzieży kilkadziesiąt lat temu; Również – w pewnym stopniu – jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX w.

Muzeum Nowej Huty mieści się w Krakowie przy Osiedlu Centrum E pod numerem 1, zaraz przy Placu Centralnym. Czynne jest od środy do niedzieli w godzinach 10:00 - 17:00. Wystawa „Trzepaki, Reksio, Atari” dostępna jest dla zwiedzających do 7 stycznia 2024 r. Ekspozycja tłumaczona jest na języki angielski i ukraiński.

Kuratorką wystawy jest Agata Klimek-Zdeb, mecenasem - Trefl Spółka Akcyjna, a partnerami: Fundacja Muzeum Komiksu, Muzeum Zabawek w Krakowie i Muzeum Elektroniki w Krakowie.

Galeria


comments powered by Disqus