Poznaj nowy zestaw klocków dla dorosłych fanów samochodów

Autor: Krzysztof Malinowski Redaktor: Motyl

Dodane: 16-02-2023 20:45 ()


Duński producent popularnych klocków postanowił po raz kolejny rozbudzić wyobraźnie dorosłych fanów motoryzacji i zaskoczyć ich wyjątkowym produktem. Zestaw LEGO® Technic Ford GT to jedyny w swoim rodzaju zestaw, który pozwoli wszystkim miłośnikom klocków LEGO® wcielić się w rolę konstruktorów tego kultowego samochodu i poczuć emocje związane z jego budową. Unoszona pokrywa silnika czy otwierane charakterystycznie dla tego modelu drzwi, to tylko niektóre z niespodzianek czekających na miłośników budowania z klocków.

Rozpocznij przygodę z serią LEGO® Technic

I choć część ludzi uważa, że klocki to domena wyłącznie dzieci, firma LEGO® wydaje się temu zaprzeczać. Z powodzeniem, od wielu lat, daje dorosłym budowniczym możliwość poczucia się konstruktorami oraz inżynierami. Umożliwiają to, cieszące się dużą popularnością, zestawy LEGO® Technic. Jest to seria klocków dająca możliwość tworzenia realistycznych pojazdów, które zaskakują także funkcjonalnością. Prócz standardowych klocków, w skład zestawów wchodzi mnóstwo elementów takich jak łączniki, krzyżaki, koła, trybiki czy ośki.

Zbuduj swój wymarzony samochód Ford GT

Zestaw LEGO® Technic Ford GT to wynik współpracy projektantów LEGO® oraz inżynierów z koncernu Ford. Kooperacja obu firm pozwoliła na odwzorowanie wszystkich detali oraz zachowanie prawdziwego charakteru auta, które już na stałe zapisało się w świecie motoryzacji i świadomości jej fanów. I choć auto w rzeczywistości zostało wyprodukowane w limitowanym nakładzie, to dzięki temu unikatowemu modelowi każdy będzie mógł poczuć namiastkę radości z jego posiadania.

Replika Forda GT to gratka dla kolekcjonerów, nie tylko ze względu na idealne dopasowanie elementów karoserii oraz jakość wykorzystanych materiałów. To przede wszystkim przyciągająca wzrok replika kultowego auta, które będzie ozdobą niejednej kolekcji.

Klocki LEGO® dla dorosłych - rzuć się w wir motoryzacyjnego szaleństwa

Model został opracowany w skali 1:12, co oznacza iż samochód po złożeniu będzie mieć 39 cm długości, 18 cm szerokości oraz 9 cm wysokości. Zestaw składa się z 1466 elementów, z których każdy wiernie odwzorowuje wygląd oryginału. Model wyposażony jest w otwierane drzwi – zadbano o to, aby otwierały się one w charakterystyczny dla tego modelu Forda sposób. Aby jak najbardziej zbliżyć się do oryginału, klocki LEGO® dla dorosłych wyposażono w napęd na tylną oś wraz z mechanizmem różnicowym oraz zaprojektowano niezależne zawieszenie dla wszystkich kół.

Za siedzeniami znaleziono miejsce dla serca całego auta, czyli silnika – tak jak w oryginale, występuje tutaj sześciocylindrowy silnik z ruchomymi tłokami. Dodatkowo, maska i pokrywa silnika zostały zaprojektowane w taki sposób, że można je swobodnie otwierać. Sama forma i kształt modelu podkreśla jego smukłość oraz aerodynamikę, która przyciągnie wzrok każdego.

Model wyposażony jest także w układ kierowniczy, który reaguje na każdy ruch kierownicy. Twórcy tego zestawu zadbali też o ruchomość spojlera – poruszanie nim umożliwia dźwignia znajdująca się wewnątrz pojazdu. Dopełnieniem całości tego unikatowego zestawu jest jego kolor, nawiązujący do historii startów tego auta w wyścigach samochodowych – występowały one najczęściej właśnie w kolorze granatowym.

I choć wszystkie ze wspomnianych funkcjonalności robią duże wrażenie, warto też zwrócić uwagę na elementy, których na pierwszy rzut oka być może nie widać, takich jak lampy, tylną, chromowaną obudowę wydechu czy rejestrację, która jest subtelnym ukłonem wobec stanu Michigan, kolebki firmy Ford.

Liczba elementów składających się na zestaw LEGO® Technic Ford GT może wprawić niejedną osobę w zakłopotanie, ale aplikacja LEGO® Builder zadba o uporządkowanie instrukcji i w razie niejasności wskaże odpowiednią kolejność podczas budowy auta. Posiada ona także możliwość powiększania i obracania modeli 3D czy śledzenia swoich postępów.

Bezpieczeństwo użytkowania to kwestia kluczowa dla duńskiego producenta klocków. Wszystkie elementy, z których składają się zestawy LEGO® dla dorosłych spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu wszystkie części idealnie do siebie pasują.

Buduj, konstruuj i poczuj w sobie dziecięcą radość

Mówi się, że w każdym człowieku drzemie ukryte dziecko, a niektórzy twierdzą wręcz, że do jego obudzenia wystarczą klocki LEGO®. Czas spędzony podczas budowania z klocków to nie tylko sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa i zabawa, ale przede wszystkim idealna okazja do zrelaksowania się, oczyszczenia głowy z trosk i do bycia tu i teraz. Zestaw LEGO® dla dorosłych może być także sposobem na realizację swoich pasji lub zarażenia nią najbliższych osób, bo przecież nie ma lepszego prezentu od klocków z serii LEGO® Technic!

Zestaw LEGO® Technic Ford GT daje niepowtarzalną okazję zbudowania wyjątkowej repliki auta i wejścia w rolę konstruktora, który krok po kroku poznaje tajemnice tego legendarnego auta. Cały proces budowy pozwoli poczuć wręcz dziecięcą radość i odkryć wiele ciekawych niuansów związanych z mechaniką działania poszczególnych elementów. Kto wie? Może zbudowanie pierwszego modelu będzie zarazem rozpoczęciem wspaniałej przygody z klockami LEGO®.


comments powered by Disqus