Oparty na faktach thriller z Jeanem Dujardinem „Listopad” od 10 lutego na VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 08-02-2023 23:11 ()


Nagrodzony Oscarem Jean Dujardin w opartym na faktach thrillerze o poszukiwaniu terrorystów odpowiedzialnych za zamachy w Paryżu w 2015 roku. „Listopad” – najnowszy film twórcy „Północnego bastionu” i „Marsylskiego łącznika” od piątku na VOD

 

Listopad © dystr. Kino Świat 2023

Nagrodzony Oscarem gwiazdor francuskiego kina Jean Dujardin („Oficer i szpieg”, „Artysta”) w opartym na faktach i trzymającym widza na krawędzi fotela thrillerze o poszukiwaniu sprawców ataków terrorystycznych w Paryżu w 2015 roku. Wstrząsające wydarzenia, które stanowią punkt wyjścia filmu, zapisały się na kartach historii jako najkrwawsze ataki we Francji od czasów II wojny światowej. Film z niezwykłą precyzją odsłania pełne napięcia kulisy pracy oddziału antyterrorystycznego tropiącego podejrzanych o dokonanie bezprecedensowych zamachów. „Listopad” okazał się wielkim hitem we Francji, gdzie w otwierający weekend obejrzało go w kinach prawie pół miliona widzów.

Za kamerą stanął specjalista od mocnego kina i intensywnych emocji - Cédric Jimenez, reżyser „Północnego bastionu” i „Marsylskiego łącznika”. Oprócz Jeana Dujardina na ekranie zobaczymy również: Anaïs Demoustier („Nowa dziewczyna”, „Sponsoring”), Sandrine Kimberlain („Mikołajek”, „Kobieta z 6. piętra”) i Jérémie’ego Reniera („Podwójny kochanek”, „Saint Laurent”). Światowa premiera „Listopada” odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes.

W listopadzie 2015 roku w Paryżu dochodzi do serii krwawych zamachów terrorystycznych. Oddział antyterrorystyczny pod dowództwem Heloise (Sandrine Kiberlain) i Freda (laureat Oscara - Jean Dujardin) staje w obliczu niezwykle trudnego zadania: musi odnaleźć sprawców ataków zanim uderzą ponownie, prowadząc w tym celu na terenie Europy i poza jej granicami jedno z największych polowań na terrorystów w dziejach ludzkości.

Od 10 lutego film będzie można obejrzeć na platformach: Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Inea, Toya.

 

 

Premiera VOD: 10 lutego 2023

Gatunek: thriller, kryminał

Produkcja: Francja 2022

Reżyseria: Cédric Jimenez („Północny bastion”, „Marsylski łącznik”, „Kryptonim HHhH”)

Obsada: Jean Dujardin („Agent specjalny: Misja Afryka”, „Artysta”„Oficer i szpieg”, „Deerskin”), Anaïs Demoustier („Sponsoring”, „Nowa dziewczyna”, „Alicja i mer”), Sandrine Kiberlain („Fanka”, „Mając 17 lat”, „Mikołajek”), Lyna Khoudri („Z miłości do mody”, „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”), Jérémie Renier („Podwójny kochanek”, „Nieznajoma dziewczyna”)


comments powered by Disqus