10 lat od śmieci Mo-Do

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 06-02-2023 12:52 ()


Na początku lutego 2013 r. w swoim domu w Udine we Włoszech został znaleziony martwy Fabio Frittelli. Znany był również jako Mo-Do. Przyczyną śmierci było samobójstwo. 

Frittelli urodził się 24 lipca 1966 r. we Włoszech. Pseudonim przyjął od pierwszych liter wyrazów: Monfalcone (miasto we Włoszech, miejsce urodzenia Fabio) oraz Domenica (niedziela po włosku, dzień urodzenia). Grał na gitarze basowej w hardrockowym zespole. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych zaistniał na scenie eurodance dzięki piosence „Eins, Zwei, Polizei”, którą wyprodukował Claudio Zennaro. W 1995 roku ukazała się płyta pt. „Was ist das?”, na której obok wspomnianego utworu znalazły się też innego przeboje Mo-Do: „Super Gut” czy „Gema Tanzen”. Później wydawał jeszcze single, pojawiały się remiksy, ale już nie ukazała się żadna pełnowymiarowa płyta. 

Frittelli pracował także jako model, zarządzał dyskoteką, wystąpił również w komedii „Sexy Shop” (reż. Maria Erica Pacileo i Fernando Maraghini), która do kin trafiła już po jego śmierci. 

Za datę śmierci Mo-Do podaje się 6 lutego 2013 r. Niedługo później odbyła się ceremonia pogrzebowa w kościele pw. Świętego Andrzeja Apostoła przy Piazza Paderno w Udine. Mszę odprawił ks. Pierluigi Mazzocato, który powiedział: „Ta piosenka, z której zasłynął i którą wszyscy znają, zakończyła się słowami Gute nacht, dobranoc. Życzmy teraz naszemu bratu dobrego dnia w wieczności”. 

W 2023 roku mija dekada od śmierci Fabio Frittelliego, Mo-Do. Niech spoczywa w pokoju.

 

 


comments powered by Disqus