Akta Dresdena

Autor: Kiriana Redaktor: Kiriana

Dodane: 31-08-2007 22:03 ()


Główną postacią serii jest Harry Dresden. Z zawodu jest on profesjonalnym magiem. Swoje umiejętności wykorzystuje między innymi by pomóc policji w dziwnych i nieprzeciętnych sprawach. Zdolności prawdopodobnie odziedziczył po matce – potężnej czarodziejce. Niestety zmarła ona, gdy Harry był dzieckiem. Wychowaniem chłopca zajął się ojciec – magik sceniczny, a po jego śmierci, opiekę nad nim przejął wuj – parający się czarną magią.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszam na ’oficjalną stronę serialu’ - gdzie będziecie mogli obejrzeć zwiastun serialu i zapoznać się z jego treścią, galerią, pełną obsadą itp.

Początkowo produkcja serialu przebiegała pod znakiem zapytania, kilka krotnie odwlekano emisję pierwszego odcinka. Powodem była między innymi wymiana obsady. W końcu jednak projekt zakończono, a serial cieszy się popularnością zarówno w USA jak i Kanadzie. Jak z każda produkcją opartą na książkach i tu pojawiły się problemy. Część fanów krytycznie odnosi się do niezgodności między książkami a serialem. Sam autor cyklu przekonuje, że tego typu produkcje nie mogą dokładnie odwzorowywać wzorca literackiego.

Pierwsza seria liczy 12 odcinków.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...