„Over the limit” - nagrodzony film Marty Prus

Autor: ARTE Redaktor: Motyl

Dodane: 26-01-2023 22:22 ()


Produkcja przedstawia portret rosyjskiej gimnastyczki Margarity Mamun i jej decydujący rok w karierze. Polska reżyserka Marta Prus w sposób emocjonujący opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie za sobą uprawianie sportu wyczynowego i dążenie do osiągania jak najlepszych wyników. Wchodząc za kulisy świata sportowego, jesteśmy świadkami codziennego reżimu treningowego, brutalnego hartowania psychiki zawodniczki oraz wyjątkowej więzi i relacji Margarity z dwiema trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner. Historia w sposób intymny i dramatyczny ukazuje proces dążenia gimnastyczki do wzięcia udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. 
 
 
Film dokumentalny polskiej reżyserki Marty Prus "Over the limit" otrzymał 8 nominacji i zdobył 10 nagród, w tym nagrodę publiczności na Krakowskim Festiwalu Filmowym, główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych, Orła za najlepszy film dokumentalny oraz Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego w 2019 roku.
 
Wszystkich miłośników kina zapraszamy do obejrzenia dokumentu, znajdującego się pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/069926-000-A/over-the-limit/ jeszcze jedynie do 31 stycznia!
 
Zdjęcia do filmu znajdują się pod linkiem: https://we.tl/t-fg87DV3ck7
 

comments powered by Disqus