„Ród smoka” - kompletny pierwszy sezon w wydaniach 4K UHD, Blu-ray i DVD zadebiutuje 14 lutego

Autor: Galapagos Films Redaktor: Motyl

Dodane: 12-01-2023 18:36 ()


„Ród smoka” po raz kolejny zabiera widzów do Westeros, gdzie czekają widowiskowe walki i mistrzowska intryga. Najbardziej wyczekiwany i najczęściej komentowany serialowy tytuł roku zadebiutuje na 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD 14 lutego. To wielki powrót do Westeros, które tym razem zobaczymy na 200 lat przed akcję znaną nam z Gry o tron. Kiedy król Viserys, dobry i szlachetny władca, decyduje, że po jego śmierci na żelaznym tronie zasiądzie kobieta, rozpoczyna się krwawa walka o władzę nazwana później "tańcem smoków".

Nim Westeros pogrążyło się w chaosie, na tronie zasiadał ród Targaryenów. W okresie swojego największego rozkwitu, Targaryenowie wraz z 17 smokami władali Siedmioma Królestwami. Ale na 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron, kiedy król Viserys (Paddy Considine), dobry i szlachetny władca, decyduje, że po jego śmierci na żelaznym tronie zasiądzie kobieta, rozpoczyna się krwawa walka o władzę, znana później jako "taniec smoków", który zapoczątkował upadek rodu.

Ród smoka bazuje na powieści Ogień i krew autorstwa George'a R.R. Martina, a całość fabuły skupia się na sprawujących władzę Targaryenach i konfliktach między nimi. Serial wprowadza wiele nowych postaci, wśród których poza królewskim rodem pojawią się również przedstawiciele takich rodów jak Hightower oraz Velaryon, a także aż 9 smoków.

Akcja serialu rozgrywa się niecałe 200 lat przed wydarzeniami ukazanymi w Grze o tron. Sześcioma królestwami Westeros rządzi od ponad stu lat ród Targaryenów (siódme –  Dorne – zostanie podbite dopiero za pół wieku). Ale śmierć króla Viserysa uruchamia lawinę zdarzeń, która doprowadzi do wybuchu krwawej wojny domowej. O władzę walczyć będą córka zmarłego króla, księżniczka Rhaenyra (w młodą Rhaenyrę wciela się Milly Alcock, w dorosłą – Emma D’Arcy) i jej przyrodni brat – Aegon (Tom Glynn-Carney), popierany przez królową-matkę Alicentę Targaryen z Hightowerów (Olivia Cooke).Ród smoka, podobnie jak Gra o tron, w swobodny sposób czerpie inspiracje z wydarzeń historycznych. Sam George R.R. Martin przyznawał iż pomysł na Grę o tron zaczerpnął z Wojny Dwóch Róż. Natomiast Ród smoka jest oparty na wcześniejszych wydarzeniach z dziejów Anglii. „Podkradałem dość swobodnie z okresu zwanego Anarchią" – przyznawał autor Gry o tron.

Pierwszy sezon serialu wzbudził wielkie emocje, a już teraz wiemy, że powstanie kolejny. Prequel uwielbianej Gry o tron zadebiutuje w wydaniach 4K Ultra HD, Blu-ray™ i DVD 14 lutego.

PONAD GODZINA MATERIAŁÓW DODATKOWYCH w wydaniach 4K Ultra HD, BLU-RAY™ I DVD:

  • Powrót do Siedmiu Królestw – refleksje nad spuścizną Gry o tron i powiązaniami z Rodem smoka
  • Witajcie w Westeros z udziałem Ryana Condala, Miguela Sapochnika oraz George’a R.R. Martina
  • Nowe panowanie
  • Przed tańcem: ilustrowana historia z udziałem George’a R.R. Martina
  • Potęga wielkich rodów
  • Znajome miejsce
  • Bohaterowie serialu

Galeria


comments powered by Disqus