„Black Adam” - brak zysków równa się klapa finansowa

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 21-12-2022 23:43 ()


Pojawia się coraz więcej informacji, że nie będzie kontynuacji Black Adama w DC Studios. Nowy raport The Hollywood Reporter zauważa, że tegoroczny film nie przyniesie zysków z kinowej emisji. 

W najnowszym raporcie na temat przyszłości serii wspomniano, że frekwencja w kinach, która przełożyła się na 391,2 milionów dolarów mogłaby wystarczyć, gdyby nie szereg problemów, z którymi borykał się film, a głównym z nich był budżet produkcji. Pierwotnie ustalony na 190 milionów dolarów, został przekroczony, a koszty filmu szybko wzrosły do 260 milionów dolarów po dwudziestodniowym okresie dokrętek, które wynikały z kiepskiego pokazu testowego.

Koszty marketingu również nie zostały uwzględnione w ostatecznym zestawieniu, ale z uwagi na to, jak intensywnie film był promowany, można zakładać, że nie były to małe kwoty. Całość oznacza, że film nie przyniesie zysku ze swojej kinowej emisji.

Warto dodać, że poprzednie raporty wskazywały, że potencjał przyszłych filmów mógł pomóc Warner Bros. Discovery odzyskać te koszty, ale przyszłość serii wygląda teraz nieciekawie po zmianach zachodzących w DC, wydaje się, że Black Adam będzie traktowany jako finansowe rozczarowanie.


comments powered by Disqus