Grudniowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 29-11-2022 22:15 ()


Ostatnie w tym roku premiery wydawnictwa Egmont trafią do sprzedaży już za tydzień. Poniżej możecie zapoznać się z premierowymi tytułami. 

 

Premiera 7 grudnia 2022 r.

 

Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego. Odrodzenie, tom 1

Scenariusz: Sylvain Cordurié

Rysunki: Andrea Fattori

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5657-9

Język oryginału: francuski

Seria: Sherlock Holmes - Kroniki Moriarty'ego

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Początek dwutomowej opowieści ze świata Sherlocka Holmesa, rozpoczynającej się w chwili, gdy Moriarty zostaje zastrzelony pod koniec minicyklu „Sherlock Holmes i Necronomicon”. Rok po tym, jak sławny detektyw zabija superzłoczyńcę Moriarty’ego, odrodzony przestępca odwiedza dawną współpracownicę i składa jej zaskakującą propozycję. Czy Moriarty jest nieśmiertelny? Jak udało mu się powrócić z piekła Wielkich Przedwiecznych? A może nie wiemy czegoś ważnego o prawdziwych celach tego osławionego króla zbrodni? Przed nami wyprawa do piekła w innym wymiarze i powrót do piekła ziemskiego!

Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego podcyklu jest Włoch Andrea Fattori, który wcześniej stworzył ilustracje do opowieści „Mambo Italiano” i „Angel”.

 

Lonesome. Więzy krwi, tom 3

Scenariusz: Yves Swolfs

Rysunki: Yves Swolfs

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5836-8

Język oryginału: francuski

Seria: Lonesome

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: western

 

Trzecia część przygodowej serii słynnego twórcy komiksowego Yves’a Swolfsa!

Marzec 1861 roku. Po rozprawie z kaznodzieją Markhamem oraz jego wpływowymi sprzymierzeńcami tajemniczy samotny rewolwerowiec opuszcza Dziki Zachód i jedzie do Nowego Jorku. Zamierza odnaleźć Dawsona, potężnego polityka, który jest odpowiedzialny za wywołanie krwawych walk w Kansas i Missouri. Czy bohater odkryje prawdziwe powody kierujące senatorem? I czy wyjaśni się, dlaczego mistrz rewolweru tak uparcie dąży do konfrontacji z Dawsonem? Tymczasem nieubłaganie zbliża się wybuch wojny secesyjnej...

Cykl został napisany i zilustrowany przez cenionego także w Polsce belgijskiego mistrza komiksu Swolfsa, autora tak znanych serii jak „Książę nocy” czy „Legenda”.

 

Niewidzialni, tom 2

Scenariusz: Grant Morrison

Rysunki: Paul Jimenez, Jill Thompson, Paul Johnson i inni

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 352 strony

Format: 170x260

Cena: 139,99

ISBN: 978-83-281-5603-6

Język oryginału: angielski

Seria: Niewidzialni

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Przełomowa seria Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego.

Od tysiącleci siły z innego wymiaru dążą do zapanowania nad naszą rzeczywistością i uczynienia z ludzi niewolników. Na szczęście od równie dawna działają Niewidzialni – grupki świadomych zagrożenia osób o nadnaturalnych zdolnościach. Jednym z tych oddziałów dowodzi King Mob. W tej chwili jego najważniejszym celem jest odnalezienia pewnego nastolatka, od którego zależy przyszłość walki z zakulisową dyktaturą. Misteria szamańskie, magia chaosu, bóstwa rodem z mitologii Lovecrafta – to wszystko jest w opowieści o Niewidzialnych. A do tego szczypta humoru i optymizmu.

Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Rysunki są dziełem najlepszych artystów z amerykańskiego rynku komiksowego. Album zawiera zeszyty 13-25 serii oryginalnej. Komiks dla dorosłych.

Sandman. Uwertura

Scenariusz: Neil Gaiman

Rysunki: J.H. Williams III

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 240 stron

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5708-8

Język oryginału: angielski

Seria: Sandman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Prequel niezwykłej sagi o Władcy Snów – Sandmanie – w nowej edycji. Sandman wraz z szóstką ponadczasowych sióstr i braci kieruje siłami, które kształtują istnienie. Nadchodzi jednak rok 1915 i wszechświat zaraz się skończy. Co zrobią Pan Snów i jego krewni? Czy będą ingerować w bieg wydarzeń, czy wręcz przeciwnie – postanowią z wyżyn nieskończoności obserwować rozwój sytuacji?

Scenarzystą serii jest Neil Gaiman, autor wielu bestsellerowych powieści i zbiorów opowiadań z gatunków fantasy i grozy („Koralina”, „Nigdziebądź”, „Amerykańscy bogowie”, „Gwiezdny pył”), za które otrzymał wiele nagród: Eisnera, Hugo, Nebulę, World Fantasy i Brama Stokera. Opowieść zilustrowali laureaci Nagrody Eisnera: rysownik J. H. Williamsa III (Batman, Jonah Hex, Promethea, Detective Comics) i kolorysta Dave Stewart (Star Wars, Bbpo, Superman).

 

Green Class. Przebudzenie, tom 4

Scenariusz: Jéróme Hamon

Rysunki: David Tako

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 56 stron

Format: 216x285

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-5668-5

Język oryginału: francuski

Seria: Green Class

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction/przygodowy

 

Czwarty tom opowieści przygodowej inspirowanej wymyśloną przez H.P. Lovecrafta tak zwaną mitologią Cthulhu.

Kaznodzieja Lyauthey jest o krok od stworzenia przejścia międzywymiarowego, dzięki któremu zdoła ściągnąć na Ziemię straszliwych bogów, Wielkich Przedwiecznych. Młodzi Kanadyjczycy ścigają szalonego okultystę, ale co może zdziałać kilkoro nastolatków przeciwko żołnierzom Lyautheya i wspierającym go potwornym Shoggothom? Czy poznamy powody kierujące Kaznodzieją? Czy bohaterowie znajdą sprzymierzeńców?

Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych scenarzysta Jéróme Hamon (np. „Dreams Factory", „Nils”) oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria „Green Class” jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.

 

Czarny Młot. Odrodzenie – część 1

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Caitlin Yarsky

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 112 stron

Format: 170x260

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5475-9

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Kolejna opowieść o superbohaterce Lucy Weber, zwanej Czarnym Młotem, a noszącej to miano w spadku po ojcu, największym herosie w dziejach Spiral City. Niniejszy album rozpoczyna podserię „Odrodzenie”.

Minęło dwadzieścia lat od wydarzeń znanych z poprzednich tomów głównej historii, gdzie Lucy przejęła misję ratowania świata i została najbardziej znaną bohaterką świata. Teraz Lucy mieszka na przedmieściach rodzinnego miasta, ma męża i dzieci, pracuje w podrzędnej agencji reklamowej. Tak naprawdę kiepsko układa się jej w życiu osobistym i zawodowym. I wtedy w Spiral City znów zaczynają się dziać dziwne, przerażające rzeczy, a z Parastrefy wyłania się szalony pułkownik Weird. Szybko się okaże, że powróciła dawna groza, ale czy Czarny Młot kolejny raz będzie potrzebna ludzkości, czy w nowych czasach okaże się nieprzydatna?

Autorem scenariusza serii jest gwiazda amerykańskiego komiksu Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Animal Man”, „Łasuch”), a rysunki stworzyła Caitlin Yarsky, znana z grafik do serii „Bliss” i „Coyotes”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii „Black Hammer: Reborn” #1–4 wydawnictwa Dark Horse Comics.

 

Star Trek Voyager - Wyzwanie dla Siedem, tom 5

Scenariusz: Dave Baker

Rysunki: Angel Hernandez

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 96 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5635-7

Język oryginału: angielski

Seria: Star Trek

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Kolejna komiksowa opowieść ze świata Star Treka! W trakcie misji dowodzona przez kapitan Janeway załoga U.S.S. Voyager napotyka nieznany gatunek obcych. Jedna z nowych członkiń załogi – Siedem z Dziewięciu – zostaje uwikłana w trwający od zamierzchłych czasów konflikt klasowy, który grozi wybuchem wojny. Akcja komiksu rozgrywa się podczas znakomitego czwartego sezonu serialu „Star Trek: Voyager”. Siedem z Dziewięciu na nowo odkrywa swoje człowieczeństwo, które ciężko pogodzić z Pierwszą Dyrektywą Gwiezdnej Floty. Czy jej decyzje odniosą zamierzony skutek? A gdy opadnie kurz, czy nadal będzie mile widziana na pokładzie Voyagera?

Scenariusz albumu napisał jest amerykański autor reklam, scenariuszy kreskówek i filmów fabularnych oraz komiksów Dave Baker, natomiast za rysunki odpowiada Angel Hernandez (Nieskończony kryzys).

 

Uniwersum DC. Nieskończona granica

Scenariusz: Joshua Williamson

Rysunki: Xermánico, Jesús Merino, Paul Pelletier i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 348 stron

Format: 170x260

Cena: 139,99

ISBN: 978-83-281-5653-1

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Wonder Woman i inni bohaterowie świata DC uratowali multiwersum przed Perpetuą w historii „Batman Death Metal”. Przywrócili utraconą podczas rozmaitych Kryzysów historię, ale wiązało się to z pewnymi kosztami. Darkseid powrócił z większą mocą niż kiedykolwiek, a w nowym multiwersum aż roi się od tajemnic!

Gdzie jest Barry Allen? Jak to się stało, że Roy Harper żyje? Kto porwał członków Stowarzyszenia Sprawiedliwości? Kim jest nowa Czarna Latarnia?  I dlaczego ojciec Batmana z alternatywnego wszechświata zaginął w multiwersum? Do rozwiązania tych zagadek potrzebna będzie drużyna herosów: Alan Scott, Zielona Latarnia z Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości, jego syn Obsidian oraz Prezydent Superman i bohaterowie multiwersum znani jako Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości. Tylko oni stoją pomiędzy Darkseidem a nowym Kryzysem! Następny rozdział uniwersum DC zaczyna się tutaj!

Za scenariusz tomu odpowiada Joshua Williamson („Flash”, „Palcojad”), a za rysunki artyści tacy jak Xermánico („Injustice”), Jesús Merino („Superman”) i Paul Pelletier („Green Lantern”) oraz wielu innych.

Album zawiera materiały opublikowane w amerykańskich zeszytach: „Infinite Frontier” #0–6 oraz „Infinite Frontier: Secret Files” #1.

 

Uniwersum DC. Batman – Zabobonna zgraja, tom 4

Scenariusz: James Tynion IV

Rysunki: Jorge Jiménez

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 168 stron

Format: 167x255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-5645-6

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Po ataku na Azyl Arkham w Gotham panują strach i dezinformacja. Strach na Wróble ponownie atakuje! Jeszcze nigdy nie był tak zdeterminowany, aby zdestabilizować miasto i zasiać strach w sercach mieszkańców. Podczas gdy Batman próbuje się dowiedzieć, jaki jest prawdziwy cel ataków Stracha na Wróble, nowy burmistrz – wrogo nastawiony do całego ruchu samozwańczych obrońców prawa – zamierza podpisać umowę z Saint Industries, tajemniczą korporacją, która ma własny plan, jak zaprowadzić porządek w mieście. Co gorsza, grupa znana jako Kolektyw Nadpoczytalności chce dzięki kradzieżom zdobyć fundusze na nową technologię, która ma na stałe zmienić przyszłość Gotham.

W tym tomie pierwszy raz pojawiają się Miracle Molly, poznajemy tez przerażającą genezę Peacekeepera-01.

Czwarty tom serii „Batman – Zabobonna zgraja” rozpoczyna sagę, która na zawsze zmieni świat Mrocznego Rycerza. Za scenariusz odpowiada James Tynion IV („Batman/Wojownicze Żółwie Ninja”), a za rysunki Jorge Jiménez („Liga Sprawiedliwości”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #106-111 oraz fragmenty „Infinite Frontier” #0.

 

Marvel Classic. X-Men.

Punkty zwrotne – Masakra mutantów

Scenariusz: Chris Claremont, Louise Simonson,

Walter Simonson, Ann Nocenti

Rysunki: John Romita Jr., Terry Shoemaker, Bret Blevins,

Walter Simonson, Butch Guice, Sal Buscema, Jon Bogdanove,

Rick Leonardi, Alan Davis, Barry Windsor-Smith

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: twarda

Objętość: 320 stron

Format: 170x260

Cena: 129,99

ISBN: 978-83-281-5451-3

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii „X-Men – Punkty zwrotne”!

Głęboko pod Manhattanem mieszkają tajemniczy Morlokowie – mutanci, którzy wybrali życie z dala od ludzi i swoich krewniaków z powierzchni. Ktoś jednak pragnie ich śmierci, i to tak bardzo, że wynajmuje zawodowych zabójców, by zeszli do kanałów i zmasakrowali ich niewinnych mieszkańców. Wkrótce w podziemnym labiryncie dochodzi do straszliwej rzezi i nawet X-Men, którzy śpieszą Morlokom na ratunek, mogą okazać się bezsilni wobec okrucieństwa morderców… a potem wobec wspomnienia masakry, które będzie ich nawiedzać przez kolejne tygodnie. Czy kiedykolwiek podniosą się po tym, co ujrzą w mrocznych tunelach pod Manhattanem?

Autorami tej słynnej opowieści są legendarni twórcy tacy jak Chris Claremont, Louise Simonson, Walter Simonson, John Romita Jr., Sal Buscema czy Barry Windsor-Smith. Album zawiera zeszyty „Uncanny X-Men” #210–214, „X-Factor” #9–11, „New Mutants” #46, „Thor” #373–374, „Power Pack” #27 i „Daredevil” #238.

 

Marvel Classic.

Kapitan Ameryka – Proces Kapitana Ameryki, tom 7

Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Butch Guice, Luke Ross, Mitch Breitweiser,

Daniel Acuña, Dale Eaglesham

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 480 stron

Format: 170x260

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-5437-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Steve Rogers znowu dokonał wielkich czynów – powrócił do świata żywych i pokonał swojego najzacieklejszego wroga. Po drodze ujrzał jednak nie tylko własną przeszłość, ale i przyszłość całego świata – i to bardzo niepokojącą. Czy uda mu się jej zapobiec? I co czeka jego partnera z czasów drugiej wojny światowej, Bucky’ego Barnesa, który wbrew woli stał się sowieckim zabójcą? Wygląda na to, że teraz, kiedy cała Ameryka poznała jego tajemnicę, były Zimowy Żołnierz stanie przed sądem – ale czy zdoła się obronić?

Oto siódmy tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Daniel Acuña („Uncanny Avengers”), Mitch Breitweiser, Dale Eaglesham („Fantastyczna Czwórka”), Butch Guice i Luke Ross („Jonah Hex”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #602–615.1 serii „Captain America”, w zeszytach #1–4 serii „Steve Rogers: Super-Soldier” oraz w zeszycie „Captain America: Who Will Wield the Shield?”.

 

Marvel Classic. Fantastyczna Czwórka, tom 2

Scenariusz: Jonathan Hickman

Rysunki: Neil Edwards, Steve Epting, Barry Kitson

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 432 strony

Format: 170x260

Cena: 179,99

ISBN: 978-83-281-5439-1

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki!

Najsławniejsza rodzina Marvela ma pełne ręce roboty. Niewidzialna Kobieta mediuje między królem Atlantydy a starymi plemionami morza, Mister Fantastic zaś zwołuje grupę młodych geniuszy, którzy mają mu pomóc „rozwiązać wszystko”. Co gorsza, naszej planecie znowu zagrażają Galactus i nowa Fala Anihilacji, a samą Fantastyczną Czwórkę wkrótce spotka wielka tragedia. Z popiołów po katastrofie narodzi się jednak coś nowego… coś, co może na zawsze odmienić przyszłość.

Autorem tej opowieści jest Jonathan Hickman („Nieskończoność”, „Tajne wojny”, „Ród X/Potęgi X”), a rysunki stworzyli Neil Edwards, Steve Epting i Barry Kitson.

Album zawiera zeszyty „Fantastic Four” #579–588 oraz „FF” #1–5.

 

Marvel Fresh. Venom, tom 3

Scenariusz: Donny Cates

Rysunki: Iban Coello, Ryan Stegman

Przekład: Zofia Sawicka

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 320 stron

Format: 167x255

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-5470-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Seryjny morderca Carnage wyszedł z ukrycia i zamierza zabić każdego, kto był kiedyś nosicielem kosmicznego symbionta. Żeby go powstrzymać, Eddie Brock łączy siły ze Spider-Manem… ale wkrótce na szachownicy pojawia się nowy gracz, i to wcale nie ten, którego się spodziewacie! Co więcej, wygląda na to, że Dylan – znany wszystkim jako młodszy brat Eddiego – jest w rzeczywistości kimś nieco innym. A kiedy prawda o jego tożsamości wyjdzie na jaw, nic nie będzie już takie samo!

Przedstawiamy trzeci tom głośnej, utrzymanej w klimacie horroru i thrillera psychologicznego opowieści o Venomie autorstwa Donny’ego Catesa, scenarzysty znanego z serii „Doktor Strange” czy „Thanos”. Rysunki stworzyli Iban Coello („Deadpool & the Mercs for Money”) i Ryan Stegman („The Superior Spider-Man”, „Wolverine: Trzy miesiące do śmierci”).

Album zawiera zeszyty #17–20 serii „Venom”, zeszyty #1–5 serii „Absolute Carnage”, zeszyt „Absolute Carnage: Immortal Hulk” #1 oraz materiały z zeszytu „Free Comic Book Day 2019”.

Polecamy też album „Amazing Spider-Man: Rzeź absolutna”, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w tym tomie.

Marvel Fresh.

Amazing Spider-Man - Rzeź absolutna, tom 6

Scenariusz: Nick Spencer, Rob Fee, Sean Ryan i Patrick Gleason

Rysunki: Francesco Manna, Ryan Ottley, Pete Woods,

Ray-Anthony Height i Marc Deering

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5428-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Szósty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Życie Spider-Mana znowu wywraca się do góry nogami! Podczas gdy Peter musi uporać się z konsekwencjami niedawnej decyzji Mary Jane, do gry powraca pewien groźny złoczyńca. Sytuacji wcale nie poprawia… rzeź absolutna. Jedynie Spider-Man stoi między przerażającym Carnage’em a młodym Dylanem Brockiem. Jakby tego było mało, wszyscy, którzy byli nosicielami symbionta Carnage’a, są oznaczeni kodeksem – łącznie z Normanem Osbornem, czyli niegdyś Czerwonym Goblinem. Czy Spider-Man ocali Normana przed Carnage’em? Ponadto: niesamowite historie z czasu szalonych i pełnych zamętu rządów Czerwonego Goblina.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #29–30 i Red Goblin #1, a następnie zebrane w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 6: Absolute Carnage. Scenariusz napisał Nick Spencer, a rysunki stworzyli Francesco Manna i Ryan Ottley.

 

Star Wars. Wielka Republika – Szlak cieni

Scenariusz: Daniel José Older

Rysunki: Dave Wachter

Przekład: Katarzyna Nowakowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5549-7

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Pojedynczy album z uniwersum Star Wars. Jeden mistrz Jedi nie żyje. Drugi jest w stanie zupełnego szoku. Śledczy Jedi Emerick Caphtor musi rozwiązać sprawę, zanim będzie za późno. Los Jedi, Huttów, Nihilów i wszystkich w galaktyce wisi na tej splątanej nici kłamstw i oszustw. Emerick będzie musiał zanurzyć się w ciemność, wystawiając na bezprecedensową próbę siebie i swoje ideały Jedi. I będzie potrzebował pomocy. Na szczęście prywatna detektywka Sian Holt kryje się w cieniu. Ta dwójka ruszy tropem, dokąd będzie trzeba – to znaczy, o ile zdołają się dogadać – od Coruscant po jedną z najbardziej przesiąkniętych przestępczością i niebezpiecznych planet w galaktyce. Ta zagadka może zniszczyć Wielką Republikę!

Pamiętniki Sknerusa McKwacza

Scenariusz: Kari Korhonen

Rysunki: Kari Korhonen

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 128 stron

Format: 170x260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-5679-1

Język oryginału: fiński

Seria: Pamiętniki Sknerusa McKwacza

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

O pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza opowiadali najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Carl Barks i Don Rosa. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób. Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.

 

Myszka Miki. Miki – Szalone przygody

Scenariusz: Lewis Trondheim

Rysunki: Nicolas Keramidas

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5504-6

Język oryginału: francuski

Seria: Myszka Miki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał/przygodowy

 

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!

Odważny detektyw Miki i niezbyt rozgarnięty Donald ruszają w pościg za złodziejami, którzy okradli skarbiec Sknerusa. Bohaterowie będą się przedzierać przez dżunglę, odkrywać zaginione miasta, penetrować podziemne krainy, pływać w głębinach, a nawet latać w kosmos! Czekają ich starcia z pradawnymi bestiami i władcami oceanów. Czy wyjdą cało ze stu niebezpieczeństw? W tej opowieści, będącej zarówno pastiszem, jak też hołdem oddanym klasycznym opowieściom o Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie, nie zabraknie również humoru!

Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim, zdobywca nagrody Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angoulême, współautor wielu serii i powieści graficznych, takich jak „Wyspa Burbonów” czy „Ralph Azham”. Rysunki są dziełem urodzonego w Paryża grafika Nicolasa Keramidasa, znanego z serii fantasy „Luuna” czy umieszczonego w uniwersum Troy cyklu „Tykko des sables”.

 

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 13

Scenariusz: Jim Davis

Rysunki: Jim Davis

Przekład: Piotr W. Cholewa

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 200x223

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-5068-3

Język oryginału: angielski

Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Zawsze był perfekcyjny, ale teraz jest jeszcze lepszy! Garfield, tłusty kot z gigantycznym ego, znów wraca na scenę: znęca się nad swoim tępym właścicielem Jonem i nawet podprowadza mu spodnie. Niektóre koty gonią myszy, a Garfield woli podejmować kroki prawne. Podczas wizyty na farmie miejski kot musi znosić – do czasu – Jona i jego brata wieśniaka. Nic dziwnego, że często jest w marnym nastroju. Jednak cokolwiek się dzieje, zawsze jest w nastroju do jedzenia.

 

Fibi i Jednorożec – Królowe dram, tom 8

Scenariusz: Dana Simpson

Rysunki: Dana Simpson

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 152 strony

Format: 148x210

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-4989-2

Język oryginału: angielski

Seria: Komiksy są super!

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Ósmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Nadeszły wakacje. Tym razem Fibi i Marigold udają się na obóz teatralny. Muszą napisać i wystawić własną sztukę! Ale czy nasze bohaterki będą miały jakiś dobry pomysł? Poza tym Fibi liczy, że uda jej się spędzić dużo czasu z najlepszą przyjaciółką, jednak Marigold zabiera na obóz swoją siostrę – Florencję Niefortunne Chrapy! Naszym bohaterkom przyjdzie się zmierzyć z tematem trudnych relacji między siostrami, a ich własna przyjaźń zostanie wystawiona na próbę...

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This" i „Raine Dog”.

 

Sami. Czerwone kurhany, tom 4

Scenariusz: Fabien Vehlmann

Rysunki: Bruno Gazzotti

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5086-7

Język oryginału: francuski

Seria: Sami

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Czwarty tom serii fantasy o dzieciach, które pewnego poranka obudziły się w świecie, w którym większość ludzi zniknęła. Po pobycie w parku rozrywki, Dodji, Leïla, Yvan, Camille, Terry oraz kilkoro dzieci z Klanu Rekina wracają do Fortville, by sprawdzić, czy Terry rzeczywiście pamięta, co stało się feralnej nocy Na miejscu okazuje się, że władzę nad miastem przejęły zwierzęta ocalałe ze spalonego cyrku i stanowią wielkie zagrożenie dla naszych bohaterów. Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

 

Giganci. Célestine, tom 4

Scenariusz: Lylian

Rysunki: Paul Drouin

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5649-4

Język oryginału: francuski

Seria: Giganci

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Czwarty tom francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić.

W tym tomie poznajemy Célestina – chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Célestin ma rękę do techniki – potrafi wszystko naprawić, a ze znalezionych na wysypisku rzeczy potrafi zbudować robota. Pewnego dnia odkrywa, że ma też władzę nad urządzeniami mechanicznymi. Tymczasem połączony z gigantem Alypharem miliarder Calvin Crossland sieje zniszczenie, stwarzając zagrożenie dla całego świata.

Autorem scenariusza serii jest Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.


comments powered by Disqus