Indiana Jones i naziści w kosmosie

Autor: Lois Lane Redaktor: Motyl

Dodane: 19-11-2022 14:10 ()


W czterech filmach Indiana Jones walczył z różnymi wrogami, jednak najczęstszymi przeciwnikami Indy'ego byli naziści. A zatem ostatni film z serii ponownie przedstawi nazistów jako złoczyńców Indiany Jonesa 5. Jednak tym razem akcja toczy się w 1969 roku na tle wyścigu kosmicznego.

Za pośrednictwem Empire, współscenarzysta Indiany Jonesa 5, Jez Butterworth, potwierdził, że postać grana przez Madsa Mikkelsena, Voller, jest inspirowana Wernherem von Braunem, nazistą, który został inżynierem NASA. Voller wydaje się w pełni oddany swojej przegranej sprawie dziesiątki lat po drugiej wojnie światowej. Z kolei Boyd Holbrook zagra Klabera, prawą rękę Vollera.

„Prostym faktem jest to, że program lądowania na Księżycu był prowadzony przez grupę byłych nazistów” – powiedział Butterworth. Pytanie brzmi, jak bardzo można ich nazwać „byłymi nazistami”. I tak trafiają na Indy'ego… 

Według Mikkelsena wyścig kosmiczny daje Vollerowi i Indy'emu możliwość znalezienia kluczowego obiektu, który może zmienić świat. Aktor odmówił jednak sprecyzowania, czym dokładnie jest ten obiekt. „Voller jest człowiekiem, który chciałby naprawić niektóre błędy z przeszłości” – powiedział Mikkelsen. „Istnieje coś, co może sprawić, że świat będzie o wiele lepszym miejscem do życia. On bardzo chciałby położyć na tym swoje ręce. Indiana Jones też chce to zdobyć. I tak mamy historię”.

Znajdująca się w obsadzie obrazu Phoebe Waller-Bridge zagra chrześnicę Indy'ego, Helenę. Na razie role Thomasa Kretschmanna, Shaunette Renée Wilson, Antonio Banderasa, Toby'ego Jonesa i Oliviera Richtersa pozostają nieujawnione.

Indiana Jones 5 trafi do kin 30 czerwca 2023 roku.


comments powered by Disqus