Święto Twórców Gier Wideo

Autor: Warsaw Game Jam PRO Redaktor: Motyl

Dodane: 10-11-2022 18:26 ()


"Stwórz grę w 36 godzin!" – takie wyzwanie rzuca śmiałkom Warszawska Szkoła Filmowa. W dniach 11-13 listopada odbędzie się tu Warsaw Game Jam PRO – święto twórców gier wideo. Pula nagród sięga aż 90.000 PLN. W ramach wydarzenia odbędą się także darmowe wykłady otwarte dla wszystkich zainteresowanych oraz prezentacje powstałych gier w Kinie Elektronik.

Konkurs sprawdzi umiejętności twórców różnych dziedzin sztuki z różnym doświadczeniem, którzy staną w szranki wieczorem 11 listopada, a po 36 godzinach intensywnego tworzenia – 13 listopada – zaprezentują efekty swojej pracy na scenie Kina Elektronik.

Przygotowane przez uczestników gry oceniać będzie Jury- przestawiciele różnych zawodów branży gier. Uhonorują oni twórców, którzy zajmą odpowiednio I, II oraz III miejsce. W tegorocznej edycji przewidziana pula nagród dla zwycięzców sięgnęła rekordowej sumy 90.000 PLN. Wydarzenie może okazać się dla uczestników także pierwszym krokiem na drodze do wielkiej kariery i szansą na przekucie swojej pasji w dochodwy zawód.

Game Jam to nie tylko kreatywnie spędzony weekend w inspirującym środowisku, to także doskonała forma edukacji i integracji,  zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych już twórców – mówi Ewa Maria Szczepanowska, Prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej, organizatorka wydarzenia.

Warsaw Game Jam PRO to nie tylko konkurs. W ramach wydarzenia organizowane są także darmowe wykłady, otwarte dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem gier wideo oraz prezentacje powstałych w tak krótkim czasie projektów.

Cała impreza wyrasta z bogatych tradycji edukacyjnych Warszawskiej Szkoły Filmowej, która pod swoimi skrzydłami prowadzi zarówno kierunek studiów Tworzenie Gier Wideo, jak i Liceum Kreacji Gier Wideo. Program nauczania obu placówek zaprojektowany został przez aktywnych zawodowo twórców gier, pracujących przy najgłośniejszych światowych produkcjach, takich jak seria "Wiedźmin" czy "Cyberpunk 2077". Jednym z efektów nauki poprzez praktykę jest entuzjastycznie przyjęta przez graczy i krytyków gra "Best Month Ever!", stworzona przez działające przy Warszawskiej Szkole Filmowej Studio Produkcji Gier, zatrudniające najzdolniejszych studentów i absolwentów.

 

PROGRAM

PIĄTEK, 11 LISTOPADA:

  • 30 – 18.00 – Bezpłatne wykłady gamedevowe otwarte dla wszystkich zainteresowanych; Kino Elektronik
  • 30 – 14.30 – "Rynek gier wideo w Polsce - aktualna sytuacja, trendy i prognozy" | Prowadzący: Mateusz Witczak
  • 30 – 15.30 – "Gaming nie tylko w grach". | Prowadzący: Krzysztof Grudziński
  • 00 – 17.00 – "O tworzeniu gier na poważnie, czyli jak bezpiecznie podejmować się projektów za pieniądze” | Prowadzący: Maciej Miąsik
  • 00 – 18.00 – "Pierwsze kroki w gamedevie, czyli jak dobrze wypaść na starcie" | Prowadząca: Nika Darowska
  • 00 – rejestracja Uczestników oraz Before Party;
  • 30 – oficjalne otwarcie Game Jamu i wybór tematu;
  • 00 – rozpoczęcie tworzenia gier!

 

SOBOTA, 12 LISTOPADA: Dzień tworzenia

 

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA:

  • 9:00 – zakończenie pracy nad grami;
  • 00 – otwarta dla wszystkich prezentacja gier w Kinie Elektronik; wręczenie nagród.

W niedzielę (13 listopada) zapraszamy przedstawicieli branży gamedev oraz dziennikarzy na pokaz konkursowych projektów. Poznajcie wschodzące gwiazdy i zobaczcie, jak rodzą się legendy.

 

PARTNERZY: Fundacja Indie Games Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, GovTech

PATRONAT: Frenzy, PIXEL, Polsat Games, PolskiGamedev.pl

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


comments powered by Disqus