Ben Whishaw w nagrodzonym na Sundance thrillerze „Zwarcie”

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 08-11-2022 16:27 ()


Ben Whishaw w hipnotyzującej kreacji nagrodzonej na festiwalu Sundance. Intensywny thriller o szalonej miejskiej wyprawie i samowyzwoleniu w reżyserii Aneila Karii – twórcy oscarowego „Długiego pożegnania”. „Zwarcie” od 10 listopada na VOD.

 

Zwarcie © fot. Will Grundy, dystr. Kino Świat 2022

 

Oficjalny polski zwiastun:

Laureat Złotego Globu Ben Whishaw („Nie czas umierać”, „Lobster”) w nieprzewidywalnym i porażającym intensywnością thrillerze o samowyzwoleniu i odkrywaniu samego siebie. Dwadzieścia cztery niezwykłe godziny z życia przeciętnego mężczyzny, który pod wpływem impulsu wyrusza w ekstremalną i wewnętrznie uwalniającą podróż po Londynie. Premiera filmu odbyła się na festiwalu Sundance, gdzie film otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora (Ben Whishaw). Za produkcję odpowiedzialni są twórcy hitów „Pokój”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” i „Czarny łabędź”. "Zwarcie" jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Aneila Karii - twórcy nagrodzonego Oscarem krótkometrażowego obrazu "Długie pożegnanie".

Joseph (Ben Whishaw) pracuje w ochronie na londyńskim lotnisku, codziennie mierząc się z rosnącą frustracją i bezsensem życia. Pewnego dnia, w wyniku impulsywnego aktu buntu, Joseph uwalnia dziką i pozbawioną moralnych hamulców wersję samego siebie. Tym samym wyrusza w szaloną podróż po Londynie, podczas której doświadcza życia w ekstremalnej dawce.

Festiwale: Sundance Film Festival (nagroda dla najlepszego aktora), Berlin International Film Festival, Atlàntida Film Fest, Film Fest Gent, Stockholm International Film Festival, Jerusalem Film Festival, Glasgow Film Festival, Darwin International Film Festival, Cheltenham International Film Festival

Od 10 listopada film będzie można obejrzeć na platformach:

Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

 

Premiera VOD: 10 listopada 2022

Gatunek: thriller

Produkcja: Wielka Brytania 2020

Reżyseria: Aneil Karia

Obsada: Ben Whishaw, Ryan McKen, Victor Olamide, Jasmine Jobson

Bogdan Kominowski, Nish Nathwani, Laurence Spellman, Muna Otaru, Perry Fitzpatrick,

Michael Jenn, Ian Gelder, Robin Pearce, Ellie Haddington


comments powered by Disqus