Listopadowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 03-11-2022 23:42 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 9 i 23 listopada. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tytułami. 

 

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

 

Premiera 9 listopada 2022 r.

 

Mistrzowie Komiksu. Persepolis

Scenariusz: Marjane Satrapi

Rysunki: Marjane Satrapi

Przekład: Wojciech Nowicki

Oprawa: twarda

Objętość: 352 strony

Format: 167x244

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-5659-3

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: obyczajowy

 

Jedna z najbardziej znanych i wielokrotnie nagradzanych powieści graficznych na świecie!

„Persepolis” to donośny głos sprzeciwu wobec narzuconego siłą religijnego reżimu. W komiksowej autobiografii Marjane Satrapi ukazuje początek rewolucji islamskiej w Iranie, swój kilkuletni pobyt w Wiedniu i powrót do kraju. Persepolis to dzieło uniwersalne, pełne niezwykle celnych obserwacji oraz obrazów, zabarwione zarówno humorem, jak i ironią czy nostalgią. Przed patosem chroni je jednak poczucie dystansu autorki, wspaniale współgrające z czarno-białymi, często symbolicznymi ilustracjami.

„Persepolis” zostało wyróżnione nagrodą za scenariusz roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême, a w 2007 roku powstała animowana adaptacja komiksu pod tym samym tytułem, która została nominowana do Oscara. Marjane Satrapi jest autorką komiksów i książek dla dzieci, reżyserką filmową i felietonistką. Mieszka w Paryżu.

 

Mistrzowie Komiksu. Wyszywanki

Scenariusz: Marjane Satrapi

Rysunki: Marjane Satrapi

Przekład: Paweł Łapiński

Oprawa: twarda

Objętość: 136 stron

Format: 167x244

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-5660-9

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: obyczajowy

 

„Wyszywanki” Marjane Satrapi, których fabuła toczy się niejako równolegle do „Persepolis”, oferują czytelnikowi wielobarwną serię opowieści z życia kilku pokoleń Iranek. Młoda Marjane czuwa nad samowarem, a z ust zebranych na rodzinnym spotkaniu kobiet płyną kolejne historie: czasem straszne, kiedy indziej niewiarygodne, ale wszystkie bez różnicy zabawne i wzruszające. Ten album, choć całkiem osobny, stanowi nieodłączne uzupełnienie „Persepolis”.   

 

Abe Sapien – W odmętach i inne opowieści, tom 3

Scenariusz: Mike Mignola, Scott Allie, John Arcudi

Rysunki: Max Fiumara, Sebastián Fiumara

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 448 stron

Format: 170x260

Cena: 149,99

ISBN: 978-83-281-4911-3

Język oryginału: angielski

Seria: Abe Sapien

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Trzeci tom opowieści o Abie Sapienie, jednym z najważniejszych agentów Biura Badań Paranormalnych i Obrony. Album składa się z opowieści zarówno o przygodach Abe’a jako funkcjonariusza Biura, jak i o jego korzeniach, które przez wiele lat pozostawały nieznane. W pierwszej historii świeżo upieczony agent zostaje wysłany na francuskie wybrzeże, aby wydobyć spod wody szczątki potężnego czarownika. Wkrótce musi stanąć do walki z wiekowym złem w postaci demonicznych mnichów. W kolejnych opowieściach Sapien znajdzie się nad nawiedzonym jeziorem, spotka wampiry z Ameryki Środkowej, pozna dzieje szalonego naukowca poszukującego przodków człowieka i przeżyje jeszcze mnóstwo innych przygód.

Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest Mike Mignola, autor słynnego cyklu „Hellboy”. Scott Allie to zarówno redaktor, jak i scenarzysta od lat zaangażowany w tworzenia świata Hellboya. Rysunki są dziełem kilkunastu znanych autorów, którzy zapewniają różnorodne spojrzenie graficzne na postać Abe’a.

 

Hellblazer, Mike Carey, tom 1

Scenariusz: Mike Carey

Rysunki: Marcelo Frusin, Steve Dillon, Lee Bermejo i inni

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 352 strony

Format: 170x260

Cena: 139,99

ISBN: 978-83-281-5638-8

Język oryginału: angielski

Seria: Hellblazer

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Kolejny tom opowiadający o Johnie Constantine – Hellblazerze, pierwszy z trzech autorstwa Mike`a Careya.

Dla opinii publicznej John zginął w czasie zamieszek w więzieniu niemal dwa lata temu. Nie można powiedzieć, że znające go osoby są tym faktem zmartwione. Jego życie nie było usłane różami i można by sądzić, że tam, gdzie jest teraz, jest mu lepiej niż w doczesnym życiu. Ale czy jego rodzina myśli tak samo? John postanawia pojechać do Liverpoolu, aby odwiedzić swoją siostrę Cheryl i jej rodzinę. Odkrywa, że dom, w którym mieszkają jest nawiedzony i dowiaduje się o zniknięciu swojej siostrzenicy Gemmy. To wystarcza, by przywrócić Johna do życia ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Mike Carey kontynuuje ukazywanie Hellblazera jako maga o wielu twarzach. Podobnie jak Brian Azzarello, jego poprzednik w pisaniu scenariuszy tej serii, Mike Carey nie zapomina o brytyjskich korzeniach postaci i otwiera czytelnikom drzwi do tej sfery życia Johna Constantine`a, która wciąż nie jest im znana: jego rodziny.

HELLBLAZER to najdłużej ukazująca się seria imprintu Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. W niniejszej edycji przedstawiamy postać Hellblazera w interpretacji Briana Azzarello (2 tomy), Gartha Ennisa (3 tomy), Warrena Ellisa (1 tom), Jamiego Delano (3 tomy) oraz Mike`a Careya (3 tomy).

 

Star Wars Film. Skywalker. Odrodzenie, tom 9

Scenariusz: Alessandro Ferrari

Rysunki: Igor Chimisso i inni

Przekład: Maciej Drewnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 80 stron

Format: 170x260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-4977-9

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Film

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Seria „Star Wars Film” to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych („Nowa nadzieja”) po najnowsze („Skywalker. Odrodzenie”). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi. Wojna między światłem a ciemnością dobiega końca. Kylo Ren, nowy Naczelny Wódz Najwyższego Porządku, udaje się do Nieznanych Regionów w poszukiwaniu tajemniczej istoty, która może dać mu siłę do zniszczenia Ruchu Oporu. Generał Leia Organa i jej sojusznicy usiłują zbudować flotę zdolną mu się przeciwstawić. Pośrodku stoi Rey – przyszłość rycerzy Jedi – nawiedzana przez mroczne wizje i prawdę, z którą nie może się pogodzić…

 

Klasyczne komiksy Goscinny'ego. Luc Junior

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Albert Uderzo

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 232 strony

Format: 216x285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-5555-8

Język oryginału: francuski

Seria: Klasyczne komiksy Goscinny'ego

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Przygody młodego reportera Luca Juniora. Bohater wraz ze swoim przyjacielem fotografem Ciaptakiem oraz wiernym psim towarzyszem Alfonsem przeżywają liczne przygody, prowadząc zawiłe śledztwa. Komiks łączący napięcie i humor w najczystszym stylu genialnego tandemu Goscinny / Uderzo!

To pierwsze kompletne wydanie łączące siedem przygód stworzonych przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo w latach 1954 –1957. Na potrzeby tej edycji plansze komiksowe zostały odrestaurowane i pokolorowane: „Luc Junior i skradzione klejnoty”, „Luc Junior w Ameryce”, „Luc Junior i syn maharadży”, „Potajemny reportaż”, „Luc Junior i Paspartosi”, „Luc Junior wśród Marsjan”, „Luc Junior – dobrowolny rozbitek”.

Album zawiera dodatkowo ponad trzydzieści stron z rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów, a także perełkę – jedyny realistyczny komiks ich autorstwa, „Bill Blanchart”, pierwszy raz w postaci albumu. I oczywiście wszystkie składniki asteriksowego humoru zastosowane w szalonych przygodach Luca Juniora!

 

 

Lucky Luke. Karawana, tom 24

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5054-6

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Kolejny album o legendzie Dzikiego Zachodu autorstwa dwóch sław: Morrisa i Goscinnego! W XIX wieku Amerykę przemierzają karawany osadników szukających lepszego życia na zachodzie kontynentu. Przewodnikiem jednej z nich zostaje Lucky Luke. Ma doprowadzić do Kalifornii dwadzieścia wozów, w których jadą: trębacz, poganiacz bydła, nauczycielka, fryzjer, szalony wynalazca, karawaniarz. Podróż przebiega normalnie do momentu, gdy w karawanie zdarza się pierwszy akt sabotażu. Lucky Luke musi wykryć sprawcę. Ale to nie koniec kłopotów. Osadników czeka jeszcze spotkanie z Indianami. Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

 

Smerfy i świat emocji.

Smerf, który czuł się odrzucony, tom 10

Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford

Rysunki: Antonello Dalena

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 40 stron    

Format: 170x208

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5059-1

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy i świat emocji

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Dziesiąty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.

Słabeuszek to miły i uczynny Smerf, który chce uczestniczyć we wszystkich grach i zabawach przyjaciół. Niestety, nie jest ani szybki, ani silny, ani zwinny. Nie umie się też obronić przed żartami, które stroją sobie z niego koledzy. Czy ta przykra sytuacja będzie musiała trwać wiecznie?

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

 

Siostry Niezapominajki. Skarb Lucilli, tom 3

Scenariusz: Giovanni Di Gregorio

Rysunki: Alessandro Barbucci

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 216x285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5303-5

Język oryginału: francuski

Seria: Siostry Niezapominajki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Trzeci tom zarówno przygodowej, jak i wzruszającej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach oraz sekretach ich rodziny.

Dziewczyny wyjeżdżają na kolonie do miasteczka położonego na francuskim wybrzeżu Atlantyku. Lucilla, najmłodsza z sióstr, spędza całe dnie na poznawaniu zwierząt morskich, znajduje nawet wyrzuconego na brzeg żywego wieloryba. Jak się tam znalazł? Równocześnie bohaterki wpadają na trop tajemnicy sprzed stu lat, związanej z ich daleką krewną i ruinami luksusowego hotelu. Siostry starają się wyjaśnić obie sprawy i nawet nie przypuszczają, jak ważne sekrety z przeszłości ujawni ich śledztwo!

Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.

 

Sixtine. Pirackie wybawienie, tom 3

Scenariusz: Frédéric Maupomé

Rysunki: Aude Soleilhac

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 80 stron

Format: 215x285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5516-9

Język oryginału: francuski

Seria: Sixtine

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction/przygodowy

 

Od śmierci ojca Sixtine mieszka sama z mamą... i trzema duchami piratów, które nad nią czuwają! Ucieczka przed bestią nie z tego świata prowadzi ją do tajnego pokoju ojca, a stamtąd do… krainy cieni! Six odkrywa coraz więcej rodzinnych tajemnic i zaczyna podejrzewać, że piraci byli z nią nie do końca szczerzy...

Mój pierwszy komiks 5+

Dziobak Toto i drapieżniki, tom 3

Scenariusz: Eric Omond

Rysunki: Yoann

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5487-2

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Toto i Chichi wpadli w poważne tarapaty. Znaleźli się na środku rzeki otoczeni przez wilkowora i diabła tasmańskiego, którzy tylko czekają, żeby wziąć ich na ząb! Jest tylko jeden sposób, żeby uciec przed dwoma groźnymi drapieżnikami: dać się ponieść nurtowi rzeki, licząc na cudowne ocalenie.

Trzeci tom zabawnej serii dla najmłodszych, w którym śledzimy przygody wesołej gromady bohaterów: dziobaka Toto, kolczatki Chichi, koali Wawa i nietoperza Riri.

Autorami serii są scenarzysta Éric Omond, wykładowca Beaux-Arts d’Angers, oraz rysownik Yoann Chivard, współtwórca serii komiksowych „Phil Kaos” i „Dark Boris” oraz książki dla dzieci „Le Vilain Petit Canard”.

 

Mój pierwszy komiks 5+

Pan Borsuk i pani Lisica. Karnawał, tom 5

Scenariusz: Brigitte Luciani

Rysunki: Eve Tharlet

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5615-9

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Tegoroczna zima jest długa i bardzo sroga. Mróz bezlitośnie skuwa ziemię, która nie rodzi plonów, a zwierzętom powoli kończą się zapasy. Na szczęście lisy i borsuki to dzielne stworzenia! Postanawiają przegonić zimę... zabawą, śpiewem i tańcem! Czy zagrają na nosie śnieżnej królowej, która ustąpi pola wiośnie? Przy odrobinie magii wszystko jest możliwe.

Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

Premiera 23 listopada 2022 r.

 

Thorgal. Tupilaki, tom 40

Scenariusz: Yann Le Pennetier

Rysunki: Frédéric Vignaux

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: twarda/miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 39,99/29,99

ISBN: 978-83-281-5290-8/ 978-83-281-5291-5

Język oryginału: francuski    

Seria: Thorgal

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Czterdziesty tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy opowiadającej o losach Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów. Cykl stworzył słynny scenarzysta Jean Van Hamme i wybitny polski rysownik Grzegorz Rosiński.

Thorgal razem ze swoim synem Jolanem przebywa w odległej i niebezpiecznej krainie lodów. Znajdują się wewnątrz statku Atlantów, a przebudzona przez wikinga Neokora zaczyna realizować swą misję. Okazuje się, że aktywowanie uśpionego systemu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy tajemnicze istoty zwane tupilakami pomogą Thorgalowi? Jakie tajemnice kryje statek Atlantów, dlaczego przybysze z gwiazd postanowili przylecieć na Ziemię i co tak naprawdę wydarzyło się przed narodzinami Thorgala? W najnowszym tomie czytelnik znajdzie wiele zaskakujących odpowiedzi.

Scenariusze „Thorgali” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód czarnowłosego wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych. Do uniwersum Thorgala należy też seria: „Thorgal – Kriss de Valnor”.

 

Adaptacje literatury. Ivanhoe 

Scenariusz: Stefano Enna

Rysunki: Stefano Garau

Przekład: Weronika Sztorc

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5648-7

Język oryginału: francuski

Seria: Adaptacje literatury

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction/przygodowy

 

Adaptacja wydanej w 1820 roku powieści historycznej Waltera Scotta, uważanej za jedno z jego najpopularniejszych dzieł, będącej kwintesencją opowieści o rycerskości. Akcja powieści rozgrywa się w XII-wiecznej Anglii. Jej głównym bohaterem jest Wilfred z Ivanhoe, anglosaski rycerz w opanowanej przez Normanów Anglii. Pojawia się w niej również legendarny banita, Robin Hood.

Sto lat po bitwie pod Hastings, po której Wilhelm Zdobywca objął tron Anglii, w królestwie Sasów i Normanów trwają walki o wpływy. Cedric z Rotherwood, zwany Saksonem, chce przywrócić na tron rdzennego króla, Athelstane z Coningsburgh, dając mu za żonę swoją przybraną córkę Lady Rowenę. Ona jednak sprzeciwia się temu związkowi, ponieważ jest zakochana w Wilfredzie d'Ivanhoé, synu Cédrika... Opublikowany w 1819 roku „Ivanhoé” pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się powieści na świecie.

Autorem scenariusza tej adaptacji jest związany przez wiele lat z Disneyem włoski scenarzysta Stefano Enna, natomiast rysunkami zajął się również pochodzący z Włoch Stefano Garau, który ilustruje także albumy z serii „Świat mitów”.

 

 

Adaptacje literatury. Przygody Tomka Sawyera

Scenariusz: Caterina Mognato

Rysunki: Danilo Loizedda

Przekład: Weronika Sztorc

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5479-7

Język oryginału: francuski

Seria: Adaptacje literatury

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction/przygodowy

 

Komiksowa adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści amerykańskiego dziennikarza i pisarza Matka Twaina, nazywanego „ojcem amerykańskiej literatury”. „Przygody Tomka Sawyera” w znacznej części oparte są na przeżyciach autora, który dzieciństwo spędził w miasteczku położonym nad Mississipi, wcześnie też zaczął pracę zarobkową na parostatkach pływających po tej rzece. Książka opowiada o perypetiach Tomka i jego przyjaciela Huckleberryʼego Finna, którzy z powodu swoich szalonych pomysłów często popadają w kłopoty, a nawet ocierają się o śmierć.

Powieść zyskała światową sławę, co zaowocowało powstaniem jej kontynuacji – „Przygód Hucka Finna”.

Autorką scenariusza adaptacji jest Caterina Mognato, natomiast rysunków – włoski rysownik Danilo Loizedda („W.I.T.C.H.”).

 

Komiks ukraiński. Zwycięstwo

Scenariusz: Różni autorzy

Rysunki: Różni autorzy

Przekład: Marianna Voskovniuk

Oprawa: twarda

Objętość: 88 stron

Format: 210x290       

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-7094-0

Język oryginału: ukraiński

Seria: Komiks ukraiński. Zwycięstwo

Kategoria: komiks ukraiński

Tematyka: historyczny

 

Zbiorowe dzieło wielu ukraińskich twórców, którzy w krótkich historiach komiksowych ukazują różne oblicza trwającej obecnie krwawej agresji Rosji na Ukrainę.

Poznajemy legendarnych już dziś ukraińskich żołnierzy, takich jak lotnik „Duch Kijowa”, pogranicznicy z Wyspy Wężowej czy obrońcy Azowstalu. Poznajemy też zwykłych ludzi, którzy stają się bohaterami, aby bronić własnej ziemi przed barbarzyńską hordą. Widzimy wojnę oczami dzieci, nastolatków, starców. Większość opowieści jest dramatyczna, pełna patriotycznego patosu, ale nie brakuje też elementów lżejszych, zwłaszcza w humorystycznej historii o lodówce ukradzionej przez rosyjskiego grabieżcę i wysłanej żonie do syberyjskiej wsi, gdzie czas zatrzymał się w XVIII wieku. Wszystkie te komiksy poruszają głębią przekazu, a jednocześnie trzymają w napięciu jak wysokiej klasy fabuły sensacyjne. I jasno pokazują, kto w tej wojnie jest agresorem, a kto walczy o słuszną sprawę.

Komiks ukraiński. Пeрemoгa

Scenariusz: Różni autorzy

Rysunki: Różni autorzy

Oprawa: twarda

Objętość: 88 stron

Format: 210x290       

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-7095-7

Język oryginału: ukraiński

Seria: Komiks ukraiński. Zwycięstwo

Kategoria: komiks ukraiński

Tematyka: historyczny

 

Спільний проєкт українських митців, котрі у своїх коміксах показують різні обличчя кривавої агресії Росії проти України.

Ми пізнаємо нині легендарних українських воїнів: пілота, відомого як «Привид Києва», прикордонників з острова Зміїний та захисників «Азовсталі». Проте героїв не бракує і серед звичайних людей, котрі боронять рідну землю від варварської орди. Ми побачимо війну очима дітей, підлітків, літніх людей. Більшість історій це драми, сповнені патріотичного пафосу, але не забракне й легких та кумедних, як от комікс про холодильник, вкрадений російським мародером, що той надсилає дружині у Сибірське селище, де час зупинився у XVIII столітті. Усі ці комікси вражають своєю глибиною і водночас тримають в напрузі не гірше за будь-який трилер. Вони чітко показують хто є агресором, а хто воює за праведне діло у цій війні.

Blade Runner 2029, tom 2

Scenariusz: Michael Green, Mike Johnson

Rysunki: Andres Guinaldo

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: twarda

Objętość: 328 stron

Format: 170x260

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-5472-8

Język oryginału: angielski

Seria: Blade Runner

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Łowczyni androidów, detektyw Aahna „Ash” Ashina, powraca na Ziemię do mrocznego Los Angeles. To, co tam zastaje, dalekie jest od sielanki. Kasta wybrańców wciąż wykorzystuje replikantów, aby żyć w odrealnionym świecie niesłychanego bogactwa i luksusu, w przeciwieństwie do zwykłych ludzi. Niedobitki replikantów schodzą do podziemia. A detektyw Ash staje pomiędzy poczuciem obowiązku związanego z pracą, jaką wykonuje, a zakazanym uczuciem, które czyni ją outsiderką wśród swoich. Szybko przekonuje się, że w cieniu jej własnych problemów, rośnie wróg siejący wokół siebie zniszczenie i śmierć. Jest taki sam jak ona: silny bezwzględny i nad wyraz inteligentny. Obydwoje, podobnie ideowi i nieprzejednani, wierzą w swoją misję. Z tą różnicą, że mutant Yotun realizuje ją za wszelką cenę, dążąc po trupach do absolutnej władzy, która dałaby mu panowanie nad światem i nieśmiertelność. Detektyw Ash ma skrupuły i ludzkie emocje, co szybko dostrzega i wykorzystuje jej antagonista. Czasu zostało bardzo mało, a stawka jest bardzo wysoka: życie tej dwójki oraz pewnej androidki, która mimo sztucznej inteligencji, nauczyła się kochać.

Autorami scenariusza są Michael Green (współtwórca filmu „Blade Runner 2049”) i Mike Johnson („Star Trek”, „Transformers”), a rysunki stworzył Andres Guinaldo („Kapitan Ameryka: Steve Rogers”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w tomach: „Blade Runner 2029: Spotkanie”, „Blade Runner 2029: Echa”, „Blade Runner 2029: Zbawienie”.

Jonah Hex. Pochowajcie mnie w piekle, tom 11

Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti

Rysunki: Jordi Bernet, Eduardo Risso, Jeff Lemire i inni

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 228 stron

Format: 167x255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-5646-3

Język oryginału: angielski

Seria: Jonah Hex

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ostatni tom ukazującej się w latach 2006-2011 serii o legendarnym łowcy nagród i bezwzględnym zabójcy Jonahu Hexie. Wszędzie, dokąd trafia, czekają na niego kłopoty, a on zawsze ma broń gotową do strzału. I czy jest to odcięte od świata przez śnieżycę miasteczko pełne przestępców, dotknięty zarazą morderca szukający zemsty, czy wymierzający na własną rękę sprawiedliwość cyrkowi artyści, Jonah Hex wie, że nigdy nie zazna spokoju i nie znajdzie bezpiecznego miejsca, bo każde w końcu okazuje się piekłem. Oczywiście wszystko zmienia się, kiedy jest ze swoją… żoną?

Tom stworzyli doskonali scenarzyści Jimmy Palmiotti i Justin Gray („All-Star Western”) przy współudziale wielu wybitnych rysowników, jak Eduardo Risso („100 naboi”), Jordi Bernet („Batman Black and White”), Fiona Staples („North 40”), Nelson („Green Lantern Corps”), Jeff Lemire („Łasuch”) i Ryan Sook („Siedmiu żołnierzy. Omnibus”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Jonah Hex” 61-70.

 

Strażnicy. Rorschach

Scenariusz: Tom King

Rysunki: Jorge Fornés

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 312 stron

Format: 170x260

Cena: 119,99 

ISBN: 978-83-281-5595-4

Język oryginału: angielski

Seria: Strażnicy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Nowa opowieść z uniwersum „Strażników”, legendarnego dzieła Alan Moore’a!

W 1985 roku gigantyczna kałamarnica z innego wymiaru zaatakowała Nowy Jork. Równocześnie zniknęli prawie wszyscy superbohaterowie znani jako Strażnicy. W 2020 roku dochodzi do zamachu na kandydata na prezydenta USA. Jednym z terrorystów okazuje się starzec w masce Rorschacha. Czy jest możliwe, że po trzydziestu pięciu latach powrócił ten legendarny Strażnik? Do rozwiązania zagadki zostaje zaanażowany świetny detektyw...

Trzymającą w napięciu historię napisał były agent CIA, a obecnie sławny scenarzysta Tom King, laureat nagród Eisnera i Harveya, współautor takich hitów jak „Kryzys bohaterów”, „Vision” czy „Omega Men”. Rysunki są dziełem cenionego hiszpańskiego grafika Jorgego Fornésa, który w trakcie kariery ilustrował komiksy m.in. o Batmanie, Wolverinie, Daredevilu.

 

DC Limited. Liga Sprawiedliwości - najwięksi

superbohaterowie na świecie

Scenariusz: Paul Dini

Rysunki: Alex Ross

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 400 stron

Format: 225x300

Cena: 329,99

ISBN: 978-83-281-5640-1

Język oryginału: angielski

Seria: DC Limited

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Wyjątkowa gratka dla miłośników twórczości mistrza fotorealizmu – Alexa Rossa! Przedstawiamy album zbiorczy słynnej serii o bohaterach Ligi Sprawiedliwości. Batman, Wonder Woman, Superman, Kapitan Marvel, Marsjański Łowca – każdej z tych ikonicznych postaci poświęcona została odrębna historia o walce w imię dobra ludzkości. Tyle że ludzkość często bywa niewdzięczna, o czym superbohaterowie niejeden raz się przekonają – i to boleśnie. Czy to jednak ma oznaczać, że powinni zrezygnować ze swojej misji? W albumie pojawi się też cała plejada innych członków Ligi, którzy mają do wykonania zadania wcale nie mniej trudne niż najbardziej znani herosi! Scenariusz wszystkich opowieści napisał Paul Dini, twórca zarówno telewizyjny, jak i komiksowy, zdobywca nagród Emmy i Eisnera („Batman”, „Liga Sprawiedliwych”, „Batman – 20 lat później”). Malarskie, niezwykle realistyczne ilustracje są dziełem laureata Nagrody Eisnera Alexa Rossa („Kingdom Come. Przyjdź królestwo”).

 

Batman Noir. Black & White, Pięść demona, tom 3

Scenariusz: Różni autorzy

Rysunki: Różni rysownicy

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 312 stron

Format: 225x344

Cena: 279,99

ISBN: 978-83-281-5639-5

Język oryginału: angielski

Seria: Batman Noir

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Świat Batmana jest czarno-biały. Ludzie są dobrzy lub źli. Nie ma szarości. Także Batman jest czarno-biały.

W serii BATMAN NOIR przedstawiamy trzeci tom antologii BATMAN BLACK & WHITE. Zbiór składa się z trzydziestu opowieści napisanych i narysowanych przez najbardziej znanych twórców komiksowych, spośród których większość już wcześniej pracowała przy opowieściach o Mrocznym Rycerzu. Autorami scenariuszy prezentowanych w zbiorze opowieści są m.in. Paul Dini, Nick Dragotta, Joshua Williamson, Tom King i Scott Snyder. Z kolei wśród rysowników można wymienić Mitcha Geradsa, Andy`ego Kuberta czy Klausa Jansona. O niezwykłości tego zbioru stanowi fakt, że wszystkie historie opowiedziane są w czerni i bieli. Antologia, która otrzymała najważniejsze amerykańskie wyróżnienie komiksowe – Nagrodę Eisnera – ukazuje się w ekskluzywnej wersji, w powiększonym formacie.

 

Uniwersum DC. Stan przyszłości – Liga Sprawiedliwości

Scenariusz: Jöelle Jones, Ram V, Joshua Williamson i inni

Rysunki: Jöelle Jones, Marcio Takara, Robson Rocha i inni

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 252 strony

Format: 167x255

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5664-7

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ostatni tom eventu „Stan przyszłości” przedstawiającego, jak mogą potoczyć się losy świata po wydarzeniach, które wstrząsnęły czasoprzestrzenią po zakończeniu sagi „Batman: Death Metal”. Na cykl składają się trzy tomy: „Stan przyszłości – Batman”, „Stan przyszłości – Superman”, „Stan przyszłości – Liga Sprawiedliwości”.

Nowa Liga Sprawiedliwości wyjaśnia zagadkową śmierć swoich największych wrogów! Mroczna Liga Sprawiedliwości powraca po latach, aby walczyć ze złem prześladującym magiczne istoty! Następczyni Wonder Woman schodzi do piekła po duszę wojowniczki! Barry Allen usiłuje ocalić swojego dawnego partnera Wally’ego Westa! A syn Czarnej Manty i córka Aquamana muszą się ponownie odnaleźć po tym, jak rozdzielił ich tajemniczy ocean.

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Future State: Wonder Woman” #1–2, „Future State: The Flash” #1–2, „Future State: Aquaman” #1–2, „Future State: Justice League” #1–2.

 

Marvel Fresh.

Avengers – Wyścig upiornych jeźdźców, tom 5

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Stefano Caselli

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 112 stron

Format: 160x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5453-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Piąty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Robbie Reyes, obecny Ghost Rider, chce się pozbyć mieszkającego w nim ognistego potwora. Żeby go wypędzić, decyduje się na coś zupełnie normalnego: odprawienie egzorcyzmu nad swoim… samochodem. Problem w tym, że sławny Johnny Blaze – pierwszy Ghost Rider, a aktualnie król samego Piekła – ma wobec Robbiego własne plany. Wszystko rozstrzygnie się w szalonym wyścigu po zaświatach, podczas gdy drużyna Avengers będzie musiała się zmierzyć ze swoją… bazą, którą również opętał morderczy duch. Czy zdążą pomóc Robbiemu? I gdzie się podział Tony Stark?

Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzył Stefano Caselli („Avengers: Czas się kończy”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #22–25 serii „Avengers” i w zeszycie #1 serii „All-New Ghost Rider”.

 

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 2

Scenariusz: Al Ewing

Rysunki: Joe Bennett, Kyle Hotz

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 228 stron

Format: 160x255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-5458-2

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Zielone Wrota zostały otwarte i w Nowym Meksyku rozpętało się piekło. Jego władca przemawia wieloma językami i niszczy wieloma rękami, a jego najpotężniejszą bronią jest nienawiść. Czy to właśnie jemu ulegnie niepowstrzymany dotąd Nieśmiertelny Hulk? Niedługo potem na scenę wrócą dwie ważne dla niego osoby i Bruce Banner nie będzie już sam. Czy jednak jego bliscy zdołają mu pomóc, czy raczej przekonają się na własnej skórze, jak to jest być potworem?

Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzyli Joe Bennett i Kyle Hotz. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #11–20 serii „Immortal Hulk”.

 

Rick i Morty – Nowa czapka Ricka!

Scenariusz: Alex Firer

Rysunki: Fred C. Stresing, PUSTE

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5561-9

Język oryginału: angielski

Seria: Rick i Morty

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Kolejny album zwariowanych przygód bohaterów znanych z kultowego serialu telewizyjnego: geniusza Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha!

U zarania dziejów ludzkości pierwszy Rick dostał potężny umysł od boga Nunzumela, Dawcy Myśli. Ale znacie Ricka – nigdy nie odznaczał się pozytywnymi cechami, dlatego nieładnie odwdzięczył się bogu. Nunzumel przez następne setki tysięcy lat obmyślał zemstę. Teraz przyszła pora na jej realizację. Stary wynalazca będzie miał się z pyszna, uciekając przez multiwersum, ale jeszcze gorszy los spotka biednego Morty’ego i całkowicie niewinnych podopiecznych pana Kupkazpupki...

Album stworzyli scenarzysta Alex Firer (znany już fanom Ricka i Morty’ego z komiksów o Człeku Ptaku) oraz rysownicy Fred C. Stresing („Najeźdźca Zima”) i PUSTE („WWE”, „Voltron”, „Nantis Chronicles – Underground Series”).

 

Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja, tom 5

Scenariusz: Janusz Christa

Rysunki: Janusz Christa

Oprawa: twarda

Objętość: 232 strony

Format: 216x285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-4986-1

Język oryginału: polski

Seria: Kajko i Kokosz

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.

ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom piąty kolekcji zawiera trzy długie komiksy: SKARBY MIRMIŁA, CUDOWNY LEK i FESTIWAL CZAROWNIC oraz cztery krótkie: WYNALAZEK PROFESORA 100-KROTKA, URODZINY MILUSIA, ŁAŹNIA i KONCERT KAPRALA, w których przywrócono oryginalny tekst i liternictwo Christy. Autorem wstępu jest Radosław Gieremek ("Łamignat"), wytrawny kolekcjoner i członek zarządu Fundacji "Kreska". W posłowiu Krzysztof Janicz mierzy się z tematem Asteriksa, omawia genezę Gucka i Rocha, a na koniec przedstawia NIESPODZIANKĘ - niepublikowaną przygodę Kajka i Kokosza autorstwa Janusza Christy.

 

Magiczna 7. Bestia powraca! Tom 3

Scenariusz: Kid Toussaint

Rysunki: Rosa La Barbera, Giuseppe Quattrocchi

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290       

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5613-5

Język oryginału: francuski

Seria: Magiczna 7

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Trzecia część niewiarygodnych przygód grupy współczesnych czarowników ze szkoły średniej. Przed sześcioma młodymi magami trudne zadanie: muszą odnaleźć ostatnią, siódmą osobę obdarzoną mocą. A czasu mają mało, bo z przepowiedni wynika, że lada dzień ponownie pojawi się Bestia. Sytuacji nie ułatwiają nastolatkom obowiązki szkolne i kłopoty domowe, takie jak pojawienie się ojca Leona. Ciekawe, że właśnie jego tata zdaje się wiedzieć o dawnych tajemnicach czarodziejów znacznie więcej niż oni sami...

Serię tworzą belgijski redaktor, tłumacz i scenarzysta Kid Toussaint (m.in. kryminalny cykl „40 éléphants” czy przygodowa opowieść „Animal Jack”) oraz różni rysownicy, w początkowych tomach przede wszystkim włoski grafik komiksowy i ilustrator książkowy Giuseppe Quattrocchi (przygodowo-ezoteryczna historia „Codex Sinaiticus”, historyczna seria „L’aigle et la salamandre”).

Czarodziejki WITCH, tom 7

Scenariusz: Bruno Enna, Giulia Conti, Paola Mulazzi,

Francesco Artibani

Rysunki: Giada Perissinotto, Alessia Martusciello,

Gianluca Panniello, Paolo Campinoti, Elisabetta Melaranci,

Federico Bertolucci, Claudio Sciarrone i Alberto Zanon

Przekład: Joanna Szabunio

Oprawa: twarda

Objętość: 384 strony

Format: 170x260

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-5512-1

Język oryginału: angielski

Seria: WITCH

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Siódmy album zbiorczy z komiksami o przygodach pięciu czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelników na całym świecie. Księga zawiera komiksy z numerów 73–84 magazynu „Czarodziejki WITCH” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek! – oraz wstęp o wyjątkowym i pełnym niesamowitych atrakcji setnym wydaniu tego czasopisma. Dziewczyny dotychczas sumiennie wypełniały polecenia Wyroczni, jednak nie zawsze współpraca z Kondrakarem układa się bezproblemowo i miło. Kiedy niespodziewanie następuje zmiana na stanowisku Wyroczni, czarodziejki nie są tym zachwycone. Co tak naprawdę jest powodem zmian w Kondrakarze? Czy kryją się za tym jakieś mroczne intrygi? Aby rozwikłać tę zagadkę, nasze bohaterki będą musiały powrócić do Meridianu i porozmawiać

z Elyon. Tymczasem nie kończą się zawirowania w życiu osobistym dziewczyn – kłótnie z rodzicami, zawody miłosne i kłopoty w szkole. Czy coraz bardziej rozżalonej Will uda się wreszcie wyjaśnić nieporozumienia z Mattem?

 

Emma i Wioletta. Prawdziwy powód, tom 4

Scenariusz: Jérôme Hamon

Rysunki: Lena Sayaphoum

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5084-3

Język oryginału: francuski

Seria: Emma i Wioletta

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Czwarty tom historii dwóch sióstr, które kochają taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Wioletta ćwiczy do egzaminów na koniec roku w Szkole Opery Paryskiej. Nie wszystko jej wychodzi, co gorsza, naraża się najlepszej przyjaciółce... Tymczasem starsza Emma dostaje znakomitą propozycję od konkurencyjnej grupy hip-hopowej, ale czy zdoła opuścić zespół złożony z przyjaciół? Na szczęście siostry mogą w trudnych chwilach liczyć na siebie i rodziców!

Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.

 

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar.

Łamacz serc, tom 2

Scenariusz: Dominique Zay

Rysunki: Greg Blondin

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5030-0

Język oryginału: francuski

Seria: Sprawy kryminalne Filipiny Lomar

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Drugi to przygód nastoletniej prywatnej detektywki Filipiny Lomar. Tym razem dziewczynka będzie starała się pomóc swojej rówieśniczce, załamanej po zawodzie miłosnym. Okazuje się jednak, że sprawa jest powiązana z poważnym przestępstwem – kradzieżą paczek żywnościowych z jadłodajni dla ubogich. Przy pomocy niezawodnych przyjaciół – lokalnego drobnego przestępcy Moka i właściciela złomowiska „wujka” Gégé Filipina postanawia rozwiązać obie sprawy, mimo że sama wpada przez to w tarapaty.

Pomysłodawcą i scenarzystą tej wciągającej serii detektywistycznej jest francuski autor Dominique Zay, natomiast autorem rysunków jest Greg Blondin. Przygody Filipiny Lomar zostały docenione na wielu festiwalach komiksowych – m.in. Imagin’Artois, Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême i Targach Książek Kryminalnych w Nemours.

Klasyczne baśnie Disneya.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Scenariusz: Régis Maine

Rysunki: Santiago Barreira

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 170x260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-4995-3

Język oryginału: angielski

Seria: Klasyczne baśnie Disneya

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Komiksowa adaptacja najsłynniejszej disnejowskiej baśni filmowej – „Królewny Śnieżki”! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak „Król Lew”, „Mulan”, „Zakochany kundel” czy „Aladyn”.

Dorastająca królewna Śnieżka staje się coraz ładniejsza, co budzi zazdrość jej niegodziwej – lecz pięknej – macochy. Królowa postanawia pozbyć się dziewczyny. Na szczęście dzięki zwierzętom i krasnoludkom królewna znajduje schronienie w głębi lasu. Ale zła władczyni nie zamierza zostawić jej w spokoju... Jak się skończy walka niewinnego dobra z podstępnym złem?

 

Mali Bogowie. Cała prawda o Odysei, tom 6

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Larbier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5536-7

Język oryginału: francuski    

Seria: Mali Bogowie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Szósty album szalonych i śmiesznych przygód kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Odyseusz przyjmuje wyzwanie Posejdona: jeśli zdoła odbyć daleką wyprawę, bóg mórz uczyni go największym żeglarzem wszech czasów. Tak rozpoczyna się Odyseja – niebezpieczna podróż po wodach pełnych niebezpieczeństw i potworów. Odyseusz wyrusza w towarzystwie przyjaciela Tauruska, ale przecież ich znamy – nie są geniuszami ani dzielnymi herosami... Na szczęście będzie ich wspierać Atena, początkująca bogini wojny.

Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

 

Komiksy są super!

Koń by się uśmiał! – Z rozwianą grzywą, tom 2

Scenariusz: Laurent Dufreney

Rysunki: Miss Prickly

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5530-5

Język oryginału: francuski

Seria: Komiksy są super!

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Druga część humorystycznej serii dla dzieci o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Beczka śmiechu”, „Z rozwianą grzywą” i „Po szyję w śniegu”.

Czworonogi widzą świat inaczej niż dwunogi, co powoduje, że każda sytuacja jest okazją do śmiechu. Klejnot ciągle narzeka, Brudasek odstrasza swoim zapachem, Śpioch śpi nawet w środku dnia... W trzech nowych opowieściach zobaczymy, jak bohaterowie poradzą sobie w tak trudnych sytuacjach jak przyjazd gości na święto klubu, ciężka wycieczka po lasach i górach oraz śnieżna, mroźna zima! Zabawy ani przygód nie zabraknie!

Scenarzystą serii jest Laurent Dufreney, autor tekstów do cyklu humorystycznego „Les Cochons dingues” i twórca ilustracji do opowieści komediowej „Zoé Super”. Rysunki są dziełem Miss Prickly (właśc. Isabelle Mandrou), która współpracuje z pismami dziecięcymi i odpowiada za grafiki do takich serii jak „Mordercza Adelka”, „Animal Jack” czy już wymieniona „Les Cochons dingues”.


comments powered by Disqus