Listopadowe premiery VOD od Kino Świat

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 03-11-2022 17:10 ()


Nagrodzony na festiwalu Sundance thriller z piorunującą rolą Bena Whishawa, pełna akcji i tajemnic historia poszukiwania zaginionego dzieła Caravaggia z Piotrem Adamczykiem w roli głównej i przejmujące osobiste kino drogi Jana Jakuba Kolskiego uhonorowane trzema nagrodami na Festiwalu w Gdyni.

Zapraszamy do pełnego programu listopadowych premier VOD dystrybutora Kino Świat.

  

WROBIONY | 2.11 – PREMIUM VOD

Zwiastun:

 

Piotr Adamczyk – polska gwiazda Marvela („Hawkeye”) – w pełnej akcji i tajemnic historii poszukiwania zaginionego dzieła „Maria Magdalena w ekstazie” autorstwa słynnego malarza Caravaggia. Film został nakręcony w olśniewających plenerach nadmorskiego włoskiego miasteczka Porto Ercole oraz w Berlinie i we Wrocławiu. U boku Piotra Adamczyka, w międzynarodowej obsadzie znaleźli się również: Daniel Olbrychski („Kamerdyner”), Paulina Holtz („Osiecka”), Alessandra Mastronardi („Nieznośny ciężar wielkiego talentu”), Luca Calvani („Zakochani w Rzymie”) oraz Torsten Voges („Big Lebowski”) i Gedeon Burkhard („Bękarty wojny”).

 

UŁASKAWIENIE | 4.11

Zwiastun:

 

Film Jana Jakuba Kolskiego – jednego z najważniejszych współczesnych polskich reżyserów, autora m.in. takich obrazów, jak „Wenecja”, „Jasminum”, „Zabić bobra” i „Afonia i pszczoły”. W „Ułaskawieniu” reżyser filmu wraca do mitycznych Popielaw, by opowiedzieć głęboko osobistą historię radzenia sobie ze stratą. Rozgrywająca się na tle brutalnych realiów powojennej Polski opowieść jest jednocześnie relacją z żałobnej pielgrzymki, poruszającą wypowiedzią na temat daru wybaczania, a także kinem drogi korzystającym z westernowych motywów. Film zdobył trzy nagrody na Festiwalu w Gdyni: za najlepszą rolę kobiecą (Grażyna Błęcka-Kolska), scenariusz i kostiumy.

 

PIES W ROZMIARZE XXL | 4.11 – PREMIUM VOD

Zwiastun:

 

Marmaduke to pies kanapowy, który wyrósł na dużego zwierza daleko wykraczając poza rozmiary standardowej kanapy. Z jednej strony uwielbia zabawę i kłopoty, ale w głębi serca czuje się odpowiedzialny za swoich opiekunów, których kocha najmocniej na świecie. Pewnego dnia seria jego wygłupów w postaci filmu video trafia do Internetu i w błyskawicznym tempie czyni go sławnym. Wielkim psem o jeszcze większym sercu zaczyna interesować się światowej sławy treser, który stawia sobie za punkt honoru nauczenie czworonoga akrobatycznych sztuczek i żelaznej dyscypliny.

 

ZWARCIE | 10.11

Zwiastun:

 

Laureat Złotego Globu Ben Whishaw („Nie czas umierać”, „Będzie bolało”, „Lobster”) w nieprzewidywalnym i porażającym intensywnością thrillerze o samowyzwoleniu i odkrywaniu samego siebie. Dwadzieścia cztery niezwykłe godziny z życia przeciętnego mężczyzny, który pod wpływem impulsu wyrusza w ekstremalną i wewnętrznie uwalniającą podróż po Londynie. Premiera filmu odbyła się na festiwalu Sundance, gdzie film otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora (Ben Whishaw). Za produkcję odpowiedzialni są twórcy hitów „Pokój”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” i „Czarny łabędź”. „Zwarcie" jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Aneila Karii - laureata Oscara za krótkometrażowy obraz „Długie pożegnanie".

 

GULIWER | 23.11 – PREMIUM VOD

Zwiastun:

 

Nadchodzi gigantyczna animowana przygoda łącząca w sobie klasyczną opowieść o słynnym Guliwerze Jonathana Swifta oraz zupełnie nowy pomysł na jej przedstawienie. Guliwer jest wzrostu zwykłego człowieka, a swój sukces zawdzięcza wielkiej odwadze, pewności siebie i determinacji. Nad wizualną stroną filmu czuwał Tony Bonilla, który pracował wcześniej przy hitach: „Nasze magiczne Encanto”, „Vaiana: Skarb oceanu” i „Zwierzogród”, a współtwórcą scenariusza jest Michael Ryan, który ma na swoim koncie serialowe perypetie Króla Juliana z „Madagaskaru”, przygody Scooby’ego Doo czy rysunkową odsłonę „Avengers” Marvela.


comments powered by Disqus