Cukierek albo... komedia gore od ARTE.TV na Halloween

Autor: ARTE Redaktor: Motyl

Dodane: 28-10-2022 22:41 ()


Z okazji Halloween bezpłatna platforma streamingowa ARTE.TV przygotowała serię 7 krótkich metraży. Filmy „Czarny niedźwiedź”, „GISELE KEROZENE”, „Dzika miłość”, „Bloody Christmas”,  „Bestialski człowiek”, „Uczta dla podniebienia” oraz „Bowling Killers” będą dostępne za darmo od soboty, 29 października pod linkiem: Komedie gore - Kino | ARTE po polsku. Czarne komedie, osadzone pomiędzy humorem a terrorem i horrorem, zapewnią wszystkim fanom tego gatunku upiorną rozrywkę. Tylko dla odważnych.

CZARNY NIEDŹWIEDŹ (reż. Xavier Seron)

Pięciu przyjaciół wyrusza do parku narodowego, w którym mieszka groźny czarny niedźwiedź. Istnieją cztery zasady, których należy przestrzegać. Po pierwsze: nigdy nie karm niedźwiedzia. Po drugie: nigdy nie zbliżaj się do niedźwiedzia na odległość mniejszą niż sto metrów. Po trzecie: staraj się nie spłoszyć niedźwiedzia. I po czwarte: zawsze trzymaj psy na smyczy...

GISELE KEROZENE (reż. Jan Kounen)

Film krótkometrażowy Jana Kounena, późniejszego twórcy m.in "Dobermanna". Czarownica Gisele kradnie tajemniczą figurkę. Nie namyślając się długo, bierze swą latającą miotłę i ucieka ulicami miasta, goniona przez właścicieli, którzy za nic nie chcą odpuścić. Jaki będzie finał tego nietypowego pościgu?

DZIKA MIŁOŚĆ (reż. Maryka Laudet)

Alan i Beverly wyruszają na romantyczną wędrówkę po górach. Szaleńczo zakochana i zapatrzona w siebie para nie zauważa, że powoduje śmiertelny wypadek. Ta zbrodnia nie pozostanie jednak bezkarna...

BLOODY CHRISTMAS (reż. Michel Leray)

Krótkometrażowy film Michela Leraya z Axelle Charvoz i Kadem Meradem. Jest Wigilia, a Gérard nie zdążył kupić choinki, co prowadzi do kłótni z jego partnerką. Gdy mężczyzna postanawia zdobyć drzewko, wycinając je z czyjegoś podwórka, sytuacja jeszcze się pogarsza.

BESTIALSKI CZŁOWIEK (reż. Hannah Letaïf)

Rodzina zwierząt wybiera się na wiejski piknik. Idylliczna atmosfera szybko się zmienia, gdy spotykają nieznane stworzenie.

UCZTA DLA PODNIEBIENIA (reż. Pierre Mazingarbe)

Karim bardzo chce, aby jego dziewczyna Daphnée przedstawiła go swojej rodzinie. Ta jednak nieustannie mu odmawia, więc Karim postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Pewnego dnia, gdy Daphnée wybiera się z wizytą do krewnych, mężczyzna chowa się w bagażniku jej samochodu.

BOWLING KILLERS (reż. Sébastien Petit)

Dwóch belgijskich mistrzów gry w kręgle chce wyeliminować swojego największego rywala. Jednak przedsięwzięcie okazuje się dużo trudniejsze niż się spodziewali.


comments powered by Disqus