Sandra Bullock i Channing Tatum w rewelacyjnej komedii przygodowej!

Autor: Galapagos Films Redaktor: Motyl

Dodane: 25-10-2022 20:26 ()


Doskonały aktorski duet i wybuchowa ekranowa para – Sandra Bullock i Channing Tatum w znakomitej komedii przygodowej postarają się odnaleźć drogę do tytułowego, zaginionego miasta, już 9 listopada na Blu-ray™ i DVD.

Błyskotliwa, ale samotna pisarka Loretta Sage (Sandra Bullock) pisze popularne powieści romantyczno-przygodowe, na okładkach których występuje model, Alan (Channing Tatum). Alan tak się wczuł w rolę, że naprawdę myśli, że jest "Dashem" z powieści. Podczas trasy promującej swoją nową książkę Loretta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera (Daniel Radcliffe), który ma nadzieję, że uda jej się doprowadzić go do skarbu starożytnego, zaginionego miasta z ostatniej powieści Loretty. Chcąc udowodnić, że Alan może być bohaterem w prawdziwym życiu, model wyrusza na ratunek. Wciągnięta w nieprawdopodobną przygodę w dżungli para będzie musiała współpracować, aby przetrwać.

Tworzenie historii o nieoczekiwanej przygodzie i podróży samotnej autorki do zaginionego, mitycznego miasta, z książki o którym zasłynęła, było inspirującym procesem dla całego zespołu, ale i samej aktorki. Jak wspomina Sandra Bullock – jako aktorka, spróbowała zrobić w tym filmie wiele rzeczy, które od lat sama chciała zobaczyć w komedii. Ale zarówno Bullock, jak i Tatum kreując swoje postacie, odważnie czerpali z własnych życiorysów: „wykorzystaliśmy wiele sytuacji z prawdziwego życia, nie boimy się” – śmieje się Bullock. „Channing i ja nie mamy wstydu!”.

Tworzenie komediowego filmu przygodowego samo w sobie stało się więc przygodą. Cała ekipa wyjechała na Dominikanę, a Bullock i Tatum wzajemnie napędzając się stworzyli idealną ekranową parę. W każdej wspólnej scenie widać wyraźnie, jak wielką radość aktorzy mieli ze wspólnej pracy: „jest naprawdę dobry w tym co robi” – wspomina Channinga Bullock – „z każdego zagranego gestu czuć wielką wiedzę i doświadczenie. To był zaszczyt móc razem pracować”. Aktor zaś odwzajemnia się wspominając że ich relacja na planie przypominała mu stare dobre małżeństwo, w którym poza dobrą znajomością siebie, pojawił się element przyjemnej rywalizacji.

Gwiazd filmowych nie brakuje również poza pierwszym planem. W rolę Jacka Trainera – byłego komandosa – wciela się Brad Pitt (który podobnie jak Bullock ma już na swoim koncie Oscara®), a żądnego pradawnego skarbu milionera, gra uwielbiany przez widzów Daniel Radcliffe (znany najbardziej ze swojej roli Harry’ego Pottera). Odtwórcy głównych ról zostali nominowani do Złotego Popcornu, a na gali MTV nagrodę tę, za najlepszy czarny charakter, odebrał właśnie Radcliffe.

Choć trudno nie doszukiwać się w Zaginionym mieście analogii do bardziej już klasycznych komedii przygodowych jak na przykład Miłość, szmaragd i krokodyl z 1984 roku, to jednak scenariusz filmu jest w pełni oryginalny. Historia opiera się na mającym komiczny potencjał odwróceniu ról znanych ze starszych filmów tego gatunku. To nie jest kolejna historia o mężczyźnie ratującym kobietę w odległej dżungli. To nie kobieta zakochuje się w jej obrońcy. Tutaj mamy do czynienia z chłopcem, który potrzebuje zostać uratowanym. I nikt, tak jak Channing Tatum nie potrafiłby odnaleźć się w tej roli z takim humorem i akceptacją.

Zaginione miasto nie będąc żadnego rodzaju remakiem, ani kontynuacją franczyzowej serii, wydaje się być dziś wręcz czymś zupełnie odosobnionym. A jednak udowadnia, że można tworzyć dziś oryginalne historie, mające potencjał zainteresować szeroką publiczność. Doskonały duet aktorski uzupełnia przyjemną historię o cały potrzebny ładunek emocjonalny, wykorzystując całą gamę dostępnych środków. W tej niesamowitej przyjaznej rywalizacji, którą możemy obserwować na ekranie, oboje aktorów trzymało się bowiem zasady, że najważniejsze jest widowisko, które ma być jej efektem. „We wszystkim tym chodzi przede wszystkim o stworzenie świetnego filmu i zagwarantowaniu widzom dobrych wrażeń” – podsumowuje Tatum.

Film „Zaginione miasto” zadebiutował w kinach 1 kwietnia. W Polsce obejrzało go ponad 200 tysięcy widzów. Na Blu-ray™ i DVD ukaże się 9 listopada.

Dodatki specjalne w wydaniach blu-ray™ i dvd:

  • Bullock i Tatum: wybuchowy duet
  • Misja Dżungla
  • Budowanie zaginionego miasta
  • Sceny niewykorzystane
  • Gagi
  • I więcej!

Galeria


comments powered by Disqus