Superszybki jeż powraca na Ziemię już 26 października na DVD!

Autor: Galapagos Films Redaktor: Motyl

Dodane: 21-10-2022 22:23 ()


Ulubiony niebieski jeż powraca w kolejnej przygodzie. Wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara®, Jeffa Fowlera, najlepiej zarabiający film na podstawie gier wideo w historii zadebiutuje na DVD już 26 października.

Po osiedleniu się w Green Hills, Sonic za wszelką cenę chce udowodnić, że może być prawdziwym bohaterem. Już wkrótce nadarza się ku temu okazja, ponieważ powraca Doktor Robotnik, tym razem ze swoim nowym pomocnikiem, Knucklesem. Ich nikczemny plan zakłada odnalezienie szmaragdu, który ma moc niszczenia cywilizacji. Sonic łączy siły z nowym przyjacielem Tailsem i wspólnie wyruszają w podróż, aby odnaleźć szmaragd, zanim trafi w niepowołane ręce.

Po dużym sukcesie jaki przyniósł twórcom poprzedni film z udziałem Sonica, superszybki jeż powraca w kolejnej odsłonie. Tym razem zobaczymy więcej akcji, więcej postaci i więcej znakomitego humoru. Jak przyznaje reżyser Jeff Fowler: „pierwszy film miał w zasadzie tylko przedstawić postacie Sonica i Robotnika”. Teraz przyszła pora na mocniejsze otwarcie bogatego świata Sonica i wprowadzenie kolejnych bohaterów – Knucklesa i Tailsa.

Jim Carrey, ponownie jako doktor Ivo Robotnik, pokazuje w swojej oryginalnej grze aktorskiej wszystko to, z czego najlepiej go znamy: zadziwiającą energię i ekscentryczną mimikę. Aktor znany z takich filmów jak chociażby Ace Ventura: Psi detektyw, czy Maska, jest dziś już legendą filmów komediowych, a mimo to wciąż potrafi zaskakiwać świeżością swoich kreacji. Nie inaczej jest i tym razem. Jego postać jest najlepszym antagonistą, jakiego mógł dostać Sonic, a w duecie z Agentem Stonem wypada wprost znakomicie. „Jim Carrey i Lee Majdoub są razem tak rewelacyjni i robią tyle zabawnych rzeczy, że aż żałuję, że nie mogę zrobić filmu tylko o nich. Oglądanie tej dwójki jest po prostu szalenie zabawne” – przyznaje Fowler.

Sonic 2. Szybki jak błyskawica nie jest jednak kameralną produkcją skupioną na relacjach pomiędzy bohaterami. Nie zapominając o swoim rodowodzie, jaki zawiera się w popularnej serii gier wideo, kolejny film o niebieskim jeżu na nowo definiuje nasze wyobrażenie o tym, jak mogą wyglądać filmowe adaptacje gier wideo. W idealny sposób wykorzystując elementy typowe dla gier oraz wpisując je w język filmowy, twórcy zdołali zbudować prawdopodobnie najdoskonalszy dotychczas most pomiędzy tymi dwoma zupełnie odmiennymi doświadczeniami, jakimi do tej pory były gry i filmy.

Film „Sonic 2. Szybki jak błyskawica” zadebiutował w kinach 22 kwietnia. Już 26 października ukaże się na DVD.

 

Dodatki specjalne:

  • Animowana krótkometrażówka Sonic i Dron
  • Wpadki z planu
  • Jedna Drużyna - twórcy o pracy na planie
  • Knuckles: potężne uderzenie

comments powered by Disqus